We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
4

All leagues and competitions in Finland

Finnish Veikkausliiga
Wed 21 Jun
PS Kemi
1-1
FC Lahti
JJK Jyväskylä
0-3
HIFK
Thu 22 Jun
Ilves
1-0
Seinäjoen JK
VPS Vaasa
1-0
RoPS Rovaniemi
HJK Helsinki
2-0
IFK Mariehamn
Mon 26 Jun
RoPS Rovaniemi
17:30
Ilves
team / Points
1 HJK Helsinki HJK 34
2 VPS Vaasa VAA 26
3 KuPS Kuopio KUO 20
4 IFK Mariehamn IFK 20
5 Ilves ILV 20
6 Inter Turku INT 19
 
7 PS Kemi PSK 18
8 FC Lahti FCL 17
9 Seinäjoen JK SEI 16
10 RoPS Rovaniemi ROP 15
11 HIFK HIF 12
12 JJK Jyväskylä JJK 7
Ykkonen
Wed 21 Jun
Haka Valkeakoski
1-0
FC Honka Espoo
Ekenäs IF
0-1
TPS Turku
Thu 22 Jun
KPV
3-0
Jaro Pietarsaari
Tue 27 Jun
Jaro Pietarsaari
17:30
OPS
Gnistan
17:30
AC Oulu
team / Points
1 KPV KPV 23
2 FC Honka Espoo HON 21
3 TPS Turku TPS 18
4 FC Haka Valkeakoski HAK 15
5 OPS OPS 13
 
6 AC Oulu OUL 11
7 FF Jaro Pietarsaari FFJ 10
8 Ekenäs IF EKE 10
9 GrIFK Grankulla GRI 7
10 Gnistan GNI 3
Group 1
Wed 21 Jun
Legirus Inter
2-2
Mikkelin Kissat
JaPS
3-0
Kultsu
Kiffen
1-1
Klubi-04
Tue 27 Jun
PEPO
17:30
KTP Kotkan
PKKU
17:30
Lahti Akatemia
Mikkelin P.
17:30
Sudet
team / Points
1 Klubi-04 KLU 17
2 Legirus Inter LEG 16
3 PEPO PEP 16
4 KTP Kotkan KOO 15
5 JaPS JAP 14
6 Mikkelin P. MIK 14
 
7 Mikkelin Kissat MIK 13
8 PKKU PKK 11
9 Kultsu KUL 10
10 Sudet SUD 6
11 Kiffen FCK 5
12 Lahti Akatemia LAH 1
Group 2
Wed 21 Jun
EsPa
1-2
FC Jazz
Peimari United
2-3
Tampere United
Tue 27 Jun
TPV Tampere
17:30
Viikingit
NuPS
17:30
BK-46
SalPa
17:30
KaPa
Musan Salama
18:00
FC Espoo
team / Points
1 KaPa KAP 18
2 TPV Tampere TPV 17
3 SalPa SAL 15
4 Musan Salama MUS 14
5 BK-46 BK4 14
6 Viikingit VII 13
 
7 Tampere United TAM 11
8 Peimari United PEI 10
9 FC Espoo FCE 10
10 NuPS NUP 7
11 FC Jazz FCJ 7
12 EsPa ESP 3
Group 3
Wed 21 Jun
Närpes Kraft
1-3
AC Kajaani
Tue 27 Jun
KuFu-98
17:30
KajHa
PK-37
17:30
VIFK
JS Hercules
17:30
OTP
GBK
17:30
TP-47
Villiketut
18:00
JBK
team / Points
1 AC Kajaani ACK 21
2 JBK JBK 14
3 TP-47 TP4 13
4 GBK GBK 13
5 VIFK VIF 12
6 PK-37 PK3 12
 
