Belgian Pro League »
Sun 21 Jan
14:30 finished
Antwerp
2 - 2
Club Brugge INFO
Sun 21 Jan
18:00 finished
Genk
0 - 1
Anderlecht INFO
Sun 21 Jan
20:00 Half-Time
KAA Gent
1 - 0
Lokeren
Second Division Group 2 »
Sun 21 Jan
16:00 finished
Tubize
0 - 1
OH Leuven INFO
Third Division Group 1 »
Sun 21 Jan
14:30
Rebecq
14:30
RES Durbuy
Sun 21 Jan
14:30
Acren
14:30
Waremme
Sun 21 Jan
14:30
Walhain
14:30
La Calamine
Sun 21 Jan
14:30
Hamoir
14:30
Meux
Sun 21 Jan
14:30 Postponed
Solières Sport
14:30
La Louvière Centre
Sun 21 Jan
15:00 Postponed
White Star Woluwé
15:00
Olympic Charleroi
Third Division Group 2 »
Sun 21 Jan
15:00
SW Harelbeke
15:00
Sparta Petegem
Sun 21 Jan
14:30
Londerzeel
14:30
Westhoek
Sun 21 Jan
15:00
Pepingen
15:00
Sint-Niklaas
Sun 21 Jan
15:00
Ronse
15:00
Bornem
Third Division Group 3 »
Sun 21 Jan
14:30
Vosselaar
14:30
Sint-Lenaarts
Sun 21 Jan
15:00
Tienen
15:00
Zwarte Leeuw
Sun 21 Jan
15:00
Olympia Wijgmaal
15:00
Cappellen
Sun 21 Jan
15:00
Bocholt
15:00
KFC Duffel
Promotion Group 1 »
Sun 21 Jan
15:00
Ganshoren
15:00
Racing Jet Wavre
Sun 21 Jan
15:00
Léopold
15:00
Onhaye
Sun 21 Jan
14:30
Waterloo
14:30
Tournai
Sun 21 Jan
15:00
Solre-sur-Sambre
15:00
Binche
Promotion Group 2 »
Sun 21 Jan
14:30
Verlaine
14:30
Bertrix
Sun 21 Jan
14:30
RFC Tilleur
14:30
Namur
Sun 21 Jan
15:00
Richelle United
15:00
Givry
Sun 21 Jan
15:00 Postponed
Habay-la-Neuve
15:00
Aywaille
Sun 21 Jan
14:30
Herstal
14:30
URS Lixhe-Lanaye
Sun 21 Jan
14:30
Mormont
14:30
Huy
Promotion Group 3 »
Sun 21 Jan
15:00
Wetteren-Kwatrecht
15:00
Dikkelvenne
Sun 21 Jan
15:00
Svelta Melsele
15:00
KSKV
Sun 21 Jan
14:30
Grimbergen
14:30
RC Lebbeke
Sun 21 Jan
14:30
Eppegem
14:30
Wolvertem Merchtem
Sun 21 Jan
14:30
Jong Lede
14:30
KSCT Menen
Sun 21 Jan
14:30
Mariekerke
14:30
Ninove
Promotion Group 4 »
Sun 21 Jan
14:30
Sterrebeek
14:30
Wellen
Sun 21 Jan
15:00
Hoeilaart
15:00
Diegem Sport
Sun 21 Jan
14:30
VC Herentals
14:30
Esperanza Pelt
Sun 21 Jan
15:00
Ternesse
15:00
Eendracht Termien
Provincial Group 1 »
Sun 21 Jan
14:30 Postponed
Wanze / Bas-Oha
14:30
Banneux
Sun 21 Jan
14:30 Postponed
Xhoffraix
14:30
Houtain-Milanello
Sun 21 Jan
14:30 Postponed
Aubel
14:30
UCE Liège
Sun 21 Jan
14:30 Postponed
Amay
14:30
Raeren
Sun 21 Jan
14:30 Postponed
Stade Disonais
14:30
Union Flémalloise
Sun 21 Jan
14:30 Postponed
Ougrée
14:30
Espoir Minerois
Sun 21 Jan
14:30 Postponed
Beaufays
14:30
Amblève
Sun 21 Jan
14:30 Postponed
Warnant
14:30
Mélen-Micheroux
Sun 21 Jan
14:30 Postponed
Warsage
14:30
JS Fizoise
Provincial Group 2 »
Sun 21 Jan
14:30
Naninne
14:30
Pesche
Sun 21 Jan
14:30
Assesse
14:30
Grand-Leez
Sun 21 Jan
14:30
Moligneé
14:30
Ligny
Sun 21 Jan
14:30
