We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
1. CFL Montenegro
Sat 05 Aug
Grbalj
-
Petrovac
FK Rudar Pljevlja
-
Mladost
Decic
-
Zeta
Buducnost
-
Iskra Danilovgrad
Kom Podgorica
-
Sutjeska
team / Points
1 Grbalj GRB 0
2 Mladost MLA 0
3 Zeta ZET 0
4 Iskra Danilovgrad IKD 0
5 Petrovac PET 0
 
6 Kom Podgorica KOM 0
7 Buducnost BUD 0
8 Decic DEC 0
9 FK Rudar Pljevlja RUD 0
10 Sutjeska SUT 0
1. CFL Montenegro
Sat 27 May
Buducnost
4-1
Jedinstvo
Mladost
7-2
Lovcen
Zeta
1-0
FK Bokelj
Decic
0-0
Iskra Danilovgrad
Sutjeska
2-0
FK Rudar Pljevlja
Grbalj
1-0
Petrovac
team / Points
1 Zeta ZET 60
2 Buducnost BUD 57
3 Mladost MLA 57
4 Sutjeska SUT 55
5 Decic DEC 50
6 Iskra Danilovgrad IKD 49
 
7 Grbalj GRB 46
8 FK Rudar Pljevlja RUD 42
9 Petrovac PET 39
10 FK Bokelj BOK 36
11 Lovcen LOV 34
12 Jedinstvo JED 14
2. CFL Montenegro
Sat 27 May
Kom Podgorica
5-1
Bratstvo
Otrant Ulcinj
2-0
Celik Niksic
Jezero
1-1
Igalo
Mornar
6-1
Radnički Berane
FK Berane
4-1
FK Cetinje
team / Points
1 Kom Podgorica KOM 69
2 Ibar Rozaje IBA 61
3 Otrant Ulcinj OUL 58
4 Mornar MOR 52
5 Jezero JEZ 47
6 FK Berane BER 47
 
7 FK Cetinje FKC 42
8 Igalo IGA 37
9 Celik Niksic FKC 34
10 Radnički Berane RDB 30
11 Bratstvo BRA 22
12 Grafičar Podgorica GRA 0
2. CFL Montenegro
Sun 13 Aug
Mladost
-
FK Berane
Ibar Rozaje
-
Igalo
Lovcen
-
Mornar
Jezero
-
FK Cetinje
Otrant Ulcinj
-
FK Bokelj
Celik Niksic
-
Jedinstvo
team / Points
1 Mladost Lješkopolje MLJ 0
2 Igalo IGA 0
3 Mornar MOR 0
4 FK Cetinje FKC 0
5 FK Bokelj BOK 0
6 FK Berane BER 0
 
