Premier League
Sun 26 Nov
Krumkachy
2-1
Minsk
Gomel
0-1
Dinamo Brest
FK Gorodeya
3-3
BATE Borisov
Neman Grodno
3-1
Shakhtyor
Torpedo Zhodino
2-0
Slavia
Naftan Novopolotsk
1-2
Isloch
Dnepr Mogilev
0-0
Slutsk
Vitebsk
1-4
Dinamo Minsk
Team / Points
1 BATE Borisov BAT 68
2 Dinamo Minsk DNM 68
3 Shakhtyor Salihorsk SHA 65
4 Dinamo Brest DIN 51
5 Torpedo Zhodino TOR 51
6 Neman Grodno NEM 49
7 Slutsk FKS 44
8 Vitebsk VIT 43
 
9 FK Gorodeya FKG 38
10 Gomel GOM 35
11 Isloch ISL 27
12 Dnepr Mogilev DNP 26
13 Krumkachy FKK 25
14 Minsk MIN 23
15 Slavia SLA 20
16 Naftan Novopolotsk NAF 13
La Liga »
Fri 19 Jan
21:00
Getafe
21:00
Athletic
Bundesliga »
Fri 19 Jan
20:30
Hertha BSC
20:30
B. Dortmund
Ligue 1 »
Fri 19 Jan
20:45
Caen
20:45
Olympique Marseille
Eredivisie »
Fri 19 Jan
20:00
Utrecht
20:00
AZ Alkmaar
Portuguese Primeira Liga »
Fri 19 Jan
22:00
Porto
22:00
Tondela
Fri 19 Jan
20:00
Vitória Setúbal
20:00
Sporting CP
Championship »
Fri 19 Jan
20:45
Derby County
20:45
Bristol City
Segunda Division »
Fri 19 Jan
21:00
Granada
21:00
Real Zaragoza
Turkish Süper Lig »
Fri 19 Jan
18:00
Kasimpasa
18:00
Alanyaspor
Copa Argentina »
Friendly »
Fri 19 Jan
13:00
Stabaek IF
13:00
Kongsvinger
Fri 19 Jan
14:00
Lillestrom SK
14:00
Strømmen
Fri 19 Jan
13:00
SonderjyskE
13:00
Fredericia
Fri 19 Jan
15:00
Thun
15:00
Schaffhausen
Fri 19 Jan
13:00
Midtjylland
13:00
Hobro
Fri 19 Jan
16:30
Dinamo Kiev
16:30
St. Gallen
Fri 19 Jan
14:00
Liefering
14:00
Jahn Regensburg
Fri 19 Jan
13:00
Nykøbing FC
13:00
Odense BK
Fri 19 Jan
19:00
Orebro SK
19:00
Linköping City
Fri 19 Jan
16:30
Mattersburg
16:30
Servette
Fri 19 Jan
11:00
Rubin Kazán
11:00
FK Lokomotiv Tashkent
Fri 19 Jan
15:00
Notodden
15:00
Sandefjord Fotball
Fri 19 Jan
18:00
FK Bodo Glimt
18:00
Mjølner
Fri 19 Jan
15:00
Aris Limassol
15:00
Dinamo Bucureşti
Fri 19 Jan
11:00
Ruzomberok
11:00
Lokomotíva Košice
Fri 19 Jan
14:00
Ruzomberok
14:00
Vitkovice
Fri 19 Jan
19:30
RW Essen
19:30
Arminia Bielefeld
Fri 19 Jan
10:00
Spartak Moskva II
10:00
Chertanovo
Fri 19 Jan
11:30
Hamburger SV II
11:30
Borussia Dortmund II
Fri 19 Jan
12:00
Zirə
12:00
Keşlə
Fri 19 Jan
12:30
Sandecja Nowy Sacz
12:30
Zemplin Michalovce
Fri 19 Jan
14:00
Heidenheim
14:00
Austria Lustenau
Fri 19 Jan
14:00
Lech Poznań
14:00
Zorya Luhansk
Fri 19 Jan
14:00
Dynamo Dresden
14:00
Mladá Boleslav
Fri 19 Jan
16:00
Seoul
16:00
FC Vaduz
Fri 19 Jan
18:00
Kapfenberger SV
