We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
4

All leagues and competitions in Serbia

Group 2
Sun 21 May
Crvena Zvezda
4-0
Radnicki Nis
Partizan Beograd
5-0
Mladost Lučani
Vojvodina Novi
1-0
Javor Ivanjica
Napredak Krusevac
1-1
Vozdovac
team / Points
1 Partizan Beograd PAR 58
2 Crvena Zvezda CRV 55
3 Vojvodina Novi Sad VOJ 43
4 Mladost Lučani MLA 36
 
5 Radnicki Nis RAD 32
6 Napredak Krusevac NAP 30
7 Vozdovac VOZ 27
8 Javor Ivanjica JAV 22
Group 3
Sun 21 May
Cukaricki Stankom
0-1
Rad Beograd
Metalac GM
3-0
Novi Pazar
Spartak Subotica
2-1
Bačka Palanka
Radnik Surdulica
2-2
Borac Čačak
team / Points
1 Cukaricki Stankom ČUK 32
2 FK Spartak Subotica FKS 32
3 Radnik Surdulica RAD 25
4 Rad Beograd RAD 25
 
5 Bačka Palanka BAK 23
6 Borac Čačak BOR 22
7 Metalac GM MET 21
8 Novi Pazar NPA 17
Prva Liga
Sat 27 May
Bežanija
4-1
Sloboda Uzice
Budućnost
3-0
Radnički Pirot
Dinamo Vranje
3-3
Zemun
Inđija
2-0
Mačva Šabac
Jagodina
3-1
Proleter Novi Sad
OFK Beograd
5-2
Kolubara
Pivara
1-2
BSK Borča
Sinđelić Beograd
3-2
OFK Odzaci
team / Points
1 Mačva Šabac MAV 63
2 Zemun ZEM 61
3 Sloboda Uzice SLO 54
4 Bežanija BEA 48
5 Inđija INI 48
6 Radnički Pirot RAD 43
7 Jagodina JAG 41
8 Budućnost Dobanovci BUD 40
 
9 Dinamo Vranje DVR 39
10 Sinđelić Beograd SIN 37
11 Proleter Novi Sad PRO 36
12 Pivara CEL 35
13 BSK Borča BSK 33
14 Kolubara KOL 32
15 OFK Odzaci ODZ 26
16 OFK Beograd BEO 18
Group 1
Sun 04 Jun
BSK Batajnica
5-3
Crvena Zvezda MML
IM Rakovica
4-4
Prva Iskra
Brodarac
0-3
Dorćol
Polet Dorćol
0-4
Radnicki Novi Beo.
BASK
1-2
Stepojevac Vaga
Teleoptik
3-2
Radnički
Žarkovo
3-1
IMT Novi Beograd
Sopot
1-2
Grafičar
team / Points
1 Teleoptik TEL 62
2 BSK Batajnica BSK 55
3 IMT Novi Beograd NOV 52
4 Žarkovo ZAR 49
5 Grafičar GRA 45
6 Sopot SOP 44
7 Brodarac BRO 44
8 Prva Iskra PRV 44
 
9 Radnicki Novi Beograd RNB 44
10 Radnički Obrenovac RAD 43
11 Dorćol DOR 43
12 Stepojevac Vaga STV 42
13 BASK BAS 41
14 Crvena Zvezda MML CZM 31
15 Polet Dorćol POL 21
16 IM Rakovica RAK 9
Group 3
Sat 03 Jun
Omladinac NB
5-4
Radnički Nova Pa.
Borac Sakule
7-3
Crvena Zvezda Novi
Vršac
1-1
Radnički
Cement Beočin
2-3
Bačka Topola
Sloga Temerin
2-5
Radnički
Radnički Šid
1-0
Železničar
Bratstvo
1-1
Bačka 1901
team / Points
1 Bratstvo FKB 62
2 Omladinac NB ONB 60
3 Bačka Topola BAC 46
4 Borac Sakule BOR 45
5 Dunav Stari Banovci DSB 42
6 Bačka 1901 BAC 41
7 Železničar Pancevo ZEL 36
8 Radnički Sr. Mitrovica RSM 36
 
