4

All leagues and competitions in Armenia

Premier League
Fri 02 Mar
Alashkert FC
11:00
Shirak
Sat 03 Mar
Pyunik
13:00
Banants
Sun 04 Mar
Ararat
11:00
Gandzasar
Team / Points
1 Alashkert FC ALA 30
2 Gandzasar GAN 24
3 Banants BAN 22
 
4 Shirak SHI 19
5 Pyunik PYU 17
6 Ararat ARA 9
First League Armenia
Mon 05 Mar
FC Lori
12:00
Artsakh
Ararat II
12:00
Shirak II
Banants II
12:00
Alashkert II
Erebuni FC
12:00
Gandzasar II
Pyunik II
12:00
Avan Academy
Team / Points
1 FC Lori FCL 32
2 Artsakh ART 31
3 Avan Academy AVA 24
4 Banants II BAN 23
5 Pyunik II PYU 18
 
6 Erebuni FC ERE 16
7 Alashkert II ALA 16
8 Ararat II ARA 15
9 Gandzasar II GAN 13
10 Shirak II SHI 6
La Liga »
Fri 19 Jan
21:00
Getafe
21:00
Athletic
Bundesliga »
Fri 19 Jan
20:30
Hertha BSC
20:30
B. Dortmund
Ligue 1 »
Fri 19 Jan
20:45
Caen
20:45
Olympique Marseille
Eredivisie »
Fri 19 Jan
20:00
Utrecht
20:00
AZ Alkmaar
Portuguese Primeira Liga »
Fri 19 Jan
22:00
Porto
22:00
Tondela
Fri 19 Jan
20:00
Vitória Setúbal
20:00
Sporting CP
Championship »
Fri 19 Jan
20:45
Derby County
20:45
Bristol City
Segunda Division »
Fri 19 Jan
21:00
Granada
21:00
Real Zaragoza
Turkish Süper Lig »
Fri 19 Jan
18:00
Kasimpasa
18:00
Alanyaspor
Copa Argentina »
Friendly »
Fri 19 Jan
13:00
Stabaek IF
13:00
Kongsvinger
Fri 19 Jan
14:00
Lillestrom SK
14:00
Strømmen
Fri 19 Jan
13:00
SonderjyskE
13:00
Fredericia
Fri 19 Jan
15:00
Thun
15:00
Schaffhausen
Fri 19 Jan
13:00
Midtjylland
13:00
Hobro
Fri 19 Jan
16:30
Dinamo Kiev
16:30
St. Gallen
Fri 19 Jan
14:00
Liefering
14:00
Jahn Regensburg
Fri 19 Jan
13:00
Nykøbing FC
13:00
Odense BK
Fri 19 Jan
19:00
Orebro SK
19:00
Linköping City
Fri 19 Jan
16:30
Mattersburg
16:30
Servette
Fri 19 Jan
11:00
Rubin Kazán
11:00
FK Lokomotiv Tashkent
Fri 19 Jan
15:00
Notodden
15:00
Sandefjord Fotball
Fri 19 Jan
17:00
Start Kristiansand
17:00
Fløya
Fri 19 Jan
18:00
FK Bodo Glimt
18:00
Mjølner
Fri 19 Jan
15:00
Aris Limassol
15:00
Dinamo Bucureşti
Fri 19 Jan
11:00
Ruzomberok
11:00
Lokomotíva Košice
Fri 19 Jan
14:00
Ruzomberok
14:00
Vitkovice
Fri 19 Jan
19:30
RW Essen
19:30
Arminia Bielefeld
Fri 19 Jan
10:00
Spartak Moskva II
10:00
Chertanovo
Fri 19 Jan
11:30
Hamburger SV II
11:30
Borussia Dortmund II
Fri 19 Jan
12:00
Zirə
12:00
Keşlə
Fri 19 Jan
12:30
Sandecja Nowy Sacz
12:30
Zemplin Michalovce
Fri 19 Jan
14:00
Heidenheim
14:00
Austria Lustenau
Fri 19 Jan
14:00
Lech Poznań
14:00
Zorya Luhansk
