Danish Superliga
Sun 11 Feb
AC Horsens
15:00
Midtjylland
Kobenhavn
15:00
Randers
Silkeborg IF
15:00
Aalborg BK
Hobro
15:00
AGF Aarhus
Lyngby BK
15:00
Brøndby IF
Odense BK
15:00
FC Helsingør
SonderjyskE
15:00
Nordsjaelland
Team / Points
1 Midtjylland MID 44
2 Brøndby IF BIF 43
3 Nordsjaelland FCN 39
4 Hobro HOB 27
5 AC Horsens HOR 27
6 Kobenhavn FCK 26
7 Aalborg BK AAL 26
 
8 Odense BK ODE 25
9 SonderjyskE SON 21
10 Silkeborg IF SIF 20
11 AGF Aarhus AGF 19
12 Lyngby BK LYN 18
13 FC Helsingør FCH 16
14 Randers RAN 14
1st Division
Sun 04 Mar
Esbjerg
13:45
Skive
Fremad Amager
13:45
Brabrand
Fredericia
13:45
HB Køge
Vejle BK
13:45
Thisted
Vendsyssel
13:45
Roskilde
Viborg FF
13:45
Nykøbing FC
Team / Points
1 Vejle BK VEJ 38
2 Thisted THI 35
3 Vendsyssel VEN 32
4 Esbjerg ESB 31
5 HB Køge HBK 30
6 Fredericia FRE 29
 
7 Viborg FF VFF 28
8 Roskilde ROS 25
9 Nykøbing FC LFA 23
10 Fremad Amager BFR 20
11 Brabrand BRA 13
12 Skive SKI 11
Group 1
Fri 23 Mar
Herlev
18:30
Karlslunde
Sat 24 Mar
Fredensborg BI
11:00
Taastrup FC
Kastrup
13:00
Stenløse BK
FA 2000
14:00
B 73 Slagelse
Sun 25 Mar
Holbæk
13:30
LSF
Team / Points
1 B 73 Slagelse B73 34
2 Herlev HER 27
3 Holbæk HOL 23
4 LSF LSF 21
5 Stenløse BK STE 19
 
6 FA 2000 FA2 17
7 Fredensborg BI FRE 16
8 Kastrup KAS 15
9 Taastrup FC TAA 13
10 Karlslunde KAR 12
Group 2
Sat 24 Mar
Avedøre
13:00
Odsherred
GVI
13:00
Fremad Valby
Vanløse
13:00
Virum Sorgenfri
KFUM Roskilde
13:30
Skjold Birkerød
AB Tårnby
14:00
B 1908
Team / Points
1 GVI GVI 27
2 Vanløse VAN 23
3 Fremad Valby FRE 22
4 AB Tårnby ABT 22
5 Odsherred ODS 20
 
6 Skjold Birkerød SKJ 20
7 Virum Sorgenfri VIR 19
8 B 1908 B19 17
9 Avedøre AVE 12
10 KFUM Roskilde KFU 11
Group 3
Fri 23 Mar
Kolding B
19:00
VSK Aarhus II
Sat 24 Mar
Oure
13:00
Esbjerg II
Aarhus Fremad II
13:30
Boldklubben 1909
Varde IF Elite
15:00
Tarup-Paarup
B 1913
15:30
Sønderborg
Team / Points
1 Tarup-Paarup TAR 32
2 Oure OFA 32
3 Boldklubben 1909 B19 21
4 Kolding B KOL 21
5 Sønderborg SON 19
 
6 B 1913 BOL 18
7 Varde IF Elite VAR 16
8 Aarhus Fremad II AAR 13
9 VSK Aarhus II AAR 13
10 Esbjerg II ESB 10
Group 4
Sat 21 Oct
Vejgaard B
0-0
AaB II
Viborg II
2-1
Holstebro
Hedensted
1-1
Randers Freja
Sun 22 Oct
Vatanspor
0-2
Lystrup
Sat 05 May
Viby IF
13:00
Skanderborg
Team / Points
1 Holstebro HOL 24
2 Vejgaard B VEJ 22
3 Hedensted HED 21
4 Viborg II VFF 19
5 Viby IF VIB 17
 
6 Vatanspor VAT 16
7 AaB II AAB 15
8 Lystrup LYS 14
9 Randers Freja RAN 7
10 Skanderborg SKA 4
Group 1
Mon 27 Nov
Lyngby Reservas
6-2
Brondby Reservas
Wed 06 Dec
Helsingør
2-2
Kobenhavn Reservas
Team / Points
1 Lyngby Reservas LYN 13
2 Kobenhavn Reservas KOV 11
 
3 Brondby Reservas BRO 6
4 FC Helsingør Reservas FHR 4
Group 2
Tue 18 Jul
Odense Reservas
0-5
Nordsjaelland
Wed 29 Nov
Esbjerg Reservas
0-3
SonderjyskE
Team / Points
1 Nordsjaelland Reservas NOR 15
2 Odense Reservas OBR 12
 