9 Vršac VRS 35
10 Radnički Zrenjanin FKR 33
11 Radnički Nova Pazova RNP 31
12 Cement Beočin CEB 31
13 Radnički Šid RAD 31
14 Crvena Zvezda Novi Sad FKC 28
15 Sloga Temerin STE 22
16 Donji Srem FKD 0
Primera Division »
Mon 26 Jun
23:00
Arsenal Sarandí
23:00
Tigre
Mon 26 Jun
23:00
Patronato
23:00
Atl.Tucumán
Mon 26 Jun
00:10 Finished
Banfield
1 - 3
Racing Club INFO
Mon 26 Jun
01:00 Finished
Colón
0 - 0
River Plate INFO
Brazilian Série A »
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Chapecoense
0 - 1
Atl. Mineiro INFO
Friendly »
Mon 26 Jun
12:00 Postponed
AFC Eskilstuna
12:00
Orebro SK
Mon 26 Jun
15:00
Hammarby IF
15:00
Östersunds FK
Mon 26 Jun
18:00 Postponed
Lokomotiv Moskva
18:00
Radnicki Nis
Mon 26 Jun
15:00
FC Dolgoprudny
15:00
SKA-Khabarovsk
Mon 26 Jun
09:00 Finished
Tambov
1 - 1
Tyumen INFO
Mon 26 Jun
12:00
Sibir Novosibirsk
12:00
Tom Tomsk
Mon 26 Jun
14:00
Baltika
14:00
Avangard Kursk
Mon 26 Jun
18:00
Lokomotiv Moskva
18:00
Ankaran Hrvatini
Mon 26 Jun
18:00
Olympiakos Piraeus
18:00
Ludogorets
Mon 26 Jun
18:00
Zaglebie Lubin
18:00
Hapoel Be'er Sheva
Mon 26 Jun
20:00
Celje
20:00
Viitorul Constanţa
MLS »
Mon 26 Jun
04:30 Finished
Portland Timbers
2 - 2
Seattle Sounders INFO
Chinese Super League »
Cup Sweden »
Mon 26 Jun
19:00
Borås AIK
19:00
Husqvarna
Primera B Nacional »
Mon 26 Jun
23:05
Chacarita Juniors
23:05
Dep. Santamarina
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Crucero del Norte
2 - 3
Boca Unidos INFO
Norwegian Eliteserien »
Mon 26 Jun
19:00
Stromsgodset IF
19:00
Molde FK
Finnish Veikkausliiga »
Mon 26 Jun
17:30
RoPS Rovaniemi
17:30
Ilves
Mon 26 Jun
18:30
Seinäjoen JK
18:30
PS Kemi
Premier League »
Mon 26 Jun
17:30
Naftan Novopolotsk
17:30
Slavia
NASL - Spring »
Mon 26 Jun
00:00 Postponed
Jacksonville
00:00
Puerto Rico FC
Primera B Metro. »
Mon 26 Jun
20:30
Tristán Suárez
20:30
Colegiales
Superettan »
Mon 26 Jun
19:00
Trelleborgs FF
19:00
Brommapojkarna
Mon 26 Jun
19:00
Varnamo
19:00
Helsingborgs
Mon 26 Jun
19:00
Dalkurd FF
19:00
Norrby
Apertura Venezuela »
Mon 26 Jun
01:00 Finished
Monagas
1 - 0
Caracas INFO
Primera A 1 Phase »
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Barcelona
1 - 2
Delfin INFO
COSAFA Challenge Cup Group 2 »
Mon 26 Jun
17:00
Mozambique
17:00
Zimbabwe
Mon 26 Jun
19:30
Madagascar
19:30
Seychelles
USL Pro - USA »
Mon 26 Jun
03:30 Finished
LA Galaxy II
2 - 3
Sacramento Republic INFO
Division 1 Group 1 »
Mon 26 Jun
19:00
Akropolis
19:00
Sollentuna
Mon 26 Jun
19:00
Västerås SK
19:00
IK Brage
Division 1 Group 2 »
Mon 26 Jun
19:00
Utsiktens BK
19:00
Assyriska BK
PCSL Canada »
Primera C Metro. »
Mon 26 Jun
20:30
Laferrere
20:30
Sacachispas
Copa Letonia Transición »
Mon 26 Jun
18:00 Postponed
Upesciems
18:00
Progress / AFA Olaine
Urvalsdeild »
Mon 26 Jun
21:15
Víkingur
21:15
Víkingur Ólafsvík
Mon 26 Jun
22:00
Breidablik
22:00
Grindavík
PDL USA »
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Connecticut
0 - 0
Long Island Rough Riders INFO
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Seacoast United P.
2 - 1
Portland Phoenix INFO
Mon 26 Jun
01:00 Finished
Ocean City Nor'ea.
1 - 0
FA Euro INFO
Mon 26 Jun
04:00
TSS Rovers
04:00
Victoria Highlanders
Mon 26 Jun
03:00 Finished
Southern
0 - 4
Fresno Fuego INFO
Caribbean Cup »
Mon 26 Jun
01:30 Finished
Jamaica
1 - 2
Curazao INFO
Division 2 Sweden Group 1 »
Mon 26 Jun
19:00
Gauthiod
19:00
Grebbestad
Division 2 Sweden Group 4 »
Mon 26 Jun
19:00
Sleipner
19:00
Sylvia
Apertura Peru »
2. Division Group 2 »
Mon 26 Jun
16:00
Odd II
16:00
Egersund
K-League Challenge »
Primera D Metro. »
Mon 26 Jun
19:30
CA Atlas
19:30
Victoriano Arenas

Follow BeSoccer on Facebook