1

All leagues and competitions in Indonesia

ISL
Fri 10 Nov
Persiba Balikpapan
3-2
Mitra Kukar
Sat 11 Nov
Barito Putera
4-1
Persela
Pusamania Borneo
3-2
Arema
Sun 12 Nov
Persipura
2-2
Sriwijaya
Persib
0-2
Perseru
Semen Padang
2-0
PS TNI
Bhayangkara
1-2
Persija
PSM
6-1
Madura United
Bali United
3-0
Gresik United
Team / Points
1 Bhayangkara Surabaya BSU 68
2 Bali United PER 68
3 PSM PSM 65
4 Persija PER 61
5 Madura United MAD 60
6 Persipura PER 60
7 Barito Putera BAR 53
8 Pusamania Borneo PUS 52
9 Arema ARE 49
 
10 Mitra Kukar MIT 43
11 Sriwijaya SRI 42
12 PS TNI PST 42
13 Persib PER 41
14 Persela PER 40
15 Perseru PER 37
16 Semen Padang SEM 35
17 Persiba Balikpapan PER 27
18 Gresik United GRE 10
Premier League »
Wed 13 Dec
20:45
Swansea City
20:45
Man. City
Wed 13 Dec
21:00
West Ham
21:00
Arsenal
Wed 13 Dec
21:00
Man. Utd
21:00
AFC Bournemouth
Wed 13 Dec
20:45
Newcastle
20:45
Everton
Wed 13 Dec
20:45
Southampton
20:45
Leicester
Wed 13 Dec
21:00
Tottenham Hotspur
21:00
Brighton & Hove Albion
Wed 13 Dec
21:00
Liverpool
21:00
West Bromwich Albion
FIFA Club WorldCup »
Wed 13 Dec
18:00
Al Jazira
18:00
Real Madrid
Bundesliga »
Wed 13 Dec
20:30
Bayern München
20:30
Köln
Wed 13 Dec
18:30
Hoffenheim
18:30
Stuttgart
Wed 13 Dec
20:30
Hertha BSC
20:30
Hannover 96
Wed 13 Dec
20:30
Schalke 04
20:30
FC Augsburg
Wed 13 Dec
20:30
B. Leverkusen
20:30
Werder Bremen
Coupe de la Ligue »
Wed 13 Dec
21:05
Strasbourg
21:05
PSG
Wed 13 Dec
21:05
Lille
21:05
Nice
Wed 13 Dec
21:05
Amiens SC
21:05
Tours
Wed 13 Dec
21:05
Montpellier
21:05
Olympique Lyonnais
Wed 13 Dec
18:45
Rennes
18:45
Olympique Marseille
Coppa Italia »
Wed 13 Dec
17:30
Fiorentina
17:30
Sampdoria
Wed 13 Dec
20:45
Milan
20:45
Hellas Verona
Eredivisie »
Wed 13 Dec
18:30
Vitesse
18:30
Willem II
Wed 13 Dec
18:30
Groningen
18:30
PSV
Wed 13 Dec
19:45
VVV Venlo
19:45
Utrecht
Wed 13 Dec
20:45
Feyenoord
20:45
Heerenveen
Wed 13 Dec
20:45
ADO Den Haag
20:45
Roda JC
Scottish Premiership »
Wed 13 Dec
20:45
Celtic
20:45
Hamilton Academical
Wed 13 Dec
20:45
Hibernian FC
20:45
Rangers FC
Wed 13 Dec
20:45
Partick Thistle
20:45
Motherwell
Wed 13 Dec
20:45
St. Johnstone
20:45
Aberdeen
Taça de Portugal »
Wed 13 Dec
22:00
Rio Ave
22:00
Benfica
Wed 13 Dec
16:00
União Madeira
16:00
Desportivo Aves
Wed 13 Dec
20:00
Sporting CP
20:00
Vilaverdense
Wed 13 Dec
16:00
Moreirense
16:00
CD Santa Clara
Wed 13 Dec
16:30
Praiense
16:30