7 Celik Niksic FKC 0
8 Otrant Ulcinj OUL 0
9 Jezero JEZ 0
10 Lovcen LOV 0
11 Ibar Rozaje IBA 0
12 Jedinstvo JED 0
Primera Division »
Mon 26 Jun
23:00
Arsenal Sarandí
23:00
Tigre
Mon 26 Jun
23:00
Patronato
23:00
Atl.Tucumán
Mon 26 Jun
00:10 Finished
Banfield
1 - 3
Racing Club INFO
Mon 26 Jun
01:00 Finished
Colón
0 - 0
River Plate INFO
Brazilian Série A »
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Chapecoense
0 - 1
Atl. Mineiro INFO
Friendly »
Mon 26 Jun
12:00 Postponed
AFC Eskilstuna
12:00
Orebro SK
Mon 26 Jun
15:00
Hammarby IF
15:00
Östersunds FK
Mon 26 Jun
18:00 Postponed
Lokomotiv Moskva
18:00
Radnicki Nis
Mon 26 Jun
15:00
FC Dolgoprudny
15:00
SKA-Khabarovsk
Mon 26 Jun
09:00 Playing 88'
Tambov
0 - 1
Tyumen
Mon 26 Jun
12:00
Sibir Novosibirsk
12:00
Tom Tomsk
Mon 26 Jun
14:00
Baltika
14:00
Avangard Kursk
Mon 26 Jun
18:00
Lokomotiv Moskva
18:00
Ankaran Hrvatini
Mon 26 Jun
18:00
Olympiakos Piraeus
18:00
Ludogorets
Mon 26 Jun
18:00
Zaglebie Lubin
18:00
Hapoel Be'er Sheva
Mon 26 Jun
20:00
Celje
20:00
Viitorul Constanţa
MLS »
Mon 26 Jun
04:30 Finished
Portland Timbers
2 - 2
Seattle Sounders INFO
Chinese Super League »
Cup Sweden »
Mon 26 Jun
19:00
Borås AIK
19:00
Husqvarna
Primera B Nacional »
Mon 26 Jun
23:05
Chacarita Juniors
23:05
Dep. Santamarina
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Crucero del Norte
2 - 3
Boca Unidos INFO
Norwegian Eliteserien »
Mon 26 Jun
19:00
Stromsgodset IF
19:00
Molde FK
Finnish Veikkausliiga »
Mon 26 Jun
17:30
RoPS Rovaniemi
17:30
Ilves
Mon 26 Jun
18:30
Seinäjoen JK
18:30
PS Kemi
Premier League »
Mon 26 Jun
17:30
Naftan Novopolotsk
17:30
Slavia
NASL - Spring »
Mon 26 Jun
00:00 Postponed
Jacksonville
00:00
Puerto Rico FC
Primera B Metro. »
Mon 26 Jun
20:30
Tristán Suárez
20:30
Colegiales
Superettan »
Mon 26 Jun
19:00
Trelleborgs FF
19:00
Brommapojkarna
Mon 26 Jun
19:00
Varnamo
19:00
Helsingborgs
Mon 26 Jun
19:00
Dalkurd FF
19:00
Norrby
Apertura Venezuela »
Mon 26 Jun
01:00 Finished
Monagas
1 - 0
Caracas INFO
Primera A 1 Phase »
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Barcelona
1 - 2
Delfin INFO
COSAFA Challenge Cup Group 2 »
Mon 26 Jun
17:00
Mozambique
17:00
Zimbabwe
Mon 26 Jun
19:30
Madagascar
19:30
Seychelles
USL Pro - USA »
Mon 26 Jun
03:30 Finished
LA Galaxy II
2 - 3
Sacramento Republic INFO
Division 1 Group 1 »
Mon 26 Jun
19:00
Akropolis
19:00
Sollentuna
Mon 26 Jun
19:00
Västerås SK
19:00
IK Brage
Division 1 Group 2 »
Mon 26 Jun
19:00
Utsiktens BK
19:00
Assyriska BK
PCSL Canada »
Primera C Metro. »
Mon 26 Jun
20:30
Laferrere
20:30
Sacachispas
Copa Letonia Transición »
Mon 26 Jun
18:00 Postponed
Upesciems
18:00
Progress / AFA Olaine
Urvalsdeild »
Mon 26 Jun
21:15
Víkingur
21:15
Víkingur Ólafsvík
Mon 26 Jun
22:00
Breidablik
22:00
Grindavík
PDL USA »
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Connecticut
0 - 0
Long Island Rough Riders INFO
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Seacoast United P.
2 - 1
Portland Phoenix INFO
Mon 26 Jun
01:00 Finished
Ocean City Nor'ea.
1 - 0
FA Euro INFO
Mon 26 Jun
04:00
TSS Rovers
04:00
Victoria Highlanders
Mon 26 Jun
03:00 Finished
Southern
0 - 4
Fresno Fuego INFO
Caribbean Cup »
Mon 26 Jun
01:30 Finished
Jamaica
1 - 2
Curazao INFO
Division 2 Sweden Group 1 »
Mon 26 Jun
19:00
Gauthiod
19:00
Grebbestad
Division 2 Sweden Group 4 »
Mon 26 Jun
19:00
Sleipner
19:00
Sylvia
Apertura Peru »
2. Division Group 2 »
Mon 26 Jun
16:00
Odd II
16:00
Egersund
K-League Challenge »
Primera D Metro. »
Mon 26 Jun
19:30
CA Atlas
19:30
Victoriano Arenas

Follow BeSoccer on Facebook