Profondeville
14:30
Loyers
Sun 21 Jan
14:30
Nismes
14:30
Rochefort
Sun 21 Jan
14:30
Andennais
14:30
Fosses
Sun 21 Jan
14:30
Condruzien
14:30
Flavion Sport
Provincial Group 4 »
Provincial Group 5 »
Sun 21 Jan
15:00
Houdeng
15:00
Montkainoise
Sun 21 Jan
15:00
Belœil
15:00
Albert Quévy-Mons II
Sun 21 Jan
15:00
RAS Monceau
15:00
Peruwelz
Sun 21 Jan
15:00
Ostiches
15:00
Ransart
Sun 21 Jan
15:00
Le Roeulx
15:00
Antoing
Sun 21 Jan
15:00
SC Paturages
15:00
Rapid Symphorinois
Sun 21 Jan
15:00
Gosselies Sports
15:00
SG-Tertre-Hautrage
Provincial Group 6 »
Sun 21 Jan
15:00
BX Brussels
15:00
Union Lasne-Ohain
Sun 21 Jan
15:00
Jodoigne
15:00
Villers-La-Ville
Sun 21 Jan
15:00
Stockel
15:00
Stade Everois
Sun 21 Jan
15:00
Kosova Schaerbeek
15:00
Jette
Sun 21 Jan
15:00
Racing Schaerbeek
15:00
Sporting Bruxelles
Sun 21 Jan
15:00
Chastre
15:00
Ixelles
Sun 21 Jan
15:00
Braine
15:00
Schaerbeek-Evere
Sun 21 Jan
14:30
Tervuren-Duisburg
14:30
Linden
Sun 21 Jan
15:00
SC Aarschot
15:00
Borght
Sun 21 Jan
15:00
Liedekerke
15:00
Meise
Sun 21 Jan
15:00
Racing Butsel
15:00
Veltem
Sun 21 Jan
17:00
Strombeek
17:00
Bodegem Kapelle
Provincial Group 7 »
Sun 21 Jan
14:30
Zepperen
14:30
Helson Helchteren
Sun 21 Jan
14:30
HIH Hoepertingen
14:30
Herk
Sun 21 Jan
14:30
Huvo Jeuk
14:30
Beringen
Sun 21 Jan
14:30
Melo Zonhoven
14:30
Weerstand Koersel
Sun 21 Jan
14:30
Herkol
14:30
Park Houthalen
Provincial Group 8 »
Sun 21 Jan
15:00
Drongen
15:00
Appelterre-Eichem
Sun 21 Jan
15:00
Sint-Gillis Waas
15:00
Eendracht Zele
Sun 21 Jan
15:00
Elene-Grotenberge
15:00
Robur
Sun 21 Jan
15:00
Zelzate
15:00
Berlare
Sun 21 Jan
15:00
Voorde
15:00
HO Kalken
Sun 21 Jan
15:00
Dendermonde
15:00
Sottegem
Provincial Group 9 »
Sun 21 Jan
15:00
Racing Waregem
15:00
Oostduinkerke
Sun 21 Jan
14:30
Westkapelle
14:30
Blankenberge
Sun 21 Jan
14:30
WS Lauwe
14:30
Wielsbeke
Sun 21 Jan
15:00
Sassport Boezinge
15:00
Eernegem
Sun 21 Jan
15:00
Oostnieuwkerke
15:00
RC Lauwe
Belgian First Amateur Division »
Sun 21 Jan
14:30 finished
Châtelet
1 - 0
Berchem Sport INFO
Sun 21 Jan
14:30 finished
Eendracht Aalst
1 - 1
Heist INFO
Sun 21 Jan
15:00 finished
VW Hamme
0 - 3
Lommel United INFO
Sun 21 Jan
15:00 finished
Knokke
4 - 0
Oudenaarde INFO
Belgian Pro League
Fri 19 Jan
Charleroi
2-0
Mouscron Peruwelz
Sat 20 Jan
Standard Liège
3-2
KAS Eupen
KV Oostende
2-1
Kortrijk
Waasland-Beveren
3-1
Sint-Truiden
Mechelen
0-2
Zulte-Waregem
Sun 21 Jan
Antwerp
2-2
Club Brugge
Genk
0-1
Anderlecht
KAA Gent
1-0
Lokeren
Team / Points
1 Club Brugge FCB 54
2 Charleroi CHA 45
3 Anderlecht AND 43
4 KAA Gent GEN 35
5 Antwerp ANT 35
6 Standard de Liège SDL 29
7 Sint-Truiden STR 29
8 Waasland-Beveren WAA 28
 