Farense
FA Cup »
Clausura Uruguay Group 3 »
Cup Turkey »
Wed 13 Dec
15:00
Yeni Malatyaspor
15:00
Osmanlıspor
Wed 13 Dec
16:45
Alanyaspor
16:45
Giresunspor
Wed 13 Dec
18:30
Adana Demirspor
18:30
Fenerbahçe
Wed 13 Dec
12:30
Akhisar
12:30
Ankara Demirspor
Wed 13 Dec
14:30
Bucaspor
14:30
Sivasspor
Wed 13 Dec
11:30 Playing 32'
Genclerbirligi SK
0 - 0
Karsspor
Cup Belgium »
Wed 13 Dec
20:00
Genk
20:00
Waasland-Beveren
Wed 13 Dec
20:45
Club Brugge
20:45
Charleroi
Ekstraklasa »
Coppa Lega Pro »
Wed 13 Dec
20:30
Alessandria
20:30
AlbinoLeffe
South African First Division »
Cup Croatia »
Wed 13 Dec
17:00
Inter Zapresic
17:00
Rijeka
Cup Bulgaria »
Wed 13 Dec
16:30
Etar
16:30
Slavia Sofia
Primera B Metro. »
Wed 13 Dec
01:05 finished
Platense
3 - 1
Colegiales INFO
First League »
Wed 13 Dec
13:00
Vardar Skopje
13:00
Rabotnički
Regionalliga Group 4 »
Wed 13 Dec
19:00 finished
Lokomotive Leipzig
0 - 0
Berliner AK 07 INFO
Nedbank Cup South Africa »
Tercera Division Group 10 »
Wed 13 Dec
20:00
CD Alcalá
20:00
Sevilla C
Tercera Division Group 13 »
Wed 13 Dec
20:30
Mar Menor
20:30
Minerva
Wed 13 Dec
21:30
Estudiantes Murcia
21:30
UD Los Garres
Oberliga Group 12 »
Wed 13 Dec
19:30
Düsseldorf-West
19:30
Speldorf
National Third Division Group 2 »
Wed 13 Dec
14:00
Philippos
14:00
Langadas
Wed 13 Dec
14:00
Kilkisiakos
14:00
Pierikos
Wed 13 Dec
14:00
Edessaikos
14:00
Iraklis
Wed 13 Dec
14:00
Kardias
14:00
Almopos Aridaia
Wed 13 Dec
14:00
AE Karitsa
14:00
Kampaniakos Chalastra
Wed 13 Dec
14:00
Makedonikos
14:00
M. Alexandros Trikala
Wed 13 Dec
14:00
Agrotikos Asteras
14:00
Naoussa
Non League Div One Group 2 »
Wed 13 Dec
20:45
Thamesmead Town
20:45
Guernsey
Wed 13 Dec
20:45
Cray Wanderers
20:45
Sittingbourne
Super Liga »
CFA 2 Group 5 »
Wed 13 Dec
20:00
Metz II
20:00
Amnéville
Cup Albania »
Wed 13 Dec
13:00
Kukësi
13:00
Erzeni Shijak
Wed 13 Dec
13:00
Skënderbeu
13:00
Besëlidhja Lezhë
Wed 13 Dec
13:00
Teuta Durrës
13:00
Kamza
Wed 13 Dec
13:00
Vllaznia Shkodër
13:00
KF Tirana
Wed 13 Dec
13:00
Partizani Tirana
13:00
Pogradeci
Wed 13 Dec
13:00
Luftëtari
13:00
Bylis Ballsh
Wed 13 Dec
13:00
Laçi
13:00
Lushnja
Wed 13 Dec
13:00
Flamurtari Vlorë
13:00
Turbina Cërrik
Premier League »
Wed 13 Dec
16:00
Al-Masry
16:00
El Dakhleya
Wed 13 Dec
13:45
Talaea El-Gaish
13:45
El Raja
Wed 13 Dec
18:30
ENPPI
18:30
El-Entag El-Harby
Amistosos Selecciones Sub 19 »

Follow BeSoccer on Facebook