3 SonderjyskE Reservas SON 9
4 Esbjerg Reservas ESB 0
Group 3
Tue 14 Nov
Midtjylland
1-1
Aarhus Reservas
Mon 27 Nov
Silkeborg Reservas
5-0
Horsens Reservas
Team / Points
1 Midtjylland Reservas MID 14
2 Silkeborg Reservas SIL 10
 
3 AGF Aarhus Reservas AGF 7
4 Horsens Reservas HOR 3
Group 4
Mon 20 Nov
Randers Reservas
3-3
Viborg Reservas
Mon 27 Nov
AaB Reservas
4-0
Hobro Reservas
Team / Points
1 AaB Reservas AAB 13
2 Viborg Reservas VIB 11
 
3 Randers Reservas RAN 5
4 Hobro Reservas HOB 4
Premier League »
Sat 20 Jan
16:00
Arsenal
16:00
Crystal Palace
Sat 20 Jan
13:30 Playing 21'
Brighton Hove Alb.
0 - 2
Chelsea
Sat 20 Jan
16:00
Burnley
16:00
Man. Utd
Sat 20 Jan
16:00
Everton
16:00
West Bromwich Albion
Sat 20 Jan
16:00
Leicester
16:00
Watford
Sat 20 Jan
18:30
Man. City
18:30
Newcastle
Sat 20 Jan
16:00
Stoke City
16:00
Huddersfield Town
Sat 20 Jan
16:00
West Ham
16:00
AFC Bournemouth
La Liga »
Sat 20 Jan
13:00 Half-Time
Espanyol
0 - 2
Sevilla
Sat 20 Jan
20:45
Las Palmas
20:45
Valencia
Sat 20 Jan
18:30
Villarreal
18:30
Levante
Sat 20 Jan
16:15
Atlético
16:15
Girona
Bundesliga »
Sat 20 Jan
15:30
SC Freiburg
15:30
RB Leipzig
Sat 20 Jan
18:30
Hamburger SV
18:30
Köln
Sat 20 Jan
15:30
Wolfsburg
15:30
Eintracht Frankfurt
Sat 20 Jan
15:30
Hoffenheim
15:30
B. Leverkusen
Sat 20 Jan
15:30
Borussia
15:30
FC Augsburg
Sat 20 Jan
15:30
Mainz 05
15:30
Stuttgart
Ligue 1 »
Sat 20 Jan
20:00
Amiens SC
20:00
Guingamp
Sat 20 Jan
20:00
Montpellier
20:00
Toulouse
Sat 20 Jan
17:00
Nantes
17:00
Girondins Bordeaux
Sat 20 Jan
20:00
Rennes
20:00
Angers SCO
Sat 20 Jan
20:00
Strasbourg
20:00
Dijon FCO
Sat 20 Jan
20:00
Troyes
20:00
Lille
Liga MX Clausura »
Sat 20 Jan
02:00 finished
Puebla
2 - 0
Veracruz INFO
Sat 20 Jan
04:00 finished
Atlas Guadalajara
1 - 3
Toluca INFO
Portuguese Primeira Liga »
Sat 20 Jan
17:00
Marítimo
17:00
Belenenses
Sat 20 Jan
21:30
Portimonense
21:30
Sporting Braga
Sat 20 Jan
19:15
Benfica
19:15
Chaves
Eredivisie »
Sat 20 Jan
18:30
Roda JC
18:30
Twente 1965
Sat 20 Jan
19:45
PEC Zwolle
19:45
NAC Breda
Sat 20 Jan
19:45
ADO Den Haag
19:45
VVV Venlo
Sat 20 Jan
20:45
Vitesse
20:45
Heerenveen
Championship »
Sat 20 Jan
16:00
Aston Villa
16:00
Barnsley
Sat 20 Jan
16:00
Bolton Wanderers
16:00
Ipswich Town
Sat 20 Jan
16:00
Fulham
16:00
Burton Albion
Sat 20 Jan
16:00
Leeds United
16:00
Millwall
Sat 20 Jan
16:00
Norwich City
16:00
Sheffield United
Sat 20 Jan
16:00
Preston North End
16:00
Birmingham City
Sat 20 Jan
16:00
Queens Park Range.
16:00
Middlesbrough
Sat 20 Jan
16:00
Reading
16:00
Brentford
Sat 20 Jan
18:30
Sheffield
18:30
Cardiff City
Sat 20 Jan
16:00
Sunderland
16:00
Hull City
Sat 20 Jan
16:00
Wolverhampton
16:00
Nottingham Forest
Segunda Division »
Sat 20 Jan
16:00
Real Valladolid
16:00
Sevilla At.
Sat 20 Jan
20:00
Lorca
20:00
Huesca
Sat 20 Jan
18:00
Real Oviedo
18:00
Almería
Sat 20 Jan
20:30
Lugo
20:30
Real Sporting
Sat 20 Jan
