We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Turkish Süper Lig
Sat 27 May
Kasimpasa
15:00
Antalyaspor
Konyaspor
15:00
Akhisar
İstanbul
17:00
Adanaspor
Fenerbahçe
18:00
Trabzonspor
Sun 28 May
Bursaspor
15:00
Genclerbirligi SK
Karabukspor
15:00
Kayserispor
Osmanlıspor
15:00
Rizespor
Gaziantepspor
18:00
Beşiktaş
Mon 29 May
Alanyaspor
19:00
Galatasaray SK
Team / Points
1 Beşiktaş BJK 71
2 İstanbul Başakşehir IST 67
3 Fenerbahçe FEN 60
4 Galatasaray SK GAL 58
5 Antalyaspor ANT 52
6 Trabzonspor TRA 50
7 Akhisar Belediyespor AKB 45
8 Kasimpasa KAS 43
9 Konyaspor KON 43
 
10 Genclerbirligi SK GEN 40
11 Alanyaspor ALA 40
12 Karabukspor KAR 39
13 Osmanlıspor OSM 38
14 Kayserispor KAY 37
15 Bursaspor BUR 35
16 Rizespor ÇAR 30
17 Gaziantepspor GAZ 26
18 Adanaspor ADA 25
Group 2
Sat 29 Apr
1461 Trabzon
7-4
Inegolspor
Kastamonuspor
5-0
Kayseri
Menemen
3-3
Karsiyaka
Ankaragucu
2-0
Hatayspor
Eyupspor
1-4
Tokatspor
Etimesgut
3-3
Gumushanespor
Bugsasspor
0-2
Kirklarelispor
Tuzlaspor
1-0
Aydinspor
Sariyer
2-0
Nigde Belediyespor
Team / Points
1 Ankaragucu ANK 72
2 Gumushanespor GUM 66
3 Kastamonuspor KAS 60
4 Hatayspor HAT 59
5 Menemen Belediyespor MEN 58
6 Karsiyaka KAR 54
7 Sariyer SAR 51
8 Etimesgut SEK 49
9 Nigde Belediyespor NIG 46
 
10 Eyupspor EYU 44
11 Tokatspor TOK 42
12 Inegolspor INE 41
13 Tuzlaspor TUZ 41
14 Kirklarelispor KIR 38
15 Bugsasspor BUG 37
16 Aydinspor AYD 37
17 1461 Trabzon 146 32
18 Kayseri Erciyesspor KAY 3
Group 2
Sat 29 Apr
Turk Metal Kirikk.
2-5
Batman Petrolspor
Bodrumspor
0-0
Yeşil Bursa
Düzcespor
5-3
Kemerspor
Yomraspor
1-2
Halide Edip Adivar
Pazarspor
0-1
Canakkale
Kirikhanspor
0-2
Silivrispor
Tire 1922
1-2
Manisa BBSK
Erbaaspor
4-1
Derince
Sat 13 May
Dersim Spor
1-3
Çatalca Spor
Team / Points
1 Bodrumspor BOD 65
2 Erbaaspor ERB 60
3 Manisa BBSK MAN 58
4 Silivrispor SIL 58
5 Çatalca Spor CAT 55
6 Düzcespor DUZ 54
7 Halide Edip Adivar HEA 53
8 Kirikhanspor KIR 47
9 Kemerspor TEK 45
 
10 Yomraspor YOM 44
11 Batman Petrolspor BAT 43
12 Tire 1922 TIR 43
13 Yeşil Bursa OYA 41
14 Canakkale Dardanelspor DAR 41
15 Pazarspor PAZ 39
16 Dersim Spor DER 33
17 Derince Belediyespor DER 26
18 Turk Metal Kirikkale TMK 23
Group 3
Sat 29 Apr
Sakaryaspor
3-1
Maltepespor
Payas
0-2
Ankara Adliyespor
Elazig
4-1
Yeni
Orhangazispor
1-2
Bayrampasaspor
Darica G.Birligi
6-2
Muğlaspor
Orduspor
2-1
Tarsus Idman Yurdu
Sultanbeyli
2-0
Bergama
Denizli
1-3
Belediye
Afjet Afyonspor
0-1
Trabzon
Team / Points
1 Afjet Afyonspor AAF 76
2 Sakaryaspor SAK 68
3 Darica G.Birligi DAR 68
4 Yeni Diyarbakirspor YEN 60
5 Bayrampasaspor BAY 56
6 Elazig Belediyespor ELA 54
7 Trabzon Duzyurtspor TRA 50
8 Tarsus Idman Yurdu TAR 48
9 Ankara Adliyespor ANK 42
 
