Swedish Allsvenskan
Sun 05 Nov
AFC Eskilstuna
1-3
Sirius
Jönköpings
0-0
Östersunds FK
Hammarby IF
1-3
Halmstads
IFK Göteborg
0-3
GIF Sundsvall
Elfsborg
3-3
Norrköping
Malmö
1-2
Häcken
Kalmar
0-2
Djurgårdens
Orebro SK
1-2
AIK Solna
Team / Points
1 Malmö MFF 64
2 AIK Solna AIK 57
3 Djurgårdens DJU 53
4 Häcken HÄC 52
5 Östersunds FK OST 50
6 Norrköping NOR 48
7 Sirius SIR 40
8 Elfsborg ELF 39
 
9 Hammarby IF HIF 38
10 IFK Göteborg GÖT 37
11 Orebro SK ORE 36
12 Kalmar KAL 32
13 GIF Sundsvall GIF 31
14 Jönköpings Södra JON 30
15 Halmstads HAL 24
16 AFC Eskilstuna AFC 20
Superettan
Sat 04 Nov
Brommapojkarna
4-1
Gefle
Trelleborgs FF
2-2
Dalkurd FF
Varnamo
2-1
Örgryte
Degerfors
3-1
Syrianska FC
GAIS
3-0
Varberg
Åtvidabergs
0-1
Norrby
Helsingborgs
0-2
Osters IF
Falkenbergs
3-1
IK Frej
Team / Points
1 Brommapojkarna BRO 62
2 Dalkurd FF DAL 58
3 Trelleborgs FF TRE 52
4 Falkenbergs FAL 48
5 Osters IF OIF 48
6 Varnamo IFK 47
7 Helsingborgs HEL 45
8 Degerfors DEG 44
 
9 GAIS GAI 37
10 Norrby NOR 37
11 Varberg VAR 36
12 Gefle GEF 36
13 Örgryte ORG 36
14 IK Frej IKF 29
15 Syrianska FC SYR 24
16 Åtvidabergs ATV 23
Group 1
Sat 04 Nov
Sandvikens IF
3-1
Västerås SK
Sollentuna
2-1
Akropolis
Team Thoren
4-0
IFK Luleå
Enskede
3-2
Arameiska
Carlstad United
2-0
IK Brage
Vasalunds IF
1-1
Umeå
Assyriska
1-2
Nykoping
Team / Points
1 IK Brage IKB 59
2 Akropolis AKR 53
3 Västerås SK VAS 45
4 Nykoping NYK 41
5 Umeå UME 40
6 Carlstad United CAR 39
7 Team Thoren THO 37
 
8 Arameiska / Syrianska ASI 35
9 Assyriska ASS 35
10 Sandvikens IF SAN 32
11 Sollentuna SOL 32
12 Vasalunds IF VAS 27
13 Enskede ENS 23
14 IFK Luleå IFK 16
Group 2
Sat 04 Nov
Ljungskile
2-2
Mjällby
Rosengård
1-5
Ängelholm
Kristianstad FF
5-2
Qviding FIF
Assyriska BK
1-2
Utsiktens BK
Husqvarna
1-3
Skovde AIK
Landskrona
2-0
Karlskrona
Oskarshamns AIK
1-1
IK Oddevold
Team / Points
1 Landskrona LAN 58
2 Mjällby MJÄ 53
3 Utsiktens BK UTS 47
4 Kristianstad FF KRI 39
5 Oskarshamns AIK OSK 39
6 Karlskrona KAR 38
7 Ljungskile LJU 38
 