18:00
Córdoba
18:00
Albacete
Greek Super League »
Sat 20 Jan
18:30
Larissa FC
18:30
AEK Athens
Sat 20 Jan
16:15
Panathinaikos
16:15
Kerkyra
Sat 20 Jan
14:00
Platanias
14:00
Levadiakos
Turkish Süper Lig »
Sat 20 Jan
14:00
Osmanlıspor
14:00
Yeni Malatyaspor
Sat 20 Jan
11:30 finished
Karabukspor
0 - 2
Genclerbirligi SK INFO
Sat 20 Jan
17:00
Fenerbahçe
17:00
Goztepe
Copa Argentina »
Sat 20 Jan
22:00
Huracán Heras
22:00
Dep. Maipú
Sat 20 Jan
01:30 finished
Unión Villa Krau.
2 - 0
Sportivo Desamparados INFO
Sat 20 Jan
01:30 finished
Rivadavia Lincoln
1 - 0
Alvarado INFO
Sat 20 Jan
01:30 finished
Cipolletti
1 - 0
Dep. Roca INFO
Sat 20 Jan
01:30 finished
Independiente
1 - 0
Ferro Carril Oeste INFO
Sat 20 Jan
01:00 finished
San Lorenzo Alem
0 - 1
Central Córdoba SdE INFO
Sat 20 Jan
01:00 finished
Sportivo Belgrano
2 - 1
Estudiantes Río Cuarto INFO
Sat 20 Jan
21:00
Sportivo Patria
21:00
Crucero del Norte
Sat 20 Jan
23:00
Chaco For Ever
23:00
Sarm. Resistencia
Sat 20 Jan
01:00 finished
Douglas Haig
0 - 0
Defensores Belgrano V. Rama INFO
Sat 20 Jan
00:30 finished
Sportivo Parejas
1 - 4
Unión Sunchales INFO
Sat 20 Jan
01:00 finished
Def.
1 - 2
Gimnasia Concepción INFO
Friendly »
Sat 20 Jan
14:00
Sirius
14:00
GIF Sundsvall
Sat 20 Jan
13:00 Half-Time
IFK Göteborg
1 - 1
Aalborg BK
Sat 20 Jan
13:00 Half-Time
Malmö
0 - 0
Fremad Amager
Sat 20 Jan
14:00
Brommapojkarna
14:00
Hammarby IF
Wed 07 Feb
18:00
Rosenborg BK
18:00
Byåsen
Sat 20 Jan
12:00 finished
AGF Aarhus
2 - 4
Vendsyssel INFO
Sat 20 Jan
14:00
KS Górnik Zabrze
14:00
Austria Wien
Sat 20 Jan
12:00 finished
Randers
1 - 1
Vejle BK INFO
Sat 20 Jan
13:30
FC Helsingør
13:30
Falkenbergs
Sat 20 Jan
13:00 Half-Time
Nordsjaelland
5 - 0
Lyngby BK
Sat 20 Jan
14:00
IK Frej
14:00
AIK Solna
Sat 20 Jan
15:00
Thun
15:00
Breitenrain
Sat 20 Jan
16:00
Hajduk Split
16:00
Zurich
Sat 20 Jan
16:00
Sturm Graz
16:00
Basel
Sat 20 Jan
11:00 finished
Zlin
2 - 0
SFC Opava INFO
Sat 20 Jan
11:00 finished
Slovácko
4 - 0
Vitkovice INFO
Sat 20 Jan
11:00 finished
Vlašim
0 - 2
Teplice INFO
Sat 20 Jan
15:30
LASK Linz
15:30
Yanbian
Sat 20 Jan
12:00 Playing 90'
Žilina
2 - 0
Baník Ostrava
Sat 20 Jan
15:00
Zbrojovka Brno
15:00
Nitra
Sat 20 Jan
14:00
DAC
14:00
Sigma Olomouc
Sat 20 Jan
14:00
Energie Cottbus
14:00
Dukla Praha
Sat 20 Jan
11:00 finished
Karviná
1 - 1
Piast Gliwice INFO
Sat 20 Jan
15:00
Slavia Praha
15:00
Viktoria Žižkov
Sat 20 Jan
15:00
Elfsborg
15:00
Sarpsborg 08
Sat 20 Jan
16:00
Salzburg
16:00
Viktoria Plzeň
Sat 20 Jan
16:00
Mattersburg
16:00
Aarau
Sat 20 Jan
11:30 finished
Szombathelyi
4 - 1
Tatran Prešov INFO
Sat 20 Jan
15:00
Dinamo Kiev
15:00
Haugesund
Sat 20 Jan
12:00 Playing 87'
Oppsal
2 - 1
Ørn Horten
Sat 20 Jan
11:00 finished
Trenčín
9 - 0
Nove Mesto Nad Vahom INFO
Sat 20 Jan
12:30
Zlaté Moravce
12:30
Slovan Duslo Šaľa
Sat 20 Jan
Deportivo Santaní
-
Libertad Asunción

Follow BeSoccer on Facebook