Swiss Super League
Sat 03 Feb
Basel
-
FC Lugano
Luzern
-
Lausanne Sports
Sion
-
Grasshopper
Young Boys
-
St. Gallen
Zurich
-
Thun
Team / Points
1 Young Boys YOB 40
2 Basel BAS 38
3 Zurich ZUR 28
4 St. Gallen STG 27
5 Lausanne Sports LAU 25
 
6 Grasshopper GCZ 24
7 FC Lugano LUG 22
8 Thun THU 21
9 Luzern FCL 20
10 Sion SIO 17
Challenge League
Fri 02 Feb
Aarau
16:00
Schaffhausen
Servette
16:00
Chiasso
FC Vaduz
16:00
Neuchâtel Xamax
Wil 1900
16:00
Wohlen
Winterthur
16:00
Rapperswil
Team / Points
1 Neuchâtel Xamax NEX 46
2 Schaffhausen SCH 36
3 Servette SER 35
4 FC Vaduz FCV 26
5 Rapperswil RAP 23
 
6 Chiasso CHI 20
7 Aarau FCA 18
8 Wohlen WOH 13
9 Winterthur WIN 12
10 Wil 1900 WIL 11
Group 1
Sat 03 Mar
Echallens
17:00
Martigny
Lancy FC
17:00
Young Boys II
Meyrin
18:00
Lausanne Sport II
Sun 04 Mar
Naters
14:30
Etoile Carouge
Fribourg
17:00
FC Azzurri 90
Thun II
17:00
Dudingen
Vevey Sports
17:00
Portalban
Team / Points
1 Lancy FC LAN 28
2 Martigny MAR 25
3 Fribourg FRI 25
4 FC Azzurri 90 FCA 24
5 Etoile Carouge ETO 21
6 Young Boys II YOU 21
7 Vevey Sports VEV 21
 
8 Lausanne Sport II LAU 20
9 Meyrin MEY 19
10 Naters NAT 19
11 Echallens ECH 19
12 Thun II THU 14
13 Portalban / Gletterens POR 13
14 Dudingen DUD 8
Group 2
Sat 03 Mar
Black Stars
15:00
Luzern II
Zug
17:00
Bassecourt
Kickers Luzern
17:15
Munsingen
Sun 04 Mar
Delemont
14:00
Schotz
Langenthal
15:00
Grasshoppers II
Buochs
17:00
Solothurn
FC Sursee
17:00
Baden
Team / Points
1 Solothurn SOL 40
2 Buochs BUO 29
3 Munsingen MUN 26
4 Luzern II LUZ 26
5 Grasshoppers II GRA 23
6 Black Stars BLA 23
7 Schotz SCH 22
 
8 Delemont DEL 19
9 Baden BAD 17
10 Zug ZUG 17
11 FC Sursee FCS 10
12 Bassecourt BAS 10
13 Langenthal LAN 8
14 Kickers Luzern LUZ 6
Group 3
Sat 03 Mar
Wettswil-Bonstette
16:00
Tuggen
Red Star Zürich
16:00
Hongg
Mendrisio-Stabio
17:00
Seuzach
FC Balzers
17:00
FC Thalwil
Sun 04 Mar
Kosova
15:30
St. Gallen II
Winterthur II
17:00
Eschen/Mauren
FC Gossau
17:00
AC Bellinzona
Team / Points
1 AC Bellinzona BEL 35
2 Mendrisio-Stabio MEN 26
3 FC Gossau FCG 24
4 FC Thalwil FCT 23
5 Kosova KOS 21
6 Red Star Zürich RSZ 21
7 St. Gallen II STG 18
 
8 Hongg HON 18
9 Seuzach SEU 17
10 Tuggen TUG 16
11 FC Balzers FCB 14
12 Winterthur II WIN 13
13 Eschen/Mauren ESC 11
14 FC Wettswil-Bonstetten FCW 11
Group 1
Fri 09 Mar
Urania Genève Sp.
20:00
Interstar
Sat 10 Mar
Veyrier Sports
17:30
Conthey
Montreux Sports
18:00
Signal
Sun 11 Mar
Chippis
-
Collex-Bossy
Servette II
-
Bex
Perly-Certoux
-
Terre Sainte
FC Monthey
-
CS Chênois
Team / Points
1 CS Chênois CSC 34
2 Terre Sainte TER 24
3 FC Monthey FCM 23
4 Servette II SER 23
5 Interstar INT 22
6 Conthey CON 22
7 Urania Genève Sport UGS 19
 
8 Chippis CHI 19
9 Veyrier Sports VEY 17
10 Signal Bernex-Confignon SBC 15
11 Montreux Sports MON 14
12 Collex-Bossy COL 13
13 Perly-Certoux PER 5
14 Bex BEX 5
Group 2
Sat 10 Mar
Boudry
17:30
Bulle
Sun 11 Mar
Echichens
-
Romontois
Sarraz-Eclépens
-
Vallorbe-Ballaigue
Genolier-Begnins
-
Stade Payerne
Dardania Lausanne
-
Tour Pâquier
Thierrens
-
Richemond
Farvagny / Ogoz
-
Colombier
Team / Points
1 La Sarraz-Eclépens SEC 31
2 Bulle BUL 31
3 Genolier-Begnins GEN 21
4 Romontois ROM 20
5 Colombier COL 20
6 La Tour /  Le Pâquier TPA 20
7 Echichens ECH 19
 
