Slovenian National League
Sat 24 Feb
Domžale
17:00
Celje
Gorica
17:00
NK Olimpija 2005
Aluminij
17:00
Krsko Posavje
Triglav
17:00
Maribor
Rudar Velenje
17:00
Ankaran Hrvatini
Team / Points
1 Maribor MAR 43
2 NK Olimpija 2005 OLI 40
3 Domžale DOM 31
4 Rudar Velenje RUD 29
5 Celje CEL 24
 
6 Gorica GOR 23
7 Krsko Posavje KRS 19
8 Aluminij ALU 16
9 Triglav TRI 14
10 Ankaran Hrvatini AHS 8
Group 1
Sun 04 Apr
NK Drava Ptuj
3-2
NK Ljubljana
Celje
2-3
Dravograd
NK Mura
1-2
Maribor
FC Koper
1-1
Smartno 1928
Olimpija Ljubljana
4-1
Domžale
Gorica
2-1
Primorje
Team / Points
1 Gorica GOR 42
2 NK Olimpija Ljubljana NKO 41
3 Maribor MAR 41
4 NK Primorje Ajdovscina NKP 38
5 FC Koper FCK 37
6 NK Mura NKM 34
 
7 Celje CEL 28
8 Smartno 1928 SMA 26
9 Domžale DOM 24
10 NK Ljubljana LJU 19
11 Dravograd DRA 19
12 NK Drava Ptuj NKD 15
2. SNL
Sun 11 Mar
NS Drava
15:00
Fužinar
Zarica Kranj
15:00
Radomlje
Mura
15:00
Ilirija
Tabor Sežana
15:00
NK Rogaška
Krka
15:00
NK Nafta Lendava
ASK Bravo
15:00
NK Verzej
NK Dob
15:00
Brežice
Dekani
15:00
Brda Dobrovo
Team / Points
1 Mura NSM 44
2 NS Drava DRA 37
3 NK Nafta Lendava NKN 35
4 Radomlje RAD 31
5 Dekani DEK 30
6 Krka KRK 26
7 Tabor Sežana TAS 26
8 ASK Bravo BRA 24
 
9 NK Dob NKD 23
10 Brežice BRE 19
11 Zarica Kranj KRA 17
12 NK Rogaška ROG 17
13 Ilirija ILI 15
14 Fužinar FUZ 14
15 Brda Dobrovo BRD 14
16 NK Verzej NKV 10
Group 2
Sun 18 Mar
Črenšovci
15:00
Ljutomer
Turnišče
15:00
Čarda Martjanci
Tromejnik
15:00
Odranci
Slatina Radenci
15:00
Velika Polana
Hotiza
15:00
Radgona
Beltinci
15:00
NK Grad
Bogojina
15:00
Rakičan
Team / Points
1 Odranci ODR 37
2 Velika Polana POL 35
3 Beltinci BEL 33
4 Ljutomer LJU 28
5 Hotiza HOT 25
6 Tromejnik TRO 20
7 NK Grad GRA 19
 
8 Črenšovci CRE 14
9 Turnišče TUR 14
10 Čarda Martjanci CAR 13
11 Bogojina BOG 13
12 Rakičan RAK 12
13 Slatina Radenci RAD 10
14 Radgona RAD 9
Group 4
Sat 10 Mar
Fama Vipava
15:00
Ilirska Bistrica
Primorje
15:00
Bilje
Adria
15:00
MNK Izola
NK Tolmin
15:00
Jadran
Team / Points
1 Bilje BIL 33
2 MNK Izola MNK 28
3 NK Tolmin TOL 28
4 Adria ADR 26
 
