Czech First Division
Fri 01 Dec
Slavia Praha
2-1
Baník Ostrava
Sat 02 Dec
Zbrojovka Brno
1-1
Zlin
FK Dukla Praha
0-2
Teplice
Karviná
1-0
Bohemians 1905
Slovan Liberec
1-0
Sigma Olomouc
Slovácko
2-1
Vysocina Jihlava
Viktoria Plzeň
2-0
Jablonec
Sun 03 Dec
Sparta Praha
3-0
Mladá Boleslav
Team / Points
1 Viktoria Plzeň VKP 46
2 Slavia Praha SLP 32
3 Sigma Olomouc SIG 32
4 Slovan Liberec SLI 30
5 Sparta Praha SPA 28
6 Teplice TEP 23
7 Bohemians 1905 BOH 22
8 Jablonec JAB 21
 
9 Zlin ZLI 20
10 FK Dukla Praha DUK 19
11 Mladá Boleslav MBO 17
12 Zbrojovka Brno ZBR 15
13 Karviná KAR 14
14 Slovácko SLO 12
15 Baník Ostrava BAN 11
16 Vysocina Jihlava VJI 10
FNL
Fri 10 Nov
Vitkovice
1-2
SFC Opava
Sat 25 Nov
Frýdek-Místek
0-2
Pardubice
Pribram
2-1
Třinec
Hradec Králové
1-1
Znojmo
České
0-2
Vlašim
Sun 26 Nov
Olympia Hradec Kr.
1-0
MAS Táborsko
Baník Sokolov
3-0
Ústí nad Labem
Varnsdorf
3-2
Viktoria Žižkov
Team / Points
1 SFC Opava OPA 31
2 Třinec TRI 30
3 Pribram PRI 29
4 České Budějovice ESK 28
5 Pardubice PAR 28
6 Znojmo ZNO 25
7 Baník Sokolov SOK 24
8 Vlašim FCV 23
 
9 Olympia Hradec Králové OLY 23
10 Hradec Králové HRA 22
11 MAS Táborsko FKM 18
12 Varnsdorf SLO 18
13 Viktoria Žižkov VIZ 16
14 Vitkovice VIT 13
15 Ústí nad Labem UST 12
16 Frýdek-Místek FRY 11
Group 2
Fri 27 Oct
Kromeriz
3-2
Viktoria
Sat 28 Oct
Hodonín-Šardice
1-2
Hlučín
Líšeň
2-1
Jiskra Rýmařov
Mohelnice
6-1
HFK Olomouc
Odra Petřkovice
0-2
Uničov
Vyškov
4-0
Uherský Brod
Sun 29 Oct
Velké
1-2
Prostějov
Sun 03 Jun
Valašské
17:00
Spartak Hulín
Team / Points
1 Velké Meziříčí VEL 32
2 Prostějov PRO 27
3 Kromeriz KFK 27
4 Vyškov VYS 26
5 Líšeň LIS 22
6 Valašské Meziříčí VAL 21
7 Hlučín HLU 20
8 Spartak Hulín SPA 17
 
9 Uničov UNI 16
10 Jiskra Rýmařov JIS 15
11 Hodonín-Šardice HOD 15
12 Uherský Brod UHE 15
13 Viktoria Otrokovice VIK 11
14 Odra Petřkovice ODR 10
15 Mohelnice MOH 9
16 HFK Olomouc HFK 7
Group 1
Fri 17 Nov
Aritma Praha
2-1
Klatovy
Malše Roudné
1-1
Mariánské
Cesky Krumlov
3-1
Hořovicko
Sat 18 Nov
Přeštice
1-0
Rakovník
Petrin Plzen
3-0
SK Jankov
Olympie Brezova
4-2
Tatran Sedlčany
Spartak Sobeslav
1-2
Dobris
Doubravka
3-3
Karlovy Vary
Team / Points
1 Karlovy Vary KAR 35
2 Dobris DFK 25
3 Rakovník RAK 24
4 Mariánské Lázně MAR 24
5 Olympie Brezova OLY 24
6 Aritma Praha ARI 23
7 Tatran Sedlčany TAT 22
8 Spartak Sobeslav SOB 19
 
9 SK Jankov SKJ 19
10 Hořovicko HOO 19
11 Cesky Krumlov SLA 19
12 Malše Roudné MAL 19
13 Klatovy KLA 18
14 Doubravka DOU 17
15 Petrin Plzen SPP 16
16 Přeštice PRE 16
Group 2
Fri 17 Nov
Motorlet Praha
1-1
Český Brod
Chomutov
1-1
SK Kladno
Baník Souš
2-1
Sokol Hostouň
Sat 18 Nov
SK Hrobce
3-3
Tatran Rakovnik
Úvaly
6-1
Nový Bor
Ceská Lípa
0-3
Ostrá
Velvary
2-0
Neratovice-Byškov
Sun 19 Nov
Meteor Praha
2-2
FK Louny
Team / Points
1 Velvary VEL 36
2 Baník Souš BAN 30
3 Neratovice-Byškovice NER 30
4 Český Brod ESK 28
5 Sokol Hostouň HOS 28
6 Ostrá OST 27
7 Úvaly UVA 27
8 Motorlet Praha MOT 26
 
