609

All leagues and competitions in Spain

La Liga »
Sun 17 Dec
16:15
Celta
16:15
Villarreal
Sun 17 Dec
20:45
Barcelona
20:45
Deportivo
Sun 17 Dec
12:00 finished
Girona
1 - 0
Getafe INFO
Sun 17 Dec
18:30
Las Palmas
18:30
Espanyol
Segunda Division »
Sun 17 Dec
18:00
Real Sporting
18:00
Tenerife
Sun 17 Dec
20:00
Rayo Vallecano
20:00
Alcorcón
Sun 17 Dec
16:00
Huesca
16:00
Lugo
Sun 17 Dec
18:00
Cultural Leonesa
18:00
Gimnàstic Tarragona
Sun 17 Dec
12:00 finished
Sevilla At.
0 - 1
Real Oviedo GAME
Segunda B Group 1 »
Sun 17 Dec
17:00
Gimnástica
17:00
Unión Adarve
Sun 17 Dec
17:00
Pontevedra
17:00
Atlético B
Sun 17 Dec
17:00
Guijuelo
17:00
Celta B
Sun 17 Dec
12:00 finished
Navalcarnero
0 - 1
Rápido de Bouzas GAME
Sun 17 Dec
17:00
Talavera Reina
17:00
CCD Cerceda
Sun 17 Dec
12:00 finished
Deportivo Fabril
2 - 0
Toledo GAME
Sun 17 Dec
17:00
Ponferradina
17:00
Fuenlabrada
Sun 17 Dec
12:00 finished
Rayo Majadahonda
2 - 1
Racing Ferrol GAME
Segunda B Group 2 »
Sun 17 Dec
17:00
SD Gernika
17:00
Mirandés
Sun 17 Dec
17:00
Real Unión Irún
17:00
Racing
Sun 17 Dec
18:00
R. Sociedad B
18:00
Peña Sport
Sun 17 Dec
17:00
UD Logroñés
17:00
Izarra
Sun 17 Dec
12:00 finished
Tudelano
0 - 1
Bilbao Ath. GAME
Sun 17 Dec
12:00 finished
Osasuna B
1 - 2
CD Vitoria GAME
Sun 17 Dec
17:00
Caudal Deportivo
17:00
Amorebieta
Sun 17 Dec
12:00 finished
Burgos
1 - 1
Leioa GAME
Segunda B Group 3 »
Sun 17 Dec
17:00
Elche
17:00
Olot
Sun 17 Dec
17:00
Lleida Esportiu
17:00
Sabadell
Sun 17 Dec
12:00 finished
Mallorca
2 - 2
Deportivo Aragón GAME
Sun 17 Dec
12:00 finished
SD Formentera
1 - 0
CF Peralada-Girona B GAME
Sun 17 Dec
11:30 finished
Villarreal B
3 - 2
Peña Deportiva GAME
Sun 17 Dec
12:00 finished
CD Ebro
2 - 1
At. Baleares INFO
Sun 17 Dec
20:00
Cornellà
20:00
Atl Saguntino
Sun 17 Dec
11:45 finished
Alcoyano
0 - 0
Ontinyent CF GAME
Segunda B Group 4 »
Sun 17 Dec
17:00
Mérida AD
17:00
Córdoba B
Sun 17 Dec
17:00
Villanovense
17:00
Marbella
Sun 17 Dec
17:30
UCAM Murcia
17:30
San Fernando CD
Sun 17 Dec
12:00 finished
UD Melilla
1 - 0
Granada B INFO
Sun 17 Dec
12:00 finished
CD El Ejido 2012
4 - 3
Las Palmas At. GAME
Sun 17 Dec
17:00
Recreativo
17:00
Jumilla
Sun 17 Dec
17:00
Linense
17:00
Real Murcia
Sun 17 Dec
12:00 finished
Betis Deportivo
0 - 4
Extremadura UD INFO
Tercera Division Group 1 »
Sun 17 Dec
12:00 finished
Laracha
0 - 2
Racing C. Villalbés GAME
Sun 17 Dec
17:00
Ribadumia
17:00
Boiro
Sun 17 Dec
12:15 finished
Silva Sd
3 - 0
Barbadas GAME
Sun 17 Dec
17:00
Choco
17:00
Compostela
Sun 17 Dec
16:30
Arenteiro
16:30
Cultural Areas
Sun 17 Dec
16:15
Villalonga FC
16:15
Somozas
Sun 17 Dec
16:30
Negreira
16:30
Barco
Sun 17 Dec
16:15
Ourense CF
16:15
Céltiga CF
Sun 17 Dec
17:00
Noia
17:00
Arosa
Sun 17 Dec
16:30
Alondras CF
16:30
Bergantiños CF
Tercera Division Group 2 »
Sun 17 Dec
12:15 finished
Club Siero
1 - 5
Marino Luanco INFO
Sun 17 Dec
12:00 finished
CD Praviano
1 - 1
