We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Divizia A
Tue 30 May
Intersport Aroma
0-2
Spicul
Prut Leova
2-3
Codru Lozova
Sfintul Gheorghe
1-0
Victoria Bardar
FC Edinet
6-0
Gagauziya
Real Succes
2-3
Sparta Selemet
Wed 31 May
Dacia Buiucani
1-2
Zimbru II
Sîngerei
3-1
Iskra
Team / Points
1 FC Sheriff II FCS 68
2 FC Sfintul Gheorghe FCS 66
3 Spicul Chișcăreni SPI 66
4 FC Victoria Bardar FCV 64
5 Zimbru II ZIM 44
6 Sparta Selemet SPA 41
7 Sîngerei SIN 40
8 FC Edinet FCE 36
 
9 Iskra ISK 35
10 FC Dacia 2 Buiucani FCD 34
11 Real Succes REA 29
12 Gagauziya Oguzsport GAG 29
13 Codru Lozova COD 27
14 Intersport Aroma INT 22
15 Prut Leova PRU 7
Group 1
Fri 02 Jun
CSF Cricova
3-5
Bogzesti
Floreşti
1-0
Cruiz
Intersport
5-1
Dava Soroca
Grănicerul
3-0
Nistru Otaci
Drochia
7-0
Flacăra Făleşti
CF Riscani
1-1
Zaria II
Maiak Cioropcani
17:00
Cotiujănii Mari
Team / Points
1 Grănicerul GRA 65
2 Intersport Sănătăuca INT 64
3 Drochia DRO 59
4 Floreşti FLO 55
5 Bogzesti BOS 44
6 Maiak Cioropcani FCM 39
7 Zaria II ZAR 35
8 Cruiz CRU 33
 
9 Flacăra Făleşti FLA 31
10 CF Riscani CFR 28
11 CSF Cricova CSF 22
12 Nistru Otaci NIS 17
13 Orhei Star COS 17
14 Dava Soroca DAV 8
15 Cotiujănii Mari COT 0
Liga Moldavia Transición
Sat 29 Jul
Petrocub
17:00
Sheriff
Dinamo-Auto
17:00
Sfintul Gheorghe
Sun 30 Jul
Spicul
17:00
Zaria Balti
Dacia Chişinău
17:00
Speranţa
Zimbru Chişinău
18:00
Milsami Orhei
Team / Points
1 Spicul Chișcăreni SPI 7
2 Petrocub PET 6
3 Milsami Orhei MIL 6
4 Sheriff SHF 5
5 Zimbru Chişinău ZIM 4
 
