We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Slovakian Super Liga
Sat 27 May
Ruzomberok
2-0
DAC
Zemplin Michalovce
1-3
Slovan Bratislava
Trenčín
4-0
Tatran Prešov
FC Spartak Trnava
3-1
Zlaté Moravce
Žilina
4-0
Podbrezová
Spartak Myjava
19:00
Senica
Team / Points
1 Žilina ZIL 79
2 Slovan Bratislava SBR 58
3 Ruzomberok RUZ 56
4 Podbrezová POD 49
5 Trenčín TRE 47
6 FC Spartak Trnava FCS 47
 
7 DAC DAC 45
8 Zemplin Michalovce ZEM 32
9 Senica SEN 28
10 Spartak Myjava SMY 26
11 Zlaté Moravce ZMO 22
12 Tatran Prešov TAT 20
Group 3
Sat 27 May
Nové Zámky
5-0
Gabčíkovo
Veľký Meder
2-2
Púchov
Dubnica
0-0
Komárno
Baník Horná Nit.
3-3
Slovan Nemsova
Horses Surovce
6-0
Beluša
Sun 28 May
Slovan Galanta
0-0
Lednické Rovne
Zlaté Moravce Vr.
0-1
Veľké Ludince
Šurany
6-1
Neded
Wed 31 May
Slovan Duslo Ša.
17:00
DAC II
Team / Points
1 Komárno KOM 67
2 Lednické Rovne LED 61
3 Púchov PUC 55
4 Zlaté Moravce - Vrablé II ZVM 47
5 Beluša BEL 46
6 DAC II DAC 45
7 Veľké Ludince VEL 44
8 Dubnica DUB 42
9 Topoľčany TOP 42
10 Slovan Galanta SLO 40
 
11 Slovan Nemsova SLO 40
12 Gabčíkovo GAB 39
13 Horses Surovce SPA 34
14 Šurany SUR 33
15 Baník Horná Nitra BHN 33
16 Slovan Duslo Šaľa SLO 32
17 Nové Zámky NOV 31
18 Veľký Meder VEL 26
19 Neded NED 17
Slovakia League U19
Sat 27 May
Zemplín
1-1
Dukla Sub 19
Senica Sub-19
4-1
Žilina Sub 19
Trenčín Sub 19
1-1
Podbrezová
Slovan Bratislava
3-1
Partizán Bardejov
Prešov Sub 19
3-0
DAC Sub19
Nitra Sub 19
5-0
Košice
Sun 28 May
Ružomberok
1-1
Spartak Trnava
Team / Points
1 Nitra Sub 19 NIT 53
2 Zemplín Michalovce Sub 19 ZEM 48
3 Ružomberok Sub 19 RUZ 39
4 Slovan Bratislava Sub 19 BRA 39
5 Žilina Sub 19 ZIL 38
6 Prešov Sub 19 PRE 38
7 DAC Sub19 DAC 36
 