8 Ängelholm ANG 36
9 IK Oddevold IKO 35
10 Husqvarna HFF 32
11 Skovde AIK SKO 31
12 Assyriska BK ASS 28
13 Qviding FIF QVI 20
14 Rosengård ROS 15
Group 1
Sun 15 Oct
Vänersborgs IF
1-2
Lerum
FBK Karlstad
2-2
Lidköping
Grebbestad
1-0
Skoftebyn
Uddevalla
4-1
Stenungsund
Trollhattan FC
2-2
Gauthiod
Nordvärmland
1-2
Karlstad BK
Vårgårda
0-1
Vänersborgs FK
Team / Points
1 Grebbestad GRE 59
2 Trollhattan FC TRO 58
3 Karlstad BK KAR 58
4 Gauthiod GAU 56
5 Vänersborgs FK VFK 41
6 Uddevalla UDD 39
7 FBK Karlstad FBK 35
 
8 Vårgårda VAG 32
9 Nordvärmland NOR 28
10 Skoftebyn SKO 26
11 Stenungsund STE 25
12 Vänersborgs IF VAN 24
13 Lidköping LID 22
14 Lerum LIS 13
Group 2
Sun 15 Oct
BK Forward
2-0
Sundbyberg
Aspudden-Tellus
1-1
Eskilstuna City
Syrianska IF
0-3
Strömsberg
Habo
2-4
Karlslund
Gamla Upsala
4-2
Norrtälje
Karlberg
2-2
Lidingö
Gute
0-3
Skiljebo
Team / Points
1 BK Forward BKF 68
2 Karlslund KAR 65
3 Skiljebo SKI 54
4 Gute GUT 49
5 Karlberg KAL 36
6 Lidingö LID 35
7 Eskilstuna City ESK 31
 
8 Sundbyberg SUN 29
9 Aspudden-Tellus ASP 29
10 Gamla Upsala GAM 28
11 Strömsberg STR 28
12 Norrtälje NOR 27
13 Habo HAB 24
14 Syrianska IF SYR 10
Group 3
Sat 14 Oct
Boden
2-3
Täfteå
Söderhamn
1-4
Morön
Valbo
1-1
Piteå
IFK Timra
6-0
Anundsjö
Härnösand
0-1
Bollnas
Skellefteå
2-1
IFK Östersund
Gällivare
1-3
Hudiksvall
Team / Points
1 Skellefteå SKE 63
2 IFK Timra IFK 55
3 Hudiksvall HUD 50
4 Piteå PIT 46
5 IFK Östersund OST 38
6 Härnösand HAR 34
7 Boden BOD 34
 
8 Valbo VAL 34
9 Morön MOR 34
10 Täfteå TAF 31
11 Bollnas BGF 26
12 Gällivare Malmbergets GAL 21
13 Söderhamn SOD 17
14 Anundsjö ANU 16
Group 4
Sat 14 Oct
Värmdö
0-2
Linköping City
Värmbols
5-6
Boo FK
Sylvia
1-1
Örebro Syrianska
Motala
0-2
Rynninge
Kumla
2-2
Sleipner
Assyriska IF
0-2
Huddinge
Södertälje
0-6
Haninge
Team / Points
1 Linköping City LIN 67
2 Rynninge RYN 58
3 Sleipner SLE 55
4 Haninge HAN 42
5 Motala MOT 39
6 Sylvia SYL 38
7 Värmdö VAR 32
 
8 Örebro Syrianska ORE 29
9 Värmbols VAR 28
10 Södertälje SOD 27
11 Boo FK BFF 26
12 Huddinge HUD 25
13 Assyriska IF ASS 24
14 Kumla KUM 20
Group 5
Sat 14 Oct
Vinbergs
4-1
Assyriska Turab
Torslanda IK
0-0
Halmia
Eskilsminne
1-2
Tvååker
Höganäs
0-4
Hittarp
Dalstorps
1-2
Varbergs GIF
Tenhult
1-1
Sävedalen
Lindome
6-2
Ullared
Team / Points
1 Tvååker TVA 53
2 Eskilsminne ESK 51
3 Sävedalen SAV 51
4 Dalstorps DAL 49
5 Vinbergs VIN 45
6 Hittarp HIT 38
7 Halmia ISH 37
 