7 Närpes Kraft NAR 11
8 JS Hercules HER 9
9 KuFu-98 KUF 8
10 KajHa KAJ 7
11 Villiketut VIL 6
12 OTP OTP 3
Confederations Cup Group 1 »
Sat 24 Jun
17:00
México
17:00
Rusia
Sat 24 Jun
17:00
New Zealand
17:00
Portugal
Primera Division »
Friendly »
Sat 24 Jun
19:00
Westkapelle
19:00
Club Brugge
Sat 24 Jun
17:00
Zelzate
17:00
Lokeren
Sat 24 Jun
19:00
Vrasene
19:00
Waasland-Beveren
Sat 24 Jun
10:30 Finished
Petrin Plzen
0 - 2
Viktoria Plzeň INFO
Sat 24 Jun
14:00 Finished
Slovan Liberec
0 - 0
Oberlausitz Neugersdorf INFO
Sat 24 Jun
15:00 Half-Time
St. Johnstone
0 - 0
Connah's Quay
Sat 24 Jun
16:30
Velke Hamry
16:30
Jablonec
Sat 24 Jun
18:00
Rijmenam
18:00
Mechelen
Sat 24 Jun
16:30
Thun
16:30
Neuchâtel Xamax
Sat 24 Jun
17:00
St. Gallen
17:00
Rheindorf Altach
Sat 24 Jun
18:00
Sturm Graz
18:00
CSKA Moskva
Sat 24 Jun
11:00 Finished
Karviná
1 - 3
Baník Ostrava INFO
Sat 24 Jun
13:00 Finished
Midtjylland
1 - 0
Aalborg BK INFO
Sat 24 Jun
11:00 Finished
Slovácko
3 - 0
Zlaté Moravce INFO
Sat 24 Jun
10:00 Finished
Sigma Olomouc
2 - 2
SFC Opava INFO
Sat 24 Jun
10:30 Postponed
Proboštov
10:30
Teplice
Sat 24 Jun
10:00 Finished
Slavia Praha
2 - 1
Viktoria Žižkov INFO
Sat 24 Jun
10:30 Finished
Pardubice
2 - 0
Slovan Liberec Sub 21 INFO
Sat 24 Jun
13:00 Finished
Randers
3 - 0
Skive INFO
Sat 24 Jun
16:00
Voorwaarts
16:00
KV Oostende
Sat 24 Jun
18:00
FCM Traiskirchen
18:00
Rapid Wien
Sat 24 Jun
18:00
Zenit
18:00
Ludogorets
Sat 24 Jun
15:00 Playing 46'
FK Krasnodar
1 - 0
SKA-Khabarovsk
Sat 24 Jun
12:00 Postponed
Tosno
12:00
Spartak Moscow II
Sat 24 Jun
16:00
Kukësi
16:00
Wolfsberger AC
Sat 24 Jun
17:00
Wiener Neustadt
17:00
LASK Linz
Sat 24 Jun
17:00
Chiasso
17:00
Sion
Sat 24 Jun
17:00
Rüti 1930
17:00
Zurich
Sat 24 Jun
18:00
Drongen
18:00
KAA Gent
Sat 24 Jun
19:00
Aywaille
19:00
Standard de Liège
Sat 24 Jun
17:00
Amkar Perm
17:00
Aluminij
Sat 24 Jun
10:30 Finished
Teplice
8 - 0
Banik Modlany INFO
Sat 24 Jun
09:00
Tambov
09:00
Tyumen
Sat 24 Jun
19:00
Zwarte Leeuw
19:00
Antwerp
Sat 24 Jun
10:00 Finished
Mladá Boleslav
1 - 2
Varnsdorf INFO
Sat 24 Jun
12:00 Finished
Hradec Králové
0 - 3
Bohemians 1905 INFO
Sat 24 Jun
15:00 Half-Time
Sportfreunde Lotte
2 - 1
Wiedenbrück
Sat 24 Jun
14:00 Finished
Viktoria Griesheim
0 - 4
Wehen Wiesbaden INFO
Sat 24 Jun
14:30 Playing 66'
FSV Treuen
0 - 17
Erzgebirge Aue
Sat 24 Jun
15:00 Half-Time
Chemnitzer
0 - 0
Baník Sokolov
Sat 24 Jun
15:30 Playing 28'
Frýdek-Místek
0 - 0
Vitkovice
Sat 24 Jun
17:00
Maccabi Tel Aviv
17:00
FC Spartak Trnava
Sat 24 Jun
18:00
Arka Gdynia
18:00
APOEL
Sat 24 Jun
18:00
Újpest FC
18:00
Ried
Segunda Playoffs »
Sat 24 Jun
21:00
Getafe
21:00
Tenerife
MLS »
Sat 24 Jun
02:00 Finished