8 Trenčín Sub 19 TRE 34
9 Spartak Trnava Sub 19 TRN 33
10 Senica Sub-19 SEN 25
11 Dukla Sub 19 DUK 25
12 Partizán Bardejov Sub 19 BAR 24
13 Podbrezová Sub 19 POD 23
14 MFK Košice Sub 19 KOS 6
Primera Division »
Tue 30 May
00:00 Finished
Estudiantes Plata
2 - 0
Unión Santa Fe INFO
Tue 30 May
02:15 Finished
Vélez Sarsfield
0 - 0
Quilmes INFO
Apertura Colombia »
Tue 30 May
00:30 Finished
Cortuluá
1 - 1
Once Caldas INFO
Brazilian Série A »
Tue 30 May
01:00 Finished
Chapecoense
2 - 0
Avaí INFO
Serie B Playoffs »
Tue 30 May
20:30
Perugia
20:30
Benevento
2. Liga - Play Offs »
Soccer League »
Tue 30 May
02:00 Playing 5'
Royal Toronto
0 - 0
Brantford Galaxy
Liga Bulgaria - Play Offs Europa League »
Tue 30 May
19:00 Postponed
Botev Plovdiv
19:00
Vereya
Divizia Nationala »
Tue 30 May
19:00
Sheriff
19:00
Dacia Chişinău
AFC Champions »
Tue 30 May
21:30
Al Hilal Riyadh
21:30
Esteghlal Khuzestan
Tue 30 May
21:00
Lekhwiya
21:00
Persepolis
Tue 30 May
12:00 Finished
Kawasaki Frontale
4 - 1
Muang Thong United INFO
Tue 30 May
12:00 Finished
Kashima Antlers
2 - 1
Guangzhou Evergrande INFO
Premier League »
Série C Brazil Group 2 »
Tue 30 May
00:00 Finished
Volta Redonda
2 - 0
Botafogo SP INFO
2. Division Group 2 »
Tue 30 May
15:30
FC Chelyabinsk
15:30
Syzran-2003
Tue 30 May
17:30
Volga-Olimpiyets
17:30
NoSta
Tue 30 May
16:00
Volga Ulyanovsk
16:00
KamAZ
Tue 30 May
17:00
Dinamo Kirov
17:00
Zenit Izhevsk
Meistriliiga »
Tue 30 May
19:15
Tulevik Viljandi
19:15
Tammeka
Tue 30 May
18:00
Pärnu Vaprus
18:00
Paide
Tue 30 May
19:00
Trans
19:00
Levadia
Tue 30 May
17:00
Tallinna Infonet
17:00
Kalju
Apertura Venezuela »
Tue 30 May
01:00 Finished
Monagas
3 - 1
Zamora FC INFO
Apertura Paraguay »
Tue 30 May
00:30 Finished
Dep. Capiatá
0 - 1
Independiente FBC INFO
Tue 30 May
01:10 Finished
Nacional Asunción
2 - 4
General Díaz INFO
AFC Cup »
Tue 30 May
14:30 Playing 18'
Home United
0 - 1
Global
Tue 30 May
22:00
Al-Wihdat
22:00
Al Wahda
Cup Uzbekistan »
Tue 30 May
15:00
Metalourg
15:00
Kokand 1912
Tue 30 May
15:30
Nasaf
15:30
Pakhtakor
1a B Ap. Playoffs »
Tue 30 May
02:30 Finished
Deportivo Pereira
1 - 2
Cúcuta Deportivo INFO
Divizia A »
Cup Iceland »
Tue 30 May
21:15
ÍA Akranes
21:15
IF Grótta
PDL USA »
Tue 30 May
04:00 Finished
Portland Timbers
2 - 2
Lane United INFO
FFA Cup Australia »
3. HNL Croatia Group 2 »
Tue 30 May
17:30
Hajduk Split II
17:30
Jadran LP
ISL »
Tue 30 May
12:00 Finished
Persipura
3 - 1
Barito Putera INFO
Primera D Metro. »
Liga Leumit »
Tue 30 May
14:00 Playing 44'
Hapoel Nazareth I.
0 - 0
MS Kfar Kasem
1. Lyga »
Tue 30 May
16:00
Vilniaus Vytis
16:00
FK Tauras Taurage
Tue 30 May
17:30
Dziugas Telsiai
17:30
Trakai II
Tue 30 May
17:30
Silute
17:30
Utenis II
Tue 30 May
18:00
Pakruojis
18:00
Koralas Klaipeda
Tue 30 May
18:00
Stumbras II
18:00
Nevezis
Tue 30 May
20:00
Žalgiris 2
20:00
Ekranas Panevezys
Landesliga Group 4 »
Kakkonen Group 1 »
Tue 30 May
18:00
Kiffen
18:00
Legirus Inter
Argentinian Reserve League »
Tue 30 May
Postponed
Racing Club II
-
San Lorenzo II
Tue 30 May
20:00
Arsenal Sarandi
20:00
Lanús II
Tue 30 May
20:00
Vélez Sarsfield
20:00
Olimpo II
Cuarta Noruega Group 1 »
Tue 30 May
19:00
Østsiden
19:00
Odd III
Tue 30 May
19:00
Sprint-Jeløy
19:00
Strømsgodset II

Follow BeSoccer on Facebook