8 Lindome LIN 36
9 Assyriska Turab AST 33
10 Torslanda IK TIK 31
11 Ullared ULL 25
12 Varbergs GIF VAR 22
13 Tenhult TEN 22
14 Höganäs HGA 21
Group 6
Sat 14 Oct
IFK Hässleholm
2-3
Kvarnby
Lunds
3-1
Berga
IFK Malmö
3-0
Räppe
Nybro
1-0
Asarum
Vimmerby
1-3
Prespa Birlik
Lindsdal
0-3
Torns
Österlen
0-2
Hässleholms IF
Team / Points
1 Torns TOR 58
2 Lunds LBK 54
3 Hässleholms IF HAS 54
4 Berga BER 47
5 Prespa Birlik PRE 45
6 IFK Malmö MAL 38
7 Österlen OST 36
 
8 Lindsdal LIN 30
9 Räppe RAP 30
10 Kvarnby KVA 26
11 IFK Hässleholm IFK 25
12 Asarum ASA 24
13 Nybro NYB 23
14 Vimmerby VIM 20
Premier League »
Wed 13 Dec
20:45
Swansea City
20:45
Man. City
Wed 13 Dec
21:00
West Ham
21:00
Arsenal
Wed 13 Dec
21:00
Man. Utd
21:00
AFC Bournemouth
Wed 13 Dec
20:45
Newcastle
20:45
Everton
Wed 13 Dec
20:45
Southampton
20:45
Leicester
Wed 13 Dec
21:00
Tottenham Hotspur
21:00
Brighton & Hove Albion
Wed 13 Dec
21:00
Liverpool
21:00
West Bromwich Albion
FIFA Club WorldCup »
Wed 13 Dec
18:00
Al Jazira
18:00
Real Madrid
Bundesliga »
Wed 13 Dec
20:30
Bayern München
20:30
Köln
Wed 13 Dec
18:30
Hoffenheim
18:30
Stuttgart
Wed 13 Dec
20:30
Hertha BSC
20:30
Hannover 96
Wed 13 Dec
20:30
Schalke 04
20:30
FC Augsburg
Wed 13 Dec
20:30
B. Leverkusen
20:30
Werder Bremen
Coupe de la Ligue »
Wed 13 Dec
21:05
Strasbourg
21:05
PSG
Wed 13 Dec
21:05
Lille
21:05
Nice
Wed 13 Dec
21:05
Amiens SC
21:05
Tours
Wed 13 Dec
21:05
Montpellier
21:05
Olympique Lyonnais
Wed 13 Dec
18:45
Rennes
18:45
Olympique Marseille
Coppa Italia »
Wed 13 Dec
17:30
Fiorentina
17:30
Sampdoria
Wed 13 Dec
20:45
Milan
20:45
Hellas Verona
Eredivisie »
Wed 13 Dec
18:30
Vitesse
18:30
Willem II
Wed 13 Dec
18:30
Groningen
18:30
PSV
Wed 13 Dec
19:45
VVV Venlo
19:45
Utrecht
Wed 13 Dec
20:45
Feyenoord
20:45
Heerenveen
Wed 13 Dec
20:45
ADO Den Haag
20:45
Roda JC
Scottish Premiership »
Wed 13 Dec
20:45
Celtic
20:45
Hamilton Academical
Wed 13 Dec
20:45
Hibernian FC
20:45
Rangers FC
Wed 13 Dec
20:45
Partick Thistle
20:45
Motherwell
Wed 13 Dec
20:45
St. Johnstone
20:45
Aberdeen
Taça de Portugal »
Wed 13 Dec
22:00
Rio Ave
22:00
Benfica
Wed 13 Dec
16:00
União Madeira
16:00
Desportivo Aves
Wed 13 Dec
20:00
Sporting CP
20:00
Vilaverdense
Wed 13 Dec
16:00
Moreirense
16:00
CD Santa Clara
Wed 13 Dec
16:30
Praiense
16:30
Farense
FA Cup »
Clausura Uruguay Group 3 »
Cup Turkey »