5 Fama Vipava FVI 20
6 NK Primorje Ajdovscina NKP 15
7 Jadran Hrpelje-Kozina JAD 10
8 Ilirska Bistrica BIS 7
La Liga »
Fri 19 Jan
21:00
Getafe
21:00
Athletic
Bundesliga »
Fri 19 Jan
20:30
Hertha BSC
20:30
B. Dortmund
Ligue 1 »
Fri 19 Jan
20:45
Caen
20:45
Olympique Marseille
Eredivisie »
Fri 19 Jan
20:00
Utrecht
20:00
AZ Alkmaar
Portuguese Primeira Liga »
Fri 19 Jan
22:00
Porto
22:00
Tondela
Fri 19 Jan
20:00
Vitória Setúbal
20:00
Sporting CP
Championship »
Fri 19 Jan
20:45
Derby County
20:45
Bristol City
Segunda Division »
Fri 19 Jan
21:00
Granada
21:00
Real Zaragoza
Turkish Süper Lig »
Fri 19 Jan
18:00
Kasimpasa
18:00
Alanyaspor
Copa Argentina »
Friendly »
Fri 19 Jan
13:00
Stabaek IF
13:00
Kongsvinger
Fri 19 Jan
14:00
Lillestrom SK
14:00
Strømmen
Fri 19 Jan
13:00
SonderjyskE
13:00
Fredericia
Fri 19 Jan
15:00
Thun
15:00
Schaffhausen
Fri 19 Jan
13:00
Midtjylland
13:00
Hobro
Fri 19 Jan
16:30
Dinamo Kiev
16:30
St. Gallen
Fri 19 Jan
14:00
Liefering
14:00
Jahn Regensburg
Fri 19 Jan
13:00
Nykøbing FC
13:00
Odense BK
Fri 19 Jan
19:00
Orebro SK
19:00
Linköping City
Fri 19 Jan
16:30
Mattersburg
16:30
Servette
Fri 19 Jan
11:00
Rubin Kazán
11:00
FK Lokomotiv Tashkent
Fri 19 Jan
15:00
Notodden
15:00
Sandefjord Fotball
Fri 19 Jan
17:00
Start Kristiansand
17:00
Fløya
Fri 19 Jan
18:00
FK Bodo Glimt
18:00
Mjølner
Fri 19 Jan
15:00
Aris Limassol
15:00
Dinamo Bucureşti
Fri 19 Jan
11:00
Ruzomberok
11:00
Lokomotíva Košice
Fri 19 Jan
14:00
Ruzomberok
14:00
Vitkovice
Fri 19 Jan
19:30
RW Essen
19:30
Arminia Bielefeld
Fri 19 Jan
10:00
Spartak Moskva II
10:00
Chertanovo
Fri 19 Jan
11:30
Hamburger SV II
11:30
Borussia Dortmund II
Fri 19 Jan
12:00
Zirə
12:00
Keşlə
Fri 19 Jan
12:30
Sandecja Nowy Sacz
12:30
Zemplin Michalovce
Fri 19 Jan
14:00
Heidenheim
14:00
Austria Lustenau
Fri 19 Jan
14:00
Lech Poznań
14:00
Zorya Luhansk
Fri 19 Jan
14:00
Dynamo Dresden
14:00
Mladá Boleslav
Fri 19 Jan
16:00
Seoul
16:00
FC Vaduz
Fri 19 Jan
18:00
Kapfenberger SV
18:00
Voitsberg
Fri 19 Jan
19:00
F91 Dudelange
19:00
SV Eintracht Trier
Fri 19 Jan
19:30
Rödinghausen
19:30
Germania Egestorf
Fri 19 Jan
19:45
Horn
19:45
Zwettl
Fri 19 Jan
20:00
Levanger
20:00
Namsos
Fri 19 Jan
20:00
Oppsal
20:00
Ørn Horten
Fri 19 Jan
21:00
Arsenal Sarandí
21:00
Atl.Tucumán
Belgian Pro League »
Fri 19 Jan
20:30
Charleroi
20:30
Mouscron Peruwelz
Cup Scotland »
Ligue 2 »
Fri 19 Jan
21:00
Paris FC
21:00
Ajaccio
Fri 19 Jan
21:00
Bourg-Péronnas
21:00
Stade de Reims
Fri 19 Jan
21:00
Stade Brestois
21:00
Lens
Fri 19 Jan
21:00
Lorient
21:00
Clermont
Fri 19 Jan
21:00
Nîmes
21:00
Chateauroux
Fri 19 Jan
21:00
Orléans
21:00
Auxerre
Fri 19 Jan
21:00
Quevilly
21:00
Gazélec Ajaccio
Fri 19 Jan
21:00
Sochaux
21:00
Nancy
Fri 19 Jan
21:00
Tours
21:00
Niort
Fri 19 Jan
21:00
Valenciennes
21:00
Le Havre
Lega Pro Group 1 »
Fri 19 Jan
20:45
Carrarese
20:45
Viterbese
Eerste Divisie »
Fri 19 Jan
20:00
Dordrecht
20:00
Fortuna Sittard
Fri 19 Jan
20:00
Go Ahead Eagles
20:00
MVV Maastricht
Fri 19 Jan
20:00
De Graafschap
20:00
Jong PSV
Fri 19 Jan
20:00
FC Oss
20:00
Jong Utrecht
Fri 19 Jan
20:00
Almere City
20:00
NEC Nijmegen
Fri 19 Jan
20:00
SC Telstar
20:00
FC Eindhoven
Fri 19 Jan
20:00
Helmond Sport
20:00
FC Volendam
Fri 19 Jan
20:00
Emmen
20:00
RKC Waalwijk
League Two »
Fri 19 Jan
20:45
Newport County
20:45
Crawley Town
South African First Division »
National »
Fri 19 Jan
20:00
Avranches
20:00
Creteil
Fri 19 Jan
20:00
Cholet
20:00
Pau FC
Fri 19 Jan
20:00
Grenoble
20:00
Boulogne
Fri 19 Jan
20:00
Béziers
20:00
Sannois Gratien
Fri 19 Jan
20:00
Consolat Marseille
20:00
Red Star
Fri 19 Jan
20:00
Lyon-Duchère
20:00
Les Herbiers
Fri 19 Jan
20:00
Chambly
20:00
Concarneau
Fri 19 Jan
20:00
Stade Lavallois
20:00
Rodez
African Nations Championship Group 3 »
Fri 19 Jan
17:30
Libya
17:30
Nigeria
Fri 19 Jan
20:30
Rwanda
20:30
Equatorial Guinea
Copa Finlandia Transición »
Fri 19 Jan
18:00
KuPS Kuopio
18:00
Musan Salama
Fri 19 Jan
18:00
KPV
18:00
TPV Tampere
Fri 19 Jan
18:00
Inter Turku
18:00
Ekenäs IF
Second Division Group 2 »
Fri 19 Jan
20:30
Cercle Brugge
20:30
Lierse SK
Premier de Ascenso - Clausura Group 1 »
Premier de Ascenso - Clausura Group 2 »
CFA Group 2 »
Fri 19 Jan
19:30
Belfort
19:30
Épinal
Botola Pro »

Follow BeSoccer on Facebook