Fri 19 Jan
14:00
Dynamo Dresden
14:00
Mladá Boleslav
Fri 19 Jan
16:00
Seoul
16:00
FC Vaduz
Fri 19 Jan
18:00
Kapfenberger SV
18:00
Voitsberg
Fri 19 Jan
19:00
F91 Dudelange
19:00
SV Eintracht Trier
Fri 19 Jan
19:30
Rödinghausen
19:30
Germania Egestorf
Fri 19 Jan
19:45
Horn
19:45
Zwettl
Fri 19 Jan
20:00
Levanger
20:00
Namsos
Fri 19 Jan
20:00
Oppsal
20:00
Ørn Horten
Fri 19 Jan
21:00
Arsenal Sarandí
21:00
Atl.Tucumán
Belgian Pro League »
Fri 19 Jan
20:30
Charleroi
20:30
Mouscron Peruwelz
Cup Scotland »
Ligue 2 »
Fri 19 Jan
21:00
Paris FC
21:00
Ajaccio
Fri 19 Jan
21:00
Bourg-Péronnas
21:00
Stade de Reims
Fri 19 Jan
21:00
Stade Brestois
21:00
Lens
Fri 19 Jan
21:00
Lorient
21:00
Clermont
Fri 19 Jan
21:00
Nîmes
21:00
Chateauroux
Fri 19 Jan
21:00
Orléans
21:00
Auxerre
Fri 19 Jan
21:00
Quevilly
21:00
Gazélec Ajaccio
Fri 19 Jan
21:00
Sochaux
21:00
Nancy
Fri 19 Jan
21:00
Tours
21:00
Niort
Fri 19 Jan
21:00
Valenciennes
21:00
Le Havre
Lega Pro Group 1 »
Fri 19 Jan
20:45
Carrarese
20:45
Viterbese
Eerste Divisie »
Fri 19 Jan
20:00
Dordrecht
20:00
Fortuna Sittard
Fri 19 Jan
20:00
Go Ahead Eagles
20:00
MVV Maastricht
Fri 19 Jan
20:00
De Graafschap
20:00
Jong PSV
Fri 19 Jan
20:00
FC Oss
20:00
Jong Utrecht
Fri 19 Jan
20:00
Almere City
20:00
NEC Nijmegen
Fri 19 Jan
20:00
SC Telstar
20:00
FC Eindhoven
Fri 19 Jan
20:00
Helmond Sport
20:00
FC Volendam
Fri 19 Jan
20:00
Emmen
20:00
RKC Waalwijk
League Two »
Fri 19 Jan
20:45
Newport County
20:45
Crawley Town
South African First Division »
National »
Fri 19 Jan
20:00
Avranches
20:00
Creteil
Fri 19 Jan
20:00
Cholet
20:00
Pau FC
Fri 19 Jan
20:00
Grenoble
20:00
Boulogne
Fri 19 Jan
20:00
Béziers
20:00
Sannois Gratien
Fri 19 Jan
20:00
Consolat Marseille
20:00
Red Star
Fri 19 Jan
20:00
Lyon-Duchère
20:00
Les Herbiers
Fri 19 Jan
20:00
Chambly
20:00
Concarneau
Fri 19 Jan
20:00
Stade Lavallois
20:00
Rodez
African Nations Championship Group 3 »
Fri 19 Jan
17:30
Libya
17:30
Nigeria
Fri 19 Jan
20:30
Rwanda
20:30
Equatorial Guinea
Copa Finlandia Transición »
Fri 19 Jan
18:00
KuPS Kuopio
18:00
Musan Salama
Fri 19 Jan
18:00
KPV
18:00
TPV Tampere
Fri 19 Jan
18:00
Inter Turku
18:00
Ekenäs IF
Second Division Group 2 »
Fri 19 Jan
20:30
Cercle Brugge
20:30
Lierse SK
Premier de Ascenso - Clausura Group 1 »
Premier de Ascenso - Clausura Group 2 »
CFA Group 2 »
Fri 19 Jan
19:30
Belfort
19:30
Épinal
Botola Pro »

Follow BeSoccer on Facebook