Toronto FC
2 - 0
New England Revolution INFO
Sat 24 Jun
03:00 Finished
Houston Dynamo
1 - 1
FC Dallas INFO
Sat 24 Jun
19:30
New York RB
19:30
New York City
Chinese Super League »
Sat 24 Jun
09:30 Finished
Liaoning Whowin
1 - 2
Tianjin Quanjian INFO
Sat 24 Jun
09:30 Finished
Yanbian
0 - 2
Shanghai Shenhua INFO
Sat 24 Jun
13:35 Finished
Shandong Luneng
2 - 2
Guizhou Zhicheng INFO
Sat 24 Jun
13:35 Finished
Chongqing Lifan
1 - 1
Changchun Yatai INFO
Sat 24 Jun
13:35 Finished
Tianjin Teda
1 - 2
Guangzhou R&F INFO
Tercera Playoffs »
Sat 24 Jun
20:00
Olímpic Xàtiva
20:00
Écija Balompié
Sat 24 Jun
19:00
Peña Sport
19:00
Náxara
Sat 24 Jun
18:00
At. Malagueño
18:00
Unión Adarve
Sat 24 Jun
18:30
Atl. Astorga
18:30
CD Vitoria
Apertura Uruguay Group 2 »
Sat 24 Jun
20:00
Rampla Juniors
20:00
Fénix
Sat 24 Jun
23:00
Peñarol
23:00
Plaza Colonia
Sat 24 Jun
20:00
Danubio
20:00
Racing Montevideo
Primera B Nacional »
Sat 24 Jun
20:00
Nueva Chicago
20:00
Los Andes
Sat 24 Jun
19:05
Brown Adrogue
19:05
Guillermo Brown
Norwegian Eliteserien »
Série B Brazil »
Sat 24 Jun
21:30
Ceará
21:30
Oeste
Sat 24 Jun
21:30
Santa Cruz Recife
21:30
Figueirense Florianopolis
Sat 24 Jun
02:30 Finished
Criciuma EC
2 - 1
Paraná INFO
Sat 24 Jun
21:30
Goiás EC
21:30
Vila Nova
Sat 24 Jun
21:30
Brasil de Pelotas
21:30
Internacional Porto Alegre
Sat 24 Jun
21:30
Londrina
21:30
EC Juventude
Sat 24 Jun
01:30 Finished
Boa EC
2 - 1
ABC INFO
Sat 24 Jun
02:30 Finished
Luverdense
0 - 3
América Mineiro INFO
Sat 24 Jun
00:15 Finished
CRB
2 - 1
Paysandu Belém INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Sat 24 Jun
21:00
Real Potosí
21:00
Blooming
Sat 24 Jun
23:15
San José Oruro
23:15
J. Wilstermann
Soccer League »
Sat 24 Jun
01:00 Finished
Serbian White Eag.
0 - 0
Royal Toronto INFO
Sat 24 Jun
02:15 Playing 11'
York Region Shoot.
0 - 0
Vorkuta
Premier League »
Sat 24 Jun
16:00 Playing 1'
Krumkachy
0 - 0
Dinamo Minsk
Sat 24 Jun
17:00
Torpedo Zhodino
17:00
Shakhtyor Salihorsk
Sat 24 Jun
18:00
Gomel
18:00
Minsk
League One »
Sat 24 Jun
13:35 Finished
Mongol Zhongyou
4 - 1
Xinjiang Tianshan INFO
Sat 24 Jun
13:35 Finished
Hangzhou Greentown
1 - 2
Beijing Renhe INFO
Sat 24 Jun
09:00 Finished
Yunnan Lijiang
4 - 4
Wuhan Zall INFO
Sat 24 Jun
13:30 Finished
Baoding Yingli
1 - 3
Dalian Yifang INFO
Sat 24 Jun
13:45 Finished
Meizhou Meixian T.
1 - 2
Qingdao Huanghai INFO
Sat 24 Jun
13:35 Finished
Beijing
3 - 0
Zhejiang Yiteng INFO
Primera B Metro. »
Nedbank Cup South Africa »
Premier League »
Sat 24 Jun
19:30
Limerick
19:30
St Patrick's
Série C Brazil Group 1 »
Sat 24 Jun
21:00
Confiança
21:00
Botafogo PB
Sat 24 Jun
23:00
Remo
23:00
Moto Club MA

Follow BeSoccer on Facebook