18:00
Voitsberg
Fri 19 Jan
19:00
F91 Dudelange
19:00
SV Eintracht Trier
Fri 19 Jan
19:30
Rödinghausen
19:30
Germania Egestorf
Fri 19 Jan
19:45
Horn
19:45
Zwettl
Fri 19 Jan
20:00
Levanger
20:00
Namsos
Fri 19 Jan
20:00
Oppsal
20:00
Ørn Horten
Fri 19 Jan
21:00
Arsenal Sarandí
21:00
Atl.Tucumán
Belgian Pro League »
Fri 19 Jan
20:30
Charleroi
20:30
Mouscron Peruwelz
Cup Scotland »
Lega Pro Group 1 »
Fri 19 Jan
20:45
Carrarese
20:45
Viterbese
Eerste Divisie »
Fri 19 Jan
20:00
Dordrecht
20:00
Fortuna Sittard
Fri 19 Jan
20:00
Go Ahead Eagles
20:00
MVV Maastricht
Fri 19 Jan
20:00
De Graafschap
20:00
Jong PSV
Fri 19 Jan
20:00
FC Oss
20:00
Jong Utrecht
Fri 19 Jan
20:00
Almere City
20:00
NEC Nijmegen
Fri 19 Jan
20:00
SC Telstar
20:00
FC Eindhoven
Fri 19 Jan
20:00
Helmond Sport
20:00
FC Volendam
Fri 19 Jan
20:00
Emmen
20:00
RKC Waalwijk
League Two »
Fri 19 Jan
20:45
Newport County
20:45
Crawley Town
South African First Division »
National »
Fri 19 Jan
20:00
Avranches
20:00
Creteil
Fri 19 Jan
20:00
Cholet
20:00
Pau FC
Fri 19 Jan
20:00
Grenoble
20:00
Boulogne
Fri 19 Jan
20:00
Béziers
20:00
Sannois Gratien
Fri 19 Jan
20:00
Consolat Marseille
20:00
Red Star
Fri 19 Jan
20:00
Lyon-Duchère
20:00
Les Herbiers
Fri 19 Jan
20:00
Chambly
20:00
Concarneau
Fri 19 Jan
20:00
Stade Lavallois
20:00
Rodez
African Nations Championship Group 3 »
Fri 19 Jan
17:30
Libya
17:30
Nigeria
Fri 19 Jan
20:30
Rwanda
20:30
Equatorial Guinea
Copa Finlandia Transición »
Fri 19 Jan
18:00
KuPS Kuopio
18:00
Musan Salama
Fri 19 Jan
18:00
KPV
18:00
TPV Tampere
Fri 19 Jan
18:00
Inter Turku
18:00
Ekenäs IF
Second Division Group 2 »
Fri 19 Jan
20:30
Cercle Brugge
20:30
Lierse SK
Premier de Ascenso - Clausura Group 1 »
Premier de Ascenso - Clausura Group 2 »
CFA Group 2 »
Fri 19 Jan
19:30
Belfort
19:30
Épinal
Botola Pro »
Torneo de Verano »
Fri 19 Jan
03:00 finished
Pérez Zeledón
4 - 1
LD Alajuelense INFO
Tercera Division Group 4 »
Fri 19 Jan
20:00
Real Sociedad C
20:00
CD Getxo
Super League India »
A-League »
Ligue 1 »
Fri 19 Jan
16:00
JS Kabylie
16:00
USM Blida
Fri 19 Jan
16:00
CR Belouizdad
16:00
USM El Harrach
Fri 19 Jan
16:00
ES Setif
16:00
MC Alger
Fri 19 Jan
15:00
Biskra
15:00
JS Saoura
Premier League »
Fri 19 Jan
13:30
Tanta
13:30
Smouha
Premier League »
Fri 19 Jan
14:25 Postponed
Al Jahra
14:25
Al Nasar
Fri 19 Jan
16:55 Postponed
Al Qadsia
16:55
Al Arabi

Follow BeSoccer on Facebook