We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Slovenian National League
Fri 17 Nov
Maribor
1-0
NK Olimpija 2005
Sat 18 Nov
Ankaran Hrvatini
1-2
Celje
Triglav
0-3
Aluminij
Rudar Velenje
20:20
Gorica
Sun 19 Nov
Domžale
1-0
Krsko Posavje
Team / Points
1 Maribor MAR 40
2 NK Olimpija 2005 OLI 37
3 Domžale DOM 25
4 Rudar Velenje RUD 23
5 Gorica GOR 22
 
6 Celje CEL 21
7 Aluminij ALU 16
8 Krsko Posavje KRS 16
9 Triglav TRI 11
10 Ankaran Hrvatini AHS 7
2. SNL
Sat 18 Nov
NS Drava
2-0
Zarica Kranj
Krka
1-0
Ilirija
ASK Bravo
1-0
NK Rogaška
NK Dob
1-0
NK Nafta Lendava
Sun 19 Nov
Mura
6-0
Fužinar
Tabor Sežana
0-3
Radomlje
Dekani
3-0
NK Verzej
Brda Dobrovo
1-1
Brežice
Team / Points
1 Mura NSM 41
2 NS Drava DRA 34
3 NK Nafta Lendava NKN 32
4 Radomlje RAD 31
5 Dekani DEK 27
6 Krka KRK 26
7 ASK Bravo BRA 24
8 Tabor Sežana TAS 23
 
9 NK Dob NKD 20
10 Brežice BRE 19
11 Ilirija ILI 15
12 Zarica Kranj KRA 14
13 Fužinar FUZ 14
14 NK Rogaška ROG 14
15 Brda Dobrovo BRD 14
16 NK Verzej NKV 10
Group 1
Sat 18 Nov
Bohinj
0-1
Bled Hirter
Zagorje
1-2
Kolpa
Acroni Jesenice
4-1
Rudar Trbovlje
Šobec Lesce
0-3
Sava Kranj
Brinje-Grosuplje
3-2
Kočevje
Ivančna Gorica
1-3
Arne Tabor 69
Sun 19 Nov
Komenda
0-1
Šencur
Team / Points
1 Zagorje ZAG 33
2 Bled Hirter BHI 31
3 Arne Tabor 69 ARN 27
4 Brinje-Grosuplje BRI 26
5 Šencur SEN 25
6 SIJ Acroni Jesenice SIJ 23
7 Ivančna Gorica IVA 23
 
8 Kolpa KOL 20
9 Sava Kranj SKR 17
10 Komenda KOM 16
11 Rudar Trbovlje RUD 15
12 Kočevje KOC 10
13 Bohinj BOH 9
14 Šobec Lesce SLE 4
Group 2
Sat 18 Nov
Črenšovci
0-0
Turnišče
Ljutomer
3-1
Rakičan
Radgona
1-3
Beltinci
Sun 19 Nov
Velika Polana
2-2
Hotiza
Odranci
3-2
Slatina Radenci
Čarda Martjanci
0-3
Tromejnik
NK Grad
4-1
Bogojina
Team / Points
1 Odranci ODR 37
2 Velika Polana POL 35
3 Beltinci BEL 33
4 Ljutomer LJU 28
5 Hotiza HOT 25
6 Tromejnik TRO 20
7 NK Grad GRA 19
 
8 Črenšovci CRE 14
9 Turnišče TUR 14
10 Čarda Martjanci CAR 13
11 Bogojina BOG 13
12 Rakičan RAK 12
13 Slatina Radenci RAD 10
14 Radgona RAD 9
Group 3
Sat 18 Nov
Lenart
1-0
Šmarje Jelšah
Zreče
1-0
NK Pesnica
NK Pohorje
1-5
Dravinja Kostroj
NK Šentjur
2-5
Mons Claudius Rog.
Šampion Celje
0-0
Dravograd
Prevalje
0-3
Dobrovce
Sun 19 Nov
SD Videm
2-3
Bistrica Slovenske
Team / Points
1 Dravograd DRA 36
2 Šampion Celje CEL 29
3 ND Dravinja Kostroj TOL 27
4 NK Pesnica PES 25
5 Zreče NKZ 23
6 Bistrica iz Slovenske BIS 22
7 NK Mons Claudius Rogatec MCR 21
 
