We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
4

All leagues and competitions in South Korea

K-League Classic
Sat 27 May
Jeonbuk Motors
2-0
Suwon Bluewings
Pohang Steelers
1-2
Gangwon FC
Seoul
0-0
Ulsan Hyundai
Gwangju FC
12:00
Jeju United
Sun 28 May
Daegu FC
2-0
Sangju Sangmu
Chunnam Dragons
3-2
Incheon United
Team / Points
1 Jeonbuk Motors JEO 25
2 Jeju United JEJ 23
3 Pohang Steelers POH 22
4 Ulsan Hyundai ULS 22
5 Gangwon FC GAN 21
6 Suwon Bluewings SUW 20
 
7 Seoul FCS 17
8 Chunnam Dragons CDR 15
9 Sangju Sangmu SAN 15
10 Daegu FC DAE 12
11 Gwangju FC GWA 11
12 Incheon United INC 8
K-League Challenge
Sat 03 Jun
FC Anyang
12:00
Suwon FC
Seongnam FC
12:00
Ansan Greeners
Sun 04 Jun
Gyeongnam
12:00
Bucheon FC 1995
Mon 05 Jun
Ansan Police FC
12:00
Seoul E-Land
Busan I Park
12:00
Daejeon Citizen
Team / Points
1 Gyeongnam GYE 36
2 Busan I Park BUS 28
3 Ansan Police FC KOR 22
4 FC Anyang FCA 20
5 Bucheon FC 1995 BUC 20
 
6 Suwon FC SUW 18
7 Seongnam FC SEO 16
8 Seoul E-Land ELA 13
9 Ansan Greeners ANG 11
10 Daejeon Citizen DCI 6
National League
Sat 27 May
Busan
0-2
Gimhae City
Gyeongju HNP
3-2
Mokpo City
Daejeon Korail
0-0
Cheonan City
Gangneung City
3-3
Changwon City
Team / Points
1 Gimhae City GIM 25
2 Gyeongju HNP GYE 22
3 Daejeon Korail DAE 21
4 Changwon City CHA 20
 
5 Mokpo City MOK 15
6 Cheonan City CHE 15
7 Gangneung City GAN 11
8 Busan Transportation BUS 7
Primera Division »
Tue 30 May
00:00 Finished
Estudiantes Plata
2 - 0
Unión Santa Fe INFO
Tue 30 May
02:15 Finished
Vélez Sarsfield
0 - 0
Quilmes INFO
Apertura Colombia »
Tue 30 May
00:30 Finished
Cortuluá
1 - 1
Once Caldas INFO
Brazilian Série A »
Tue 30 May
01:00 Finished
Chapecoense
2 - 0
Avaí INFO
Serie B Playoffs »
Tue 30 May
20:30
Perugia
20:30
Benevento
2. Liga - Play Offs »
Soccer League »
Tue 30 May
02:00 Playing 5'
Royal Toronto
0 - 0
Brantford Galaxy
Liga Bulgaria - Play Offs Europa League »
Tue 30 May
19:00 Postponed
Botev Plovdiv
19:00
Vereya
Divizia Nationala »
Tue 30 May
19:00
Sheriff
19:00
Dacia Chişinău
AFC Champions »
Tue 30 May
21:30
Al Hilal Riyadh
21:30
Esteghlal Khuzestan
Tue 30 May
21:00
Lekhwiya
21:00
Persepolis
Tue 30 May
12:00 Finished
Kawasaki Frontale
4 - 1
Muang Thong United INFO
Tue 30 May
12:00 Finished
Kashima Antlers
2 - 1
Guangzhou Evergrande INFO
Premier League »
Série C Brazil Group 2 »
Tue 30 May
00:00 Finished
Volta Redonda
2 - 0
Botafogo SP INFO
2. Division Group 2 »
Tue 30 May
15:30
FC Chelyabinsk
15:30
Syzran-2003
Tue 30 May
17:30
Volga-Olimpiyets
17:30
NoSta
Tue 30 May
16:00
Volga Ulyanovsk
16:00
KamAZ
Tue 30 May
17:00
Dinamo Kirov
17:00
Zenit Izhevsk
Meistriliiga »
Tue 30 May
19:15
Tulevik Viljandi
19:15
Tammeka
Tue 30 May
18:00
Pärnu Vaprus
18:00
Paide
Tue 30 May
19:00
Trans
19:00
Levadia
Tue 30 May
17:00
Tallinna Infonet
17:00
Kalju
Apertura Venezuela »
Tue 30 May
01:00 Finished
Monagas
3 - 1
Zamora FC INFO
Apertura Paraguay »
Tue 30 May
00:30 Finished
Dep. Capiatá
0 - 1
Independiente FBC INFO
Tue 30 May
01:10 Finished
Nacional Asunción
2 - 4
General Díaz INFO
AFC Cup »
Tue 30 May
14:30 Playing 18'
Home United
0 - 1
Global
Tue 30 May
22:00
Al-Wihdat
22:00
Al Wahda
Cup Uzbekistan »
Tue 30 May
15:00
Metalourg
15:00
Kokand 1912
Tue 30 May
15:30
Nasaf
15:30
Pakhtakor
1a B Ap. Playoffs »
Tue 30 May
02:30 Finished
Deportivo Pereira
1 - 2
Cúcuta Deportivo INFO
Divizia A »
Cup Iceland »
Tue 30 May
21:15
ÍA Akranes
21:15
IF Grótta
PDL USA »
Tue 30 May
04:00 Finished
Portland Timbers
2 - 2
Lane United INFO
FFA Cup Australia »
3. HNL Croatia Group 2 »
Tue 30 May
17:30
Hajduk Split II
17:30
Jadran LP
ISL »
Tue 30 May
12:00 Finished
Persipura
3 - 1
Barito Putera INFO
Primera D Metro. »
Liga Leumit »
Tue 30 May
14:00 Playing 44'
Hapoel Nazareth I.
0 - 0
MS Kfar Kasem
1. Lyga »
Tue 30 May
16:00
Vilniaus Vytis
16:00
FK Tauras Taurage
Tue 30 May
17:30
Dziugas Telsiai
17:30
Trakai II
Tue 30 May
17:30
Silute
17:30
Utenis II
Tue 30 May
18:00
Pakruojis
18:00
Koralas Klaipeda
Tue 30 May
18:00
Stumbras II
18:00
Nevezis
Tue 30 May
20:00
Žalgiris 2
20:00
Ekranas Panevezys
Landesliga Group 4 »
Kakkonen Group 1 »
Tue 30 May
18:00
Kiffen
18:00
Legirus Inter
Argentinian Reserve League »
Tue 30 May
Postponed
Racing Club II
-
San Lorenzo II
Tue 30 May
20:00
Arsenal Sarandi
20:00
Lanús II
Tue 30 May
20:00
Vélez Sarsfield
20:00
Olimpo II
Cuarta Noruega Group 1 »
Tue 30 May
19:00
Østsiden
19:00
Odd III
Tue 30 May
19:00
Sprint-Jeløy
19:00
Strømsgodset II

Follow BeSoccer on Facebook