8 Farvagny / Ogoz FAR 18
9 Thierrens THI 18
10 Vallorbe-Ballaigues VAL 17
11 Dardania Lausanne DAR 16
12 Stade Payerne STA 10
13 Richemond RIC 8
14 Boudry BOU 7
Group 3
Sat 10 Mar
Lerchenfeld
16:00
Dornach
Sun 11 Mar
Bern 1894
-
Muri-Gümligen
Tavannes Tramelan
-
FC Konolfingen
Liestal
-
Binningen
Reinach
-
Timau Basel
FC Prishtina Bern
15:00
Allschwil
Biel-Bienne
15:00
Moutier
Team / Points
1 Biel-Bienne BIE 32
2 Tavannes / Tramelan TAV 26
3 Moutier MOU 24
4 Liestal LIE 24
5 Dornach DOR 24
6 FC Konolfingen FCK 24
7 Lerchenfeld LER 19
 
8 Timau Basel TIM 18
9 Binningen BIN 17
10 Allschwil ALL 17
11 FC Prishtina Bern FCP 11
12 Muri-Gümligen GUM 10
13 Reinach REI 10
14 Bern 1894 BER 3
Group 4
Sat 10 Mar
Hochdorf
17:00
Brunnen
Sun 11 Mar
Ascona
-
Locarno
Novazzano
-
Eschenbach
Hergiswil
-
Taverne
Ibach
-
Sarnen
Lugano II
-
Goldau
Tue 13 Mar
Perlen-Buchrain
20:00
FC Altdorf
Team / Points
1 Goldau GOL 33
2 Hergiswil HER 24
3 Novazzano NOV 23
4 Sarnen SAR 22
5 Taverne TAV 22
6 Ibach IBA 21
7 Locarno LOC 20
 
8 Brunnen BRU 19
9 Eschenbach ESC 15
10 Lugano II LUG 15
11 Perlen-Buchrain PER 14
12 FC Altdorf FCA 13
13 Ascona ASC 11
14 Hochdorf HOC 4
Group 5
Sat 10 Mar
Dietikon
16:00
Wohlen II
Zofingen
17:00
Aarau II
FC Wettingen
17:00
Pajde
Biberist
18:00
Blue Stars Zürich
Sun 11 Mar
Wangen
-
Rothrist
FC Muri
14:30
Schöftland
Olten
15:00
Dulliken
Team / Points
1 Zofingen ZOF 31
2 Pajde PAJ 28
3 Schöftland SCH 27
4 FC Muri FCM 21
5 Aarau II AAR 20
6 Dietikon DIE 18
7 FC Wettingen FCW 18
 