8 SD Videm VID 16
9 Šmarje pri Jelšah SPJ 16
10 Lenart LEN 15
11 NK Pohorje POH 14
12 NK Šentjur NKS 12
13 Prevalje KOR 10
14 Dobrovce DOB 10
Group 4
Sat 18 Nov
MNK Izola
2-0
Ilirska Bistrica
NK Tolmin
2-0
Adria
Sun 19 Nov
Fama Vipava
0-2
Bilje
Jadran
1-2
Primorje
Team / Points
1 Bilje BIL 30
2 MNK Izola MNK 28
3 Adria ADR 26
4 NK Tolmin TOL 25
 
5 Fama Vipava FVI 20
6 NK Primorje Ajdovscina NKP 12
7 Jadran Hrpelje-Kozina JAD 7
8 Ilirska Bistrica BIS 7
Premier League »
La Liga »
Mon 20 Nov
21:00
Eibar
21:00
Real Betis
Serie A »
Mon 20 Nov
20:45
Hellas Verona
20:45
Bologna
Ligue 1 »
Mon 20 Nov
19:00
Amiens SC
19:00
Lille Videos
Liga MX Apertura »
Mon 20 Nov
01:30 finished
Santos Laguna
0 - 1
América INFO
Brazilian Série A »
Mon 20 Nov
20:00
Fluminense Janeiro
20:00
Ponte Preta
Mon 20 Nov
23:00
Avaí
23:00
Palmeiras
Clausura Colombia »
Mon 20 Nov
01:30 finished
La Equidad
0 - 1
Deportes Tolima INFO
Primera Division »
Mon 20 Nov
23:15
Olimpo
23:15
Godoy Cruz
Mon 20 Nov
21:00
Gimnasia La Plata
21:00
Patronato
Mon 20 Nov
01:30 finished
Talleres Córdoba
0 - 1
Rosario Central INFO
Greek Super League »
Mon 20 Nov
18:30
PAOK
18:30
Atromitos
Turkish Süper Lig »
Mon 20 Nov
18:00
Karabukspor
18:00
Kasimpasa
Friendly »
Mon 20 Nov
07:00 finished
Remo Stars
0 - 1
Lobi Stars INFO
Mon 20 Nov
09:00 finished
Niger Tornadoes
3 - 1
Bukola Babes INFO
Mon 20 Nov
15:00
MFM FC
15:00
Katsina United
Mon 20 Nov
16:30
Rivers United
16:30
Kano Pillars
Serie B »
Mon 20 Nov
20:30
Palermo
20:30
Cittadella
2. Liga »
Romanian Liga I »
Ligue 2 »
Mon 20 Nov
20:45
Lens
20:45
Niort
Primera B Nacional »
Mon 20 Nov
23:00
Instituto
23:00
Atletico Rafaela
Mon 20 Nov
21:00
Dep. Riestra
21:00
Los Andes
Apertura Ascenso MX »
Mon 20 Nov
03:00 finished
Tampico Madero
3 - 1
Mineros de Zacatecas INFO
A PFG »
Mon 20 Nov
16:30
Vereya
16:30
Etar
Danish Superliga »
Mon 20 Nov
19:00
Aalborg BK
19:00
Midtjylland
Ekstraklasa »
Lega Pro Group 1 »
Mon 20 Nov
20:45
Pro Piacenza
20:45
Pisa
Eerste Divisie »
Mon 20 Nov
20:00
Jong PSV
20:00
Jong Utrecht
Mon 20 Nov
20:00
AZ II
20:00
Jong Ajax
Clausura LFPB »
Mon 20 Nov
00:30 finished
Blooming
4 - 0
Universitario de Sucre INFO
Apertura Guatemala »
Mon 20 Nov
01:00 finished
Xelajú
0 - 0
Guastatoya INFO
1. Lig »
Mon 20 Nov
16:00
Gaziantepspor
16:00
Boluspor
Primera B Metro. »
Liga Letonia - Play Offs Ascenso »
Mon 20 Nov
13:00 Playing 53'
FS Metta/LU
3 - 0
Progress / AFA Olaine
Regionalliga Group 1 »
Mon 20 Nov
20:05
1860 München
20:05
Buchbach
Clausura Venezuela »
Mon 20 Nov
00:00 finished
Carabobo
0 - 0
Mineros de Guayana INFO
Challenge League »
Mon 20 Nov
20:00
FC Vaduz
20:00
Schaffhausen
Superliga »
Mon 20 Nov
14:00 Playing 10'
Kukësi
1 - 0
Partizani Tirana
Mon 20 Nov
14:00 Playing 9'
Luftëtari
1 - 0
Laçi

Follow BeSoccer on Facebook