We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Group 2
Wed 31 May
Dinamo Kiev
18:00
Chornomorets
Zorya Luhansk
18:00
Olimpik Donetsk
Oleksandria
18:00
Shakhtar Donetsk
Team / Points
1 Shakhtar Donetsk SHA 79
2 Dinamo Kiev DYN 64
3 Zorya Luhansk ZOR 51
 
4 Olimpik Donetsk OLI 44
5 Oleksandria PFC 39
6 Chornomorets Odessa CHO 38
Group 3
Wed 31 May
Stal
16:00
Vorskla Poltava
Dnipro
16:00
Volyn Lutsk
Karpaty Lviv
16:00
Zirka Kirovohrad
Team / Points
1 Vorskla Poltava VOR 17
2 Stal Dniprodzerzhynsk STA 16
3 Dnipro Dnipropetrovsk DNI 15
 
4 Karpaty Lviv KPT 14
5 Zirka Kirovohrad ZIR 11
6 Volyn Lutsk VOL 3
Persha Liga
Sat 27 May
Hirnyk-Sport
1-0
Arsenal Kyiv
Skala Stryi
3-1
Poltava
Desna Chernihiv
2-2
Obolon
Avanhard
2-1
Illichivets
Kolos Kovalivka
5-3
MFK Mykolaiv
Ternopil'
0-0
Naftovyk-Ukrnafta
FC Veres
0-0
Dnipro Cherkaskyi
Bukovyna
1-1
Helios Kharkiv
Inhulets
2-3
Sumy
Team / Points
1 Illichivets Mariupol ILL 80
2 Desna Chernihiv DES 73
3 FC Veres FCV 67
4 Kolos Kovalivka KOL 57
5 Helios Kharkiv HEL 55
6 Avanhard Kramatorsk AVA 52
7 Naftovyk-Ukrnafta Okhtyrka NAF 51
8 Dnipro Cherkaskyi CHD 45
9 Obolon OBO 42
 
10 Arsenal Kyiv ARS 42
11 Hirnyk-Sport HSP 42
12 Poltava POL 39
13 Inhulets INH 38
14 MFK Mykolaiv MFK 34
15 Bukovyna Chernivtsi BUK 33
16 Sumy SUM 33
17 Skala Stryi SST 20
18 Ternopil' TER 15
Druha Liga Ukraine
Sat 27 May
Sudnobudivnyk
-
Krystal
Metalurh
2-1
Kremin
Balkany Zorya
0-1
Zhemchuzhyna Odesa
Illichivets II
1-3
Myr
Enerhiya Nova Kak.
4-2
Podillya
Real Pharma
1-1
Rukh Vynnyky
Teplovyk
0-2
FC Nyva Vinnytsya
Arsenal Bila Tser.
1-0
Inhulets II
Team / Points
1 Zhemchuzhyna Odesa ZHO 70
2 Rukh Vynnyky RYV 68
3 Kremin KRE 65
4 Balkany Zorya BAL 54
5 Real Pharma RPH 53
6 FC Nyva Vinnytsya NYV 46
7 Enerhiya Nova Kakhovka ENK 45
8 Inhulets II IHP 45
9 Myr MYR 43
 
10 Nikopol NIK 41
11 Teplovyk TIF 40
12 Illichivets II ILL 31
13 Krystal FCK 26
14 Arsenal Bila Tserkva ABT 22
15 Metalurh Zaporizhya MZZ 21
16 Podillya Khmelnytskyi POK 20
17 Sudnobudivnyk SMY 19
U19 League Ukraine
Thu 25 May
Zirka Sub 19
1-3
Dynamo Kyiv Sub-19
Sat 27 May
Vorskla Poltava
4-1
Stal
Chornomorets
6-0
Skala Stryi
Volyn Lutsk
1-2
Zorya Luhansk
Shakhtar Donetsk
1-3
Olimpik Donetsk
Arsenal Kyiv
0-2
Karpaty Lviv
Sun 28 May
Oleksandria Sub19
1-0
Dnipro Sub 19
Team / Points
1 Dynamo Kyiv Sub-19 DKY 70
2 Oleksandria Sub19 OLE 51
3 Shakhtar Donetsk U19 SHK 50
4 Chornomorets Sub 19 CHO 46
5 Vorskla Poltava Sub 19 VOP 45
6 Olimpik Donetsk Sub 19 OLD 42
7 Karpaty Lviv Sub 19 KAR 38
 