CD Colunga INFO
Sun 17 Dec
12:00 finished
Mosconia
1 - 2
Real Avilés GAME
Sun 17 Dec
15:45
Ud Llanera
15:45
UD Gijón Industrial
Sun 17 Dec
12:30 finished
CD Covadonga
4 - 1
Condal INFO
Sun 17 Dec
12:30 finished
UC Ceares
1 - 1
EI San Martín INFO
Sun 17 Dec
12:00 finished
CD Roces
3 - 0
Valdesoto INFO
Tercera Division Group 3 »
Sun 17 Dec
11:45 finished
Siete Villas
1 - 2
Laredo INFO
Sun 17 Dec
17:00
CF Vimenor
17:00
Cultural Deportiva Guarnizo
Sun 17 Dec
17:00
S.D. Textil Escudo
17:00
Velarde Camargo
Sun 17 Dec
17:00
Castro
17:00
CD Cayón
Sun 17 Dec
17:00
Tropezón
17:00
Deportivo Rayo Cantabria
Tercera Division Group 4 »
Sun 17 Dec
11:15 finished
Santurtzi
0 - 1
Portugalete INFO
Sun 17 Dec
17:00
Sodupe
17:00
CD Basconia
Sun 17 Dec
17:00
SD Zamudio
17:00
Club Bermeo
Sun 17 Dec
17:30
JD Somorrostro
17:30
Deusto
Sun 17 Dec
17:00
CD Getxo
17:00
Anaitasuna FT
Tercera Division Group 5 »
Sun 17 Dec
12:00 finished
CF Pobla Mafumet
1 - 2
Espanyol B GAME
Sun 17 Dec
12:00 finished
FC Santboia
1 - 0
EC Granollers GAME
Sun 17 Dec
12:00 finished
UE Figueres
2 - 3
UE Sant Andreu GAME
Sun 17 Dec
17:30
Reus Deportiu B
17:30
U At. Horta
Sun 17 Dec
12:00 finished
AE Prat
2 - 0
FC Vilafranca GAME
Sun 17 Dec
12:00 finished
CE Europa
1 - 3
UE Vilassar De Mar GAME
Sun 17 Dec
12:00 finished
CF Gavá
0 - 2
FC Cerdanyola Del Vallès GAME
Sun 17 Dec
17:00
Terrassa FC
17:00
Castelldefels
Tercera Division Group 6 »
Sun 17 Dec
17:00
Novelda CF
17:00
Silla Cf
Sun 17 Dec
12:00 finished
CF Borriol
0 - 1
Paiporta GAME
Sun 17 Dec
18:00
CF La Nucía
18:00
At. Levante
Sun 17 Dec
16:30
Orihuela CF
16:30
CD Castellón
Sun 17 Dec
12:00 finished
Paterna CF
1 - 1
Villarreal C GAME
Sun 17 Dec
11:45 finished
Almazora
1 - 0
Crevillente Deportivo GAME
Tercera Division Group 7 »
Sun 17 Dec
11:30 finished
Parla Escuela
1 - 1
Los Yebenes GAME
Sun 17 Dec
12:00 finished
Agustin Guadalix
1 - 1
Móstoles U.R.J.C GAME
Sun 17 Dec
16:00
Leganés B
16:00
Alcobendas Sport
Sun 17 Dec
12:00 finished
Pozuelo Alarcón
1 - 3
Colmenar Viejo GAME
Sun 17 Dec
12:30 finished
Rayo B
3 - 0
San Fernando de Henares INFO
Sun 17 Dec
11:30 finished
Villaverde
0 - 0
Alcorcón B GAME
Sun 17 Dec
16:00
Atlético Pinto
16:00
Getafe B
Sun 17 Dec
12:00 finished
CF Internacional
0 - 0
Trival Valderas GAME
Sun 17 Dec
11:30 finished
Fútbol Tres Cant.
0 - 1
RSD Alcalá GAME
Sun 17 Dec
11:30 finished
El Álamo
2 - 1
DAV Santa Ana GAME
Tercera Division Group 8 »
La Liga
Fri 15 Dec
Sevilla
0-0
Levante
Sat 16 Dec
Athletic
0-0
R. Sociedad
Eibar
2-1
Valencia
Atlético
1-0
Alavés
Sun 17 Dec
Girona
1-0
Getafe
Celta
16:15
Villarreal
Las Palmas
18:30
Espanyol
Barcelona
20:45
Deportivo
Mon 18 Dec
Leganés
-
Real Madrid
Málaga
21:00
Real Betis
Team / Points
1 Barcelona FCB 39
2 Atlético ATM 36
3 Valencia VCF 34
4 Real Madrid RMA 31
5 Sevilla SEV 29
6 Girona GIR 23
7 Villarreal VIL 21
8 Eibar EIB 21
9 Getafe GET 20
10 R. Sociedad RSO 20
 