6 Dacia Chişinău DAC 4
7 Speranţa Nisporeni SPE 4
8 Dinamo-Auto Cioburciu DIN 3
9 Zaria Balti ZAR 3
10 FC Sfintul Gheorghe FCS 0
Friendly »
Fri 28 Jul
20:00
Cardiff City
20:00
Portsmouth
Fri 28 Jul
20:30
Fleetwood Town
20:30
Preston North End
Fri 28 Jul
20:45
Eastleigh
20:45
Sheffield United
Fri 28 Jul
20:45
Milton Keynes Dons
20:45
Leicester
Fri 28 Jul
19:00
FC Volendam
19:00
PEC Zwolle
Fri 28 Jul
20:30
Tamworth
20:30
Aston Villa
Fri 28 Jul
19:00
De Graafschap
19:00
Heracles
Fri 28 Jul
19:30
B. Dortmund
19:30
Espanyol
Fri 28 Jul
20:30
Alavés
20:30
Numancia
Fri 28 Jul
18:30
Werder Bremen
18:30
West Ham
Fri 28 Jul
18:00
Istra 1961
18:00
Anzhi
Fri 28 Jul
18:30
Dunkerque
18:30
Lille II
Fri 28 Jul
19:00
Toulouse
19:00
Osasuna
Fri 28 Jul
20:45
Bristol City
20:45
Twente 1965
Fri 28 Jul
20:45
Sutton United
20:45
Norwich City
Fri 28 Jul
15:00
Ajax
15:00
Hull City
Fri 28 Jul
12:00 Postponed
Getafe
12:00
Villarreal B
Fri 28 Jul
20:45
United Manchester
20:45
Bolton Wanderers
Copa Sudamericana »
Fri 28 Jul
02:45 finished
Independiente
2 - 3
Racing Club INFO
Fri 28 Jul
00:15 finished
Arsenal Sarandí
2 - 1
Sport Recife INFO
Copa do Brasil »
Fri 28 Jul
02:45 finished
Atletico PR
2 - 3
Grêmio Porto Alegre INFO
Chinese Super League »
Copa Colombia »
Fri 28 Jul
02:30 finished
Junior
3 - 0
Once Caldas INFO
Fri 28 Jul
02:30 finished
Alianza Petrolera
2 - 2
Millonarios INFO
Primera B Nacional »
Fri 28 Jul
01:00 finished
Ferro Carril Oeste
0 - 0
Almagro INFO
Fri 28 Jul
20:00
Villa Dálmine
20:00
Flandria
2. Liga »
Fri 28 Jul
20:30
Bochum
20:30
FC St. Pauli
Belgian Pro League »
Fri 28 Jul
20:30
Antwerp
20:30
Anderlecht
Czech First Division »
Ligue 2 »
Fri 28 Jul
20:00
Paris FC
20:00
Clermont
Fri 28 Jul
20:00
Stade Brestois
20:00
Chateauroux
Fri 28 Jul
20:00
Nîmes
20:00
Stade de Reims
Fri 28 Jul
20:00
Niort
20:00
Ajaccio
Fri 28 Jul
20:00
Orléans
20:00
Nancy
Fri 28 Jul
20:00
Sochaux
20:00
Bourg-Péronnas
Fri 28 Jul
20:00
Tours
20:00
Le Havre
Fri 28 Jul
20:00
Valenciennes
20:00
Gazélec Ajaccio
Romanian Liga I »
Cup Belgium »
Fri 28 Jul
20:30
Messancy
20:30
Bertrix
Fri 28 Jul
20:30
Gedinnois
20:30
Longlier
A PFG »
1. HNL »
Fri 28 Jul
20:00
Lokomotiva
20:00
Rudes
Danish Superliga »
Fri 28 Jul
19:00
SonderjyskE
19:00
FC Helsingør
Ekstraklasa »
League One »
3. Liga »
Clausura LFPB »
Premier League »
Fri 28 Jul
20:45
Bray Wanderers
20:45
Finn Harps
Fri 28 Jul
20:45
Cork City
20:45
Galway United
Fri 28 Jul
20:45
Drogheda United
20:45
St Patrick's
Fri 28 Jul
21:00
Shamrock Rovers
21:00
Bohemian FC
Slovakian Super Liga »
A Lyga »
Fri 28 Jul
17:00
Stumbras
17:00
Lietava Jonava
Meistriliiga »
Regionalliga Group 1 »
Fri 28 Jul
19:00
Ingolstadt 04 II
19:00
Memmingen
Regionalliga Group 2 »
Fri 28 Jul
18:00
Lübeck
18:00
VfB Oldenburg
Regionalliga Group 3 »
Regionalliga Group 5 »
Fri 28 Jul
19:30
Ulm
19:30
Saarbrücken
Slovenian National League »
Fri 28 Jul
20:00
Krsko Posavje
20:00
Triglav
Challenge League »
Fri 28 Jul
20:00
Chiasso
20:00
Neuchâtel Xamax
2. Division Group 1 »
Fri 28 Jul
18:00
FC Ararat Moscow
18:00
Kaluga
2. Division Group 2 »
Fri 28 Jul
14:00
Angusht
14:00
Chayka
Fri 28 Jul
14:00
Anzhi II
14:00
Afips
Fri 28 Jul
17:00
Druzhba
17:00
Torpedo Armavir
Fri 28 Jul
14:00
Kuban Krasnodar
14:00
SKA Rostov
Fri 28 Jul
14:00
Alaniya
14:00
Biolog Novokubansk
Fri 28 Jul
14:00
Spartak Nalchik
14:00
Dinamo Stavropol
Fri 28 Jul
18:00
Chernomorets
18:00
FK Legion Dynamo

Follow BeSoccer on Facebook