8 FC Blue Stars Zürich BST 17
9 Wangen WAN 16
10 Wohlen II WOH 15
11 Dulliken DUL 13
12 Olten OLT 13
13 Biberist BIB 10
14 Rothrist ROT 6
La Liga »
Fri 19 Jan
21:00
Getafe
21:00
Athletic
Bundesliga »
Fri 19 Jan
20:30
Hertha BSC
20:30
B. Dortmund
Ligue 1 »
Fri 19 Jan
20:45
Caen
20:45
Olympique Marseille
Eredivisie »
Fri 19 Jan
20:00
Utrecht
20:00
AZ Alkmaar
Portuguese Primeira Liga »
Fri 19 Jan
22:00
Porto
22:00
Tondela
Fri 19 Jan
20:00
Vitória Setúbal
20:00
Sporting CP
Championship »
Fri 19 Jan
20:45
Derby County
20:45
Bristol City
Segunda Division »
Fri 19 Jan
21:00
Granada
21:00
Real Zaragoza
Turkish Süper Lig »
Fri 19 Jan
18:00
Kasimpasa
18:00
Alanyaspor
Copa Argentina »
Friendly »
Fri 19 Jan
13:00
Stabaek IF
13:00
Kongsvinger
Fri 19 Jan
14:00
Lillestrom SK
14:00
Strømmen
Fri 19 Jan
13:00
SonderjyskE
13:00
Fredericia
Fri 19 Jan
15:00
Thun
15:00
Schaffhausen
Fri 19 Jan
13:00
Midtjylland
13:00
Hobro
Fri 19 Jan
16:30
Dinamo Kiev
16:30
St. Gallen
Fri 19 Jan
14:00
Liefering
14:00
Jahn Regensburg
Fri 19 Jan
13:00
Nykøbing FC
13:00
Odense BK
Fri 19 Jan
19:00
Orebro SK
19:00
Linköping City
Fri 19 Jan
16:30
Mattersburg
16:30
Servette
Fri 19 Jan
11:00
Rubin Kazán
11:00
FK Lokomotiv Tashkent
Fri 19 Jan
15:00
Notodden
15:00
Sandefjord Fotball
Fri 19 Jan
17:00
Start Kristiansand
17:00
Fløya
Fri 19 Jan
18:00
FK Bodo Glimt
18:00
Mjølner
Fri 19 Jan
15:00
Aris Limassol
15:00
Dinamo Bucureşti
Fri 19 Jan
11:00
Ruzomberok
11:00
Lokomotíva Košice
Fri 19 Jan
14:00
Ruzomberok
14:00
Vitkovice
Fri 19 Jan
19:30
RW Essen
19:30
Arminia Bielefeld
Fri 19 Jan
10:00
Spartak Moskva II
10:00
Chertanovo
Fri 19 Jan
11:30
Hamburger SV II
11:30
Borussia Dortmund II
Fri 19 Jan
12:00
Zirə
12:00
Keşlə
Fri 19 Jan
12:30
Sandecja Nowy Sacz
12:30
Zemplin Michalovce
Fri 19 Jan
14:00
Heidenheim
14:00
Austria Lustenau
Fri 19 Jan
14:00
Lech Poznań
14:00
Zorya Luhansk
Fri 19 Jan
14:00
Dynamo Dresden
14:00
Mladá Boleslav
Fri 19 Jan
16:00
Seoul
16:00
FC Vaduz
Fri 19 Jan
18:00
Kapfenberger SV
18:00
Voitsberg
Fri 19 Jan
19:00
F91 Dudelange
19:00
SV Eintracht Trier
Fri 19 Jan
19:30
Rödinghausen
19:30
Germania Egestorf
Fri 19 Jan
19:45
Horn
19:45
Zwettl
Fri 19 Jan
20:00
Levanger
20:00
Namsos
Fri 19 Jan
20:00
Oppsal
20:00
Ørn Horten
Fri 19 Jan
21:00
Arsenal Sarandí
21:00
Atl.Tucumán
Belgian Pro League »
Fri 19 Jan
20:30
Charleroi
20:30
Mouscron Peruwelz
Cup Scotland »
Ligue 2 »
Fri 19 Jan
21:00
Paris FC
21:00
Ajaccio
Fri 19 Jan
21:00
Bourg-Péronnas
21:00
Stade de Reims
Fri 19 Jan
21:00
Stade Brestois
21:00
Lens
Fri 19 Jan
21:00
Lorient
21:00
Clermont
Fri 19 Jan
21:00
Nîmes
21:00
Chateauroux
Fri 19 Jan
21:00
Orléans
21:00
Auxerre
Fri 19 Jan
21:00
Quevilly
21:00
Gazélec Ajaccio
Fri 19 Jan
21:00
Sochaux
21:00
Nancy
Fri 19 Jan
21:00
Tours
21:00
Niort
Fri 19 Jan
21:00
Valenciennes
21:00
Le Havre
Lega Pro Group 1 »
Fri 19 Jan
20:45
Carrarese
20:45
Viterbese
Eerste Divisie »
Fri 19 Jan
20:00
Dordrecht
20:00
Fortuna Sittard
Fri 19 Jan
20:00
Go Ahead Eagles
20:00
MVV Maastricht
Fri 19 Jan
20:00
De Graafschap
20:00
Jong PSV
Fri 19 Jan
20:00
FC Oss
20:00
Jong Utrecht
Fri 19 Jan
20:00
Almere City
20:00
NEC Nijmegen
Fri 19 Jan
20:00
SC Telstar
20:00
FC Eindhoven
Fri 19 Jan
20:00
Helmond Sport
20:00
FC Volendam
Fri 19 Jan
20:00
Emmen
20:00
RKC Waalwijk
League Two »
Fri 19 Jan
20:45
Newport County
20:45
Crawley Town
South African First Division »
National »
Fri 19 Jan
20:00
Avranches
20:00
Creteil
Fri 19 Jan
20:00
Cholet
20:00
Pau FC
Fri 19 Jan
20:00
Grenoble
20:00
Boulogne
Fri 19 Jan
20:00
Béziers
20:00
Sannois Gratien
Fri 19 Jan
20:00
Consolat Marseille
20:00
Red Star
Fri 19 Jan
20:00
Lyon-Duchère
20:00
Les Herbiers
Fri 19 Jan
20:00
Chambly
20:00
Concarneau
Fri 19 Jan
20:00
Stade Lavallois
20:00
Rodez
African Nations Championship Group 3 »
Fri 19 Jan
17:30
Libya
17:30
Nigeria
Fri 19 Jan
20:30
Rwanda
20:30
Equatorial Guinea
Copa Finlandia Transición »
Fri 19 Jan
18:00
KuPS Kuopio
18:00
Musan Salama
Fri 19 Jan
18:00
KPV
18:00
TPV Tampere
Fri 19 Jan
18:00
Inter Turku
18:00
Ekenäs IF
Second Division Group 2 »
Fri 19 Jan
20:30
Cercle Brugge
20:30
Lierse SK
Premier de Ascenso - Clausura Group 1 »
Premier de Ascenso - Clausura Group 2 »
CFA Group 2 »
Fri 19 Jan
19:30
Belfort
19:30
Épinal
Botola Pro »

Follow BeSoccer on Facebook