11 Leganés LEG 20
12 Celta CEL 18
13 Athletic ATH 18
14 Real Betis BET 18
15 Levante LEV 17
16 Espanyol ESP 16
17 Deportivo DEP 15
18 Alavés ALA 12
19 Málaga MAL 11
20 Las Palmas UDL 10
Segunda Division
Fri 15 Dec
Cádiz
3-1
Barcelona B
Sat 16 Dec
Osasuna
2-2
Numancia
Real Valladolid
3-0
Lorca
Reus Deportiu
0-0
Granada
Almería
1-0
Córdoba
Albacete
0-0
Real Zaragoza
Sun 17 Dec
Sevilla At.
0-1
Real Oviedo
Huesca
16:00
Lugo
Cultural Leonesa
18:00
Gimnàstic
Real Sporting
18:00
Tenerife
Rayo Vallecano
20:00
Alcorcón
Team / Points
1 Cádiz CAD 35
2 Huesca HUE 33
3 Lugo LUG 33
4 Real Oviedo ROV 32
5 Numancia NUM 32
6 Granada GRA 31
7 Rayo Vallecano RAY 29
8 Osasuna OSA 26
9 Real Valladolid VAD 26
10 Tenerife CDT 25
11 Reus Deportiu REU 25
 
12 Real Sporting SPO 24
13 Real Zaragoza ZAR 23
14 Almería ALM 22
15 Alcorcón ALC 22
16 Albacete ALB 22
17 Gimnàstic Tarragona GIM 21
18 Barcelona B FCB 20
19 Cultural Leonesa CUL 19
20 Lorca LOR 16
21 Sevilla At. SEV 13
22 Córdoba CCF 13
Group 1
Fri 15 Dec
RM Castilla
4-1
Valladolid B
Sat 16 Dec
Coruxo
2-2
Sanse
Sun 17 Dec
Rayo Majadahonda
2-1
Racing Ferrol
Deportivo Fabril
2-0
Toledo
Navalcarnero
0-1
Rápido de Bouzas
Talavera Reina
17:00
CCD Cerceda
Ponferradina
17:00
Fuenlabrada
Guijuelo
17:00
Celta B
Pontevedra
17:00
Atlético B
Gimnástica
17:00
Unión Adarve
Team / Points
1 Fuenlabrada FUE 41
2 Deportivo Fabril DEP 39
3 Rayo Majadahonda MAJ 37
4 Celta B CEL 32
5 Rápido de Bouzas BOU 31
6 Navalcarnero NAV 29
7 RM Castilla RMC 28
8 Sanse SSR 26
9 Atlético B ATB 24
10 Talavera de la Reina CFT 24
 
11 Coruxo COX 22
12 Unión Adarve ADA 21
13 Guijuelo CDG 20
14 Toledo CDT 19
15 Pontevedra PON 19
16 Ponferradina PON 19
17 Gimnástica Segoviana SEG 17
18 Racing Ferrol RCF 16
19 CCD Cerceda CER 16
20 Valladolid B VAL 15
Group 2
Sat 16 Dec
Lealtad
0-1
Barakaldo
Arenas de Getxo
0-1
Sporting B
Sun 17 Dec
Burgos
1-1
Leioa
Osasuna B
1-2
CD Vitoria
Tudelano
0-1
Bilbao Ath.
UD Logroñés
17:00
Izarra
Real Unión Irún
17:00
Racing
Caudal Deportivo
17:00
Amorebieta
SD Gernika
17:00
Mirandés
R. Sociedad B
18:00
Peña Sport
Team / Points
1 Mirandés MIR 42
2 Sporting B SPB 39
3 Racing RAC 34
4 Bilbao Ath. ATH 32
5 R. Sociedad B RSO 31
6 SD Gernika GER 30
7 Burgos BUR 30
8 Tudelano TUD 28
9 Barakaldo BAR 28
10 UD Logroñés UDL 26
 
11 Amorebieta SDA 24
12 Leioa LEI 22
13 Izarra IZA 21
14 Arenas de Getxo ARE 20
15 CD Vitoria CDV 20
16 Real Unión de Irún RUN 20
17 Osasuna B CAO 14
18 Lealtad Villaviciosa LEA 14
19 Peña Sport PEÑ 12
20 Caudal Deportivo CAU 11
Group 3
Sat 16 Dec
Llagostera
0-1
Hércules
Valencia Mestalla
0-0
Badalona
Sun 17 Dec
Villarreal B
3-2
Peña Deportiva
Alcoyano
0-0
Ontinyent CF
Mallorca
2-2
Deportivo Aragón
SD Formentera
1-0
Peralada-Girona
CD Ebro
2-1
At. Baleares
Lleida Esportiu
17:00
Sabadell
Elche
17:00
Olot
Cornellà
20:00
Atl Saguntino
Team / Points
1 Mallorca MLL 43
2 Villarreal B VIL 36
3 Cornellà COR 32
4 Ontinyent CF ONT 31
5 Hércules HER 29
6 Elche ELC 28
7 Atl Saguntino SAG 26
8 SD Formentera SDF 25
9 Valencia Mestalla VAL 24
10 Sabadell SAB 24
 