8 Zorya Luhansk Sub 19 ZOL 33
9 Volyn Lutsk Sub 19 VOL 28
10 Skala Stryi Sub 19 SKS 27
11 Arsenal Kyiv Sub 19 ARK 25
12 Stal Dniprodzerzhynsk Sub19 SDN 25
13 Dnipro Sub 19 DNI 22
14 Zirka Sub 19 ZIR 9
Primera Division »
Tue 30 May
00:00 Finished
Estudiantes Plata
2 - 0
Unión Santa Fe INFO
Tue 30 May
02:15 Finished
Vélez Sarsfield
0 - 0
Quilmes INFO
Apertura Colombia »
Tue 30 May
00:30 Finished
Cortuluá
1 - 1
Once Caldas INFO
Brazilian Série A »
Tue 30 May
01:00 Finished
Chapecoense
2 - 0
Avaí INFO
Serie B Playoffs »
Tue 30 May
20:30
Perugia
20:30
Benevento
2. Liga - Play Offs »
Soccer League »
Tue 30 May
02:00 Playing 5'
Royal Toronto
0 - 0
Brantford Galaxy
Liga Bulgaria - Play Offs Europa League »
Tue 30 May
19:00 Postponed
Botev Plovdiv
19:00
Vereya
Divizia Nationala »
Tue 30 May
19:00
Sheriff
19:00
Dacia Chişinău
AFC Champions »
Tue 30 May
21:30
Al Hilal Riyadh
21:30
Esteghlal Khuzestan
Tue 30 May
21:00
Lekhwiya
21:00
Persepolis
Tue 30 May
12:00 Finished
Kawasaki Frontale
4 - 1
Muang Thong United INFO
Tue 30 May
12:00 Finished
Kashima Antlers
2 - 1
Guangzhou Evergrande INFO
Premier League »
Série C Brazil Group 2 »
Tue 30 May
00:00 Finished
Volta Redonda
2 - 0
Botafogo SP INFO
2. Division Group 2 »
Tue 30 May
15:30
FC Chelyabinsk
15:30
Syzran-2003
Tue 30 May
17:30
Volga-Olimpiyets
17:30
NoSta
Tue 30 May
16:00
Volga Ulyanovsk
16:00
KamAZ
Tue 30 May
17:00
Dinamo Kirov
17:00
Zenit Izhevsk
Meistriliiga »
Tue 30 May
19:15
Tulevik Viljandi
19:15
Tammeka
Tue 30 May
18:00
Pärnu Vaprus
18:00
Paide
Tue 30 May
19:00
Trans
19:00
Levadia
Tue 30 May
17:00
Tallinna Infonet
17:00
Kalju
Apertura Venezuela »
Tue 30 May
01:00 Finished
Monagas
3 - 1
Zamora FC INFO
Apertura Paraguay »
Tue 30 May
00:30 Finished
Dep. Capiatá
0 - 1
Independiente FBC INFO
Tue 30 May
01:10 Finished
Nacional Asunción
2 - 4
General Díaz INFO
AFC Cup »
Tue 30 May
14:30 Playing 25'
Home United
0 - 1
Global
Tue 30 May
22:00
Al-Wihdat
22:00
Al Wahda
Cup Uzbekistan »
Tue 30 May
15:00 Playing 6'
Metalourg
0 - 0
Kokand 1912
Tue 30 May
15:30
Nasaf
15:30
Pakhtakor
1a B Ap. Playoffs »
Tue 30 May
02:30 Finished
Deportivo Pereira
1 - 2
Cúcuta Deportivo INFO
Divizia A »
Cup Iceland »
Tue 30 May
21:15
ÍA Akranes
21:15
IF Grótta
PDL USA »
Tue 30 May
04:00 Finished
Portland Timbers
2 - 2
Lane United INFO
FFA Cup Australia »
3. HNL Croatia Group 2 »
Tue 30 May
17:30
Hajduk Split II
17:30
Jadran LP
ISL »
Tue 30 May
12:00 Finished
Persipura
3 - 1
Barito Putera INFO
Primera D Metro. »
Liga Leumit »
Tue 30 May
14:00 Half-Time
Hapoel Nazareth I.
0 - 0
MS Kfar Kasem
1. Lyga »
Tue 30 May
16:00
Vilniaus Vytis
16:00
FK Tauras Taurage
Tue 30 May
17:30
Dziugas Telsiai
17:30
Trakai II
Tue 30 May
17:30
Silute
17:30
Utenis II
Tue 30 May
18:00
Pakruojis
18:00
Koralas Klaipeda
Tue 30 May
18:00
Stumbras II
18:00
Nevezis
Tue 30 May
20:00
Žalgiris 2
20:00
Ekranas Panevezys
Landesliga Group 4 »
Kakkonen Group 1 »
Tue 30 May
18:00
Kiffen
18:00
Legirus Inter
Argentinian Reserve League »
Tue 30 May
Postponed
Racing Club II
-
San Lorenzo II
Tue 30 May
20:00
Arsenal Sarandi
20:00
Lanús II
Tue 30 May
20:00
Vélez Sarsfield
20:00
Olimpo II
Cuarta Noruega Group 1 »
Tue 30 May
19:00
Østsiden
19:00
Odd III
Tue 30 May
19:00
Sprint-Jeløy
19:00
Strømsgodset II

Follow BeSoccer on Facebook