10 Muğlaspor MUL 42
11 Orhangazispor ORH 41
12 Sultanbeyli Belediyespor SUL 40
13 Bergama Belediyespor BER 39
14 Belediye Bingölspor K. BEL 38
15 Payas PAY 35
16 Maltepespor MAL 32
17 Denizli Belediyespor DEN 22
18 Orduspor ORD 20
Copa Libertadores Group 1 »
Copa Libertadores Group 3 »
Fri 26 May
00:30 Playing 53'
River Plate
0 - 1
Independiente Medellin
Fri 26 May
00:30 Playing 53'
CS Emelec
2 - 0
FBC Melgar
Copa Libertadores Group 8 »
Apertura Colombia »
Fri 26 May
02:45
Patriotas Boyacá
02:45
Envigado
Liga MX Finals - Clausura »
Segunda Division »
Fri 26 May
20:00
Levante
20:00
UCAM Murcia
Friendly »
Copa Argentina »
MLS »
Fri 26 May
02:30
Chicago Fire
02:30
FC Dallas
Chinese Super League »
Serie B Playoffs »
Fri 26 May
20:30
Carpi
20:30
Frosinone
2. Liga - Play Offs »
Romanian Liga I Group 2 »
1. HNL »
Fri 26 May
20:00
RNK Split
20:00
Osijek
Fri 26 May
20:00
Cibalia Vinkovci
20:00
Lokomotiva
Fri 26 May
18:00
NK Slaven Belupo
18:00
Hajduk Split
A PFG Group 5 »
Premier League Group 2 »
Torneo de Transición Bolivia »
Premier League »
Fri 26 May
18:00
Krumkachy
18:00
Isloch
Fri 26 May
19:00
Vitebsk
19:00
BATE Borisov
Fri 26 May
17:00
FK Gorodeya
17:00
Neman Grodno
Soccer League »
Premier League »
Fri 26 May
20:45
Bray Wanderers
20:45
Sligo Rovers
Fri 26 May
20:45
Cork City
20:45
Shamrock Rovers
Fri 26 May
20:45
Drogheda United
20:45
Derry City
Fri 26 May
20:45
Galway United
20:45
Bohemian FC
Fri 26 May
20:45
St Patrick's
20:45
Dundalk
Fri 26 May
21:00
Finn Harps
21:00
Limerick
Botola Pro »
PFL »
Fri 26 May
13:00
Mash'al
13:00
Obod
Fri 26 May
13:00
Metalourg
13:00
Nasaf
Fri 26 May
13:00
Pakhtakor
13:00
Sogdiana
Fri 26 May
13:00
Kokand 1912
13:00
Buxoro
Fri 26 May
13:00
Dinamo Samarqand
13:00
Qizilqum
Primera A 1 Phase »
Virsliga »
Fri 26 May
18:00
Babīte
18:00
FK Liepāja
1. Liga »
Fri 26 May
19:30
Wiener Neustadt
19:30
Wacker Innsbruck
Fri 26 May
19:30
Blau-Weiß Linz
19:30
Liefering
Fri 26 May
19:30
Wattens
19:30
Austria Lustenau
Fri 26 May
19:30
Horn
19:30
LASK Linz
Fri 26 May
19:30
Team für Wien
19:30
Kapfenberger SV
Oberliga Group 8 »
Fri 26 May
19:00
Eintracht Rheine
19:00
SC Hassel
Oberliga Group 10 »
Fri 26 May
19:00
Hennef 05
19:00
VfL Rheinbach
Fri 26 May
20:00
Inde Hahn
20:00
Wegberg-Beeck
Ligue 1 »
Fri 26 May
17:00
El Harrach
17:00
CS Constantine
Elite ONE »
Fri 26 May
16:30
Cotonsport
16:30
Unisport Bafang
3. Liga Czech Republic Group 2 »
Fri 26 May
18:00
Hanácká
18:00
Slovácko II
Liga III Group 1 »

Follow BeSoccer on Facebook