9 Genk GNK 27
10 Mouscron Peruwelz MOU 26
11 Kortrijk KVK 26
12 KV Oostende OOS 25
13 Lokeren LOK 24
14 Zulte-Waregem ZUL 23
15 Mechelen KVM 18
16 KAS Eupen EUP 16
Group 2
Fri 19 Jan
Cercle Brugge
4-1
Lierse SK
Sat 20 Jan
Union
1-1
KVC Westerlo
KSV Roeselare
0-0
Beerschot-Wilrijk
Sun 21 Jan
Tubize
0-1
OH Leuven
Team / Points
1 Cercle Brugge CER 20
2 Lierse SK LIE 18
3 OH Leuven LEU 15
4 Beerschot-Wilrijk BEE 11
 
5 Union Saint-Gilloise UNI 10
6 Tubize TUB 9
7 KSV Roeselare KSV 9
8 KVC Westerlo KVC 6
Group 1
Sat 20 Jan
Sprimont-Comblain
0-3
RWDM Brussels
Ciney
1-1
RFC Liège
Sun 21 Jan
Rebecq
14:30
RES Durbuy
Acren
14:30
Waremme
Walhain
14:30
La Calamine
Hamoir
14:30
Meux
Solières Sport
14:30
Louvière Centre
White Star Woluwé
15:00
Olympic Charleroi
Team / Points
1 RWDM Brussels RWD 49
2 RFC Liège LIE 39
3 Olympic Charleroi OLY 33
4 La Louvière Centre LAL 32
5 Hamoir HAM 25
6 RES Durbuy RES 24
7 Solières Sport SOL 21
8 Walhain WAL 20
 
9 Ciney CIN 19
10 Rebecq REB 19
11 Waremme WAR 19
12 Acren ACR 17
13 Meux MEU 16
14 Sprimont-Comblain SPR 14
15 La Calamine LAC 9
16 White Star Woluwé WSW 0
Group 2
Sat 20 Jan
Torhout
3-1
Rupel Boom
Izegem
1-0
Gullegem
Gent-Zeehaven
3-1
Sint-Eloois-Winkel
Temse
0-2
Olsa Brakel
Sun 21 Jan
Londerzeel
14:30
Westhoek
SW Harelbeke
15:00
Sparta Petegem
Pepingen
15:00
Sint-Niklaas
Ronse
15:00
Bornem
Team / Points
1 Sparta Petegem SPA 39
2 Rupel Boom RUP 34
3 Sint-Eloois-Winkel SIN 31
4 Westhoek WES 31
5 Izegem IZE 28
6 SW Harelbeke SPO 28
7 Sint-Niklaas STN 27
8 Olsa Brakel OLS 27
 
9 Temse TEM 26
10 Ronse RON 25
11 Gullegem GUL 24
12 Gent-Zeehaven GEN 21
13 Londerzeel LON 18
14 Torhout TOR 13
15 Bornem BOR 11
16 Pepingen PEP 9
Group 3
Sat 20 Jan
Turnhout
1-2
Spouwen-Mopertinge
Hasselt
4-3
Tempo Overijse
KSC City Pirates
1-3
Thes Sport
Hoogstraten
1-2
Hades
Sun 21 Jan
Vosselaar
14:30
Sint-Lenaarts
Tienen
15:00
Zwarte Leeuw
Olympia Wijgmaal
15:00
Cappellen
Bocholt
15:00
KFC Duffel
Team / Points
1 Thes Sport THE 36
2 Spouwen-Mopertingen SPO 35
3 Hades HAD 30
4 Vosselaar VOS 29
5 Bocholt BOC 28
6 Olympia Wijgmaal OLY 26
7 KFC Duffel DUF 26
8 KSC City Pirates KSC 24
 
9 Cappellen CAP 23
10 Tempo Overijse TEM 23
11 Hasselt SPO 22
12 Zwarte Leeuw ZWA 20
13 Turnhout TUR 17
14 Tienen TIE 17
15 Hoogstraten HOO 16
16 Sint-Lenaarts SIN 12
Group 2
Fri 19 Jan
Rhisnes
20:00
Wépion
Sun 21 Jan
Naninne
14:30
Pesche
Assesse
14:30
Grand-Leez
Moligneé
14:30
Ligny
Profondeville
14:30
Loyers
Nismes
14:30
Rochefort
Andennais
14:30
Fosses
Condruzien
14:30
Flavion Sport
Team / Points
1 Fosses FOS 39
2 Grand-Leez GRA 38
3 Es de la Moligneé MOL 36
4 Condruzien CON 35
5 Wépion WEP 34
6 Loyers LOY 33
7 Ligny LIG 27
8 Flavion Sport FLA 19
 
9 Profondeville PRO 19
10 Nismes NIS 19
11 Rochefort ROC 17
12 Rhisnes RHI 17
13 Pesche PES 16
14 Andennais AND 14
15 Naninne NAN 14
16 Assesse ASS 5
Group 4
Sat 20 Jan
Oppuurs
19:30
Lyra
Berlaar-Heikant
19:30
GBA Kontich
Vorselaar
19:30
Merksplas
Racing Mechelen
20:00
Sint-Job
Antonia
20:00
KFC Lille
Sun 21 Jan
KSV Schriek
14:30
Retie Branddonk
Rapid Leest
14:30
Berg en Dal
Witgoor Sport
14:30
Groen Rood Kateli.
Team / Points
1 Lyra LYR 39
2 Racing Mechelen RAC 38
3 KFC Lille LIL 34
4 Witgoor Sport WIT 28
5 Berg en Dal BED 27
6 Oppuurs OPP 27
7 Berlaar-Heikant BER 26
8 Sint-Job SIN 24
 
9 GBA Kontich GBA 22
10 Retie Branddonk REB 22
11 Antonia ANT 19
12 Merksplas MER 18
13 KSV Schriek SCH 18
14 Vorselaar VOR 16
15 Rapid Leest RLE 13
16 Groen Rood Katelijne GRK 9

Follow BeSoccer on Facebook