11 Badalona BAD 24
12 Alcoyano ALC 24
13 CD Ebro CDE 24
14 Lleida Esportiu LLE 23
15 Llagostera LLA 19
16 At. Baleares ATL 18
17 CF Peralada-Girona B PER 17
18 Olot OLO 15
19 Peña Deportiva PXD 12
20 Deportivo Aragón ZAR 12
Group 1
Sun 17 Dec
Laracha
0-2
Racing Villalbés
Silva Sd
3-0
Barbadas
Ourense CF
16:15
Céltiga CF
Villalonga FC
16:15
Somozas
Arenteiro
16:30
Cultural Areas
Negreira
16:30
Barco
Alondras CF
16:30
Bergantiños CF
Choco
17:00
Compostela
Ribadumia
17:00
Boiro
Noia
17:00
Arosa
Team / Points
1 Compostela COM 39
2 Bergantiños CF BER 38
3 Silva Sd SIL 37
4 Racing C. Villalbés RCV 36
5 Barco BAR 34
6 Boiro BOI 33
7 Somozas SOM 32
8 Choco CHO 31
9 Alondras CF ALO 30
10 Arosa ARO 27
 
11 Arenteiro ARE 25
12 Ourense CF PON 24
13 Ribadumia RIB 21
14 Céltiga CF CEL 19
15 Laracha LAR 15
16 Villalonga FC VIL 14
17 Cultural Areas CUL 14
18 Barbadas BAR 14
19 Negreira NEG 12
20 Noia NOI 11
Group 2
Wed 06 Dec
Real Avilés
1-0
Ud Llanera
EI San Martín
0-0
Real Oviedo B
Condal
1-2
UC Ceares
Fri 08 Dec
CD Colunga
2-3
Mosconia
Wed 20 Dec
Gijón Industrial
19:45
CD Covadonga
Marino Luanco
19:45
CD Praviano
Llanes
20:00
CD Roces
Atletico Lugones
20:00
L´Entregu CF
Sat 23 Dec
CD Tuilla
18:00
Club Siero
Sat 30 Dec
Valdesoto
12:30
Langreo
Team / Points
1 Marino Luanco MAR 41
2 Real Oviedo B ROB 40
3 Llanes LLA 35
4 Langreo UPL 33
5 CD Tuilla TUI 30
6 CD Covadonga COV 30
7 UC Ceares CEA 27
8 CD Praviano PRA 26
9 Mosconia MOS 26
10 L´Entregu CF L'E 25
 
11 EI San Martín ESM 22
12 CD Colunga COL 21
13 Atletico de Lugones ATL 18
14 Ud Llanera UDL 17
15 Real Avilés AVI 17
16 Condal CON 17
17 UD Gijón Industrial GIN 16
18 Valdesoto VAL 16
19 Club Siero SIE 13
20 CD Roces ROC 11
Group 4
Sat 16 Dec
SCD Durango
1-2
Alavés B
Amurrio
3-0
Aurrera Vitoria
CD Lagun Onak
2-1
SD Beasain
Balmaseda FC
1-2
Real Sociedad C
Sestao River
2-0
Santutxu
Sun 17 Dec
Santurtzi
0-1
Portugalete
SD Zamudio
17:00
Club Bermeo
Sodupe
17:00
CD Basconia
CD Getxo
17:00
Anaitasuna FT
JD Somorrostro
17:30
Deusto
Team / Points
1 SD Beasain BEA 34
2 Real Sociedad C BER 33
3 Portugalete POR 30
4 Santurtzi SNT 30
5 SCD Durango CDU 30
6 CD Lagun Onak LON 29
7 Sodupe SOD 27
8 Sestao River SES 26
9 SD Zamudio ZAM 26
10 Santutxu SFC 26
 
11 Amurrio AMU 25
12 Alavés B ALA 24
13 Balmaseda FC BFC 24
14 JD Somorrostro JUV 23
15 Deusto DEU 20
16 Club Bermeo CLU 20
17 CD Basconia BAS 15
18 Anaitasuna FT AFT 13
19 CD Getxo CDG 10
20 CD Aurrera Vitoria AUR 7

Follow BeSoccer on Facebook