Wed 13 Dec
15:00
Yeni Malatyaspor
15:00
Osmanlıspor
Wed 13 Dec
16:45
Alanyaspor
16:45
Giresunspor
Wed 13 Dec
18:30
Adana Demirspor
18:30
Fenerbahçe
Wed 13 Dec
12:30
Akhisar
12:30
Ankara Demirspor
Wed 13 Dec
14:30
Bucaspor
14:30
Sivasspor
Wed 13 Dec
11:30 Playing 25'
Genclerbirligi SK
0 - 0
Karsspor
Cup Belgium »
Wed 13 Dec
20:00
Genk
20:00
Waasland-Beveren
Wed 13 Dec
20:45
Club Brugge
20:45
Charleroi
Ekstraklasa »
Coppa Lega Pro »
Wed 13 Dec
20:30
Alessandria
20:30
AlbinoLeffe
South African First Division »
Cup Croatia »
Wed 13 Dec
17:00
Inter Zapresic
17:00
Rijeka
Cup Bulgaria »
Wed 13 Dec
16:30
Etar
16:30
Slavia Sofia
Primera B Metro. »
Wed 13 Dec
01:05 finished
Platense
3 - 1
Colegiales INFO
First League »
Wed 13 Dec
13:00
Vardar Skopje
13:00
Rabotnički
Regionalliga Group 4 »
Wed 13 Dec
19:00 finished
Lokomotive Leipzig
0 - 0
Berliner AK 07 INFO
Nedbank Cup South Africa »
Tercera Division Group 10 »
Wed 13 Dec
20:00
CD Alcalá
20:00
Sevilla C
Tercera Division Group 13 »
Wed 13 Dec
20:30
Mar Menor
20:30
Minerva
Wed 13 Dec
21:30
Estudiantes Murcia
21:30
UD Los Garres
Oberliga Group 12 »
Wed 13 Dec
19:30
Düsseldorf-West
19:30
Speldorf
National Third Division Group 2 »
Wed 13 Dec
14:00
Philippos
14:00
Langadas
Wed 13 Dec
14:00
Kilkisiakos
14:00
Pierikos
Wed 13 Dec
14:00
Edessaikos
14:00
Iraklis
Wed 13 Dec
14:00
Kardias
14:00
Almopos Aridaia
Wed 13 Dec
14:00
AE Karitsa
14:00
Kampaniakos Chalastra
Wed 13 Dec
14:00
Makedonikos
14:00
M. Alexandros Trikala
Wed 13 Dec
14:00
Agrotikos Asteras
14:00
Naoussa
Non League Div One Group 2 »
Wed 13 Dec
20:45
Thamesmead Town
20:45
Guernsey
Wed 13 Dec
20:45
Cray Wanderers
20:45
Sittingbourne
Super Liga »
CFA 2 Group 5 »
Wed 13 Dec
20:00
Metz II
20:00
Amnéville
Cup Albania »
Wed 13 Dec
13:00
Kukësi
13:00
Erzeni Shijak
Wed 13 Dec
13:00
Skënderbeu
13:00
Besëlidhja Lezhë
Wed 13 Dec
13:00
Teuta Durrës
13:00
Kamza
Wed 13 Dec
13:00
Vllaznia Shkodër
13:00
KF Tirana
Wed 13 Dec
13:00
Partizani Tirana
13:00
Pogradeci
Wed 13 Dec
13:00
Luftëtari
13:00
Bylis Ballsh
Wed 13 Dec
13:00
Laçi
13:00
Lushnja
Wed 13 Dec
13:00
Flamurtari Vlorë
13:00
Turbina Cërrik
Premier League »
Wed 13 Dec
16:00
Al-Masry
16:00
El Dakhleya
Wed 13 Dec
13:45
Talaea El-Gaish
13:45
El Raja
Wed 13 Dec
18:30
ENPPI
18:30
El-Entag El-Harby
Amistosos Selecciones Sub 19 »

Follow BeSoccer on Facebook