We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
4

All leagues and competitions in Hungary

Group 1
Sat 21 Oct
Andráshida
3-1
Penzugyor
Csepel FC
0-1
FC Ajka
Csornai SE
0-1
Erdi VSE
Veszprém
0-3
Pápai Perutz
Kaposvari Rakoczi
2-0
III. Kerületi
Sun 22 Oct
Dunaharaszti MTK
2-1
Puskás Akadémia
BKV Előre
3-1
Videoton II
Szabadkikoto
0-0
Gyirmót II
Team / Points
1 Erdi VSE ERD 24
2 Kaposvari Rakoczi KAP 22
3 FC Ajka FCA 21
4 Videoton II VID 21
5 Puskás Akadémia II PUS 19
6 Andráshida AND 19
7 Pápai Perutz PAP 18
8 Csepel FC CSE 17
 
9 Dunaharaszti MTK DUN 17
10 BKV Előre BKV 16
11 III. Kerületi TVE III 14
12 Veszprém VES 12
13 Penzugyor PEN 10
14 Szabadkikoto SZA 10
15 Csornai SE CSE 6
16 Gyirmót II GYI 5
Group 2
Sat 21 Oct
Cigánd SE
1-2
Gyöngyös
Tiszaújváros
1-2
Tiszafuredi
Balassagyarmat
2-4
Salgótarján
Monori SE
5-1
Tallya KSE
Nyírbátori FC
3-1
DEAC
Putnok VSE
0-1
ESMTK
Füzesgyarmati
0-3
Jászberényi
Sun 22 Oct
MTK Budapest II
2-0
Diósgyőr VTK II
Team / Points
1 Monori SE MON 27
2 ESMTK ESM 25
3 Salgótarján SAL 22
4 Putnok VSE PUT 20
5 MTK Budapest II MTK 19
6 Nyírbátori FC NYI 16
7 Jászberényi Vasas JAS 15
8 Balassagyarmat VSE BAL 15
 
9 Tiszafuredi TIS 14
10 Cigánd SE CIG 14
11 DEAC DEA 13
12 Gyöngyös GYO 13
13 Füzesgyarmati FUZ 11
14 Tiszaújváros TIS 10
15 Diósgyőr VTK II DIO 9
16 Tallya KSE TAL 6
Group 3
Sat 21 Oct
Dabas
3-2
Dunaújváros
Mórahalom
3-1
Makó FC
Vecsés FC
1-4
Iváncsa
Szeol
2-1
Rákosmenti KSK
Pécsi MFC
2-0
Szentlőrinc SE
Sun 22 Oct
Hódmezővásárhe
2-1
Szekszárd
Paksi SE II
2-0
Kozarmisleny
Honvéd II
1-2
Tiszakécske
Team / Points
1 Pécsi MFC PEC 24
2 Szeol SZE 24
3 Tiszakécske TIS 23
4 Dunaújváros DUN 22
5 Dabas DAB 21
6 Paksi SE II PAK 19
7 Iváncsa IVA 19
8 Szentlőrinc SE SZE 18
 
9 Szekszárd SZE 16
10 Kozarmisleny KOZ 13
11 Honvéd II HON 11
12 Rákosmenti KSK RAK 11
13 Mórahalom MOR 9
14 Hódmezővásárhely HOD 8
15 Vecsés FC VEC 7
16 Makó FC MAK 3
La Liga »
Mon 23 Oct
20:00
R. Sociedad
20:00
Espanyol
Mon 23 Oct
21:00
Deportivo
21:00
Girona
Liga MX Apertura »
Mon 23 Oct
02:15 finished
Veracruz
2 - 3
Chivas Guadalajara INFO
Clausura Colombia »
Mon 23 Oct
00:15 finished
Millonarios
2 - 0
Once Caldas INFO
Mon 23 Oct
00:30 finished
Alianza Petrolera
0 - 1
Tigres FC INFO
Mon 23 Oct
02:30 finished
Rionegro Águilas
2 - 1
Deportivo Pasto INFO
Torneo Transición Chile »
Mon 23 Oct
01:30 finished
Univ de Chile
2 - 1
Palestino INFO
Copa Argentina »
Mon 23 Oct
23:00
Godoy Cruz
23:00
Rosario Central
Portuguese Primeira Liga »
Mon 23 Oct
22:00
Vitória
22:00
Portimonense
Mon 23 Oct
20:00
Moreirense
20:00
Sporting Braga
Swedish Allsvenskan »
Mon 23 Oct
19:00
Jönköpings
19:00
Kalmar
Mon 23 Oct
19:00
Hammarby IF
19:00
Sirius
Mon 23 Oct
19:00
Malmö
19:00
AIK Solna
Russian Premier League »
Segunda Division »
Mon 23 Oct
20:30
Cultural Leonesa
20:30
Albacete
Greek Super League »
Mon 23 Oct
18:30
AEK Athens
18:30
Atromitos
Turkish Süper Lig »
Serie B »
Mon 23 Oct
20:30
Brescia
20:30
AS Bari
2. Liga »
Mon 23 Oct
20:30
Sandhausen
20:30
FC St. Pauli
Romanian Liga I »
Mon 23 Oct
19:45
Botosani
19:45
Dinamo Bucureşti
Ligue 2 »
Mon 23 Oct
20:45
Ajaccio
20:45
Gazélec Ajaccio
Norwegian Eliteserien »
Mon 23 Oct
19:00
Odd Grenland
19:00
Lillestrom SK
Primera B Clausura »
Mon 23 Oct
01:00 finished
Real Santander
1 - 1
Fortaleza INFO
A PFG »
Mon 23 Oct
17:00
Ludogorets
17:00
Etar
Premier League »
Mon 23 Oct
17:30
Torpedo Zhodino
17:30
Minsk
Mon 23 Oct
17:00
Dnepr Mogilev
17:00
BATE Borisov
Danish Superliga »
Mon 23 Oct
19:00
Randers
19:00
Aalborg BK
Ekstraklasa »
Mon 23 Oct
18:00
Plock
18:00
Śląsk Wrocław
Lega Pro Group 1 »
Mon 23 Oct
20:45
Pontedera
20:45
Pistoiese
Eerste Divisie »
Mon 23 Oct
20:00 finished
FC Oss
0 - 2
AZ II INFO
Lega Pro Group 2 »
Mon 23 Oct
20:30
Vicenza
20:30
Triestina
Lega Pro Group 3 »
Mon 23 Oct
20:45
Trapani
20:45
Catanzaro
Clausura LFPB »
Mon 23 Oct
01:30 finished
Sport Boys Warnes
1 - 4
Petrolero Yacuiba INFO
Superettan »
Mon 23 Oct
19:00
Varnamo
19:00
Syrianska FC
Premier de Ascenso - Apertura Group 2 »
Second Division Group 1 »
Mon 23 Oct
20:30
Union
20:30
Tubize
Primera B Metro. »
Regionalliga Group 3 »
Mon 23 Oct
20:15
Rot-Weiß
20:15
Bonner SC

Follow BeSoccer on Facebook