9 SK Kladno SKK 25
10 Chomutov CHO 24
11 Ceská Lípa ACL 18
12 FK Louny LOU 15
13 Meteor Praha MET 14
14 TJ Tatran Rakovnik TAT 9
15 SK Hrobce HRO 4
16 Nový Bor NOV 1
Group 5
Fri 17 Nov
Nový Jičín
13:30
Slavičín
Sat 18 Nov
Jeseník
13:00
Hranice
Dolní Benešov
13:30
Opava II
Nové Sady
13:30
Šternberk
Sun 19 Nov
Sokol Ústí
10:00
Bohumin Bospor
Havířov
10:15
FC Vsetín
Brumov
10:15
Lokomotiva
Frýdlant
13:30
Kozlovice
Team / Points
1 Sokol Ústí SOK 31
2 Dolní Benešov DOL 29
3 Kozlovice KOZ 27
4 Slavičín SLA 27
5 Havířov HAV 25
6 Opava II OPA 22
7 Nový Jičín NOV 22
8 Bohumin Bospor BOS 21
 
9 Frýdlant FRY 21
10 Nové Sady NSO 20
11 Jeseník JES 20
12 FC Vsetín VSE 17
13 Brumov BRU 15
14 Hranice HRA 13
15 Šternberk STE 12
16 Lokomotiva Petrovice LOK 8
Premier League »
Wed 13 Dec
20:45
Swansea City
20:45
Man. City
Wed 13 Dec
21:00
West Ham
21:00
Arsenal
Wed 13 Dec
21:00
Man. Utd
21:00
AFC Bournemouth
Wed 13 Dec
20:45
Newcastle
20:45
Everton
Wed 13 Dec
20:45
Southampton
20:45
Leicester
Wed 13 Dec
21:00
Tottenham Hotspur
21:00
Brighton & Hove Albion
Wed 13 Dec
21:00
Liverpool
21:00
West Bromwich Albion
FIFA Club WorldCup »
Wed 13 Dec
18:00
Al Jazira
18:00
Real Madrid
Bundesliga »
Wed 13 Dec
20:30
Bayern München
20:30
Köln
Wed 13 Dec
18:30
Hoffenheim
18:30
Stuttgart
Wed 13 Dec
20:30
Hertha BSC
20:30
Hannover 96
Wed 13 Dec
20:30
Schalke 04
20:30
FC Augsburg
Wed 13 Dec
20:30
B. Leverkusen
20:30
Werder Bremen
Coupe de la Ligue »
Wed 13 Dec
21:05
Strasbourg
21:05
PSG
Wed 13 Dec
21:05
Lille
21:05
Nice
Wed 13 Dec
21:05
Amiens SC
21:05
Tours
Wed 13 Dec
21:05
Montpellier
21:05
Olympique Lyonnais
Wed 13 Dec
18:45
Rennes
18:45
Olympique Marseille
Coppa Italia »
Wed 13 Dec
17:30
Fiorentina
17:30
Sampdoria
Wed 13 Dec
20:45
Milan
20:45
Hellas Verona
Eredivisie »
Wed 13 Dec
18:30
Vitesse
18:30
Willem II
Wed 13 Dec
18:30
Groningen
18:30
PSV
Wed 13 Dec
19:45
VVV Venlo
19:45
Utrecht
Wed 13 Dec
20:45
Feyenoord
20:45
Heerenveen
Wed 13 Dec
20:45
ADO Den Haag
20:45
Roda JC
Scottish Premiership »
Wed 13 Dec
20:45
Celtic
20:45
Hamilton Academical
Wed 13 Dec
20:45
Hibernian FC
20:45
Rangers FC
Wed 13 Dec
20:45
Partick Thistle
20:45
Motherwell
Wed 13 Dec
20:45
St. Johnstone
20:45
Aberdeen
Taça de Portugal »
Wed 13 Dec
22:00
Rio Ave
22:00
Benfica
Wed 13 Dec
16:00
União Madeira
16:00
Desportivo Aves
Wed 13 Dec
20:00
Sporting CP
20:00
Vilaverdense
Wed 13 Dec
16:00
Moreirense
16:00
CD Santa Clara
Wed 13 Dec
16:30
Praiense
16:30
Farense
FA Cup »
Clausura Uruguay Group 3 »
Cup Turkey »
Wed 13 Dec
15:00
Yeni Malatyaspor
15:00
Osmanlıspor
Wed 13 Dec
16:45
Alanyaspor
16:45
Giresunspor
Wed 13 Dec
18:30
Adana Demirspor
18:30
Fenerbahçe
Wed 13 Dec
12:30
Akhisar
12:30
Ankara Demirspor
Wed 13 Dec
14:30
Bucaspor
14:30
Sivasspor
Wed 13 Dec
11:30 Playing 38'
Genclerbirligi SK
0 - 0
Karsspor
Cup Belgium »
Wed 13 Dec
20:00
Genk
20:00
Waasland-Beveren
Wed 13 Dec
20:45
Club Brugge
20:45
Charleroi
Ekstraklasa »
Coppa Lega Pro »
Wed 13 Dec
20:30
Alessandria
20:30
AlbinoLeffe
South African First Division »
Cup Croatia »
Wed 13 Dec
17:00
Inter Zapresic
17:00
Rijeka
Cup Bulgaria »
Wed 13 Dec
16:30
Etar
16:30
Slavia Sofia
Primera B Metro. »
Wed 13 Dec
01:05 finished
Platense
3 - 1
Colegiales INFO
First League »
Wed 13 Dec
13:00
Vardar Skopje
13:00
Rabotnički
Regionalliga Group 4 »
Wed 13 Dec
19:00 finished
Lokomotive Leipzig
0 - 0
Berliner AK 07 INFO
Nedbank Cup South Africa »
Tercera Division Group 10 »
Wed 13 Dec
20:00
CD Alcalá
20:00
Sevilla C
Tercera Division Group 13 »
Wed 13 Dec
20:30
Mar Menor
20:30
Minerva
Wed 13 Dec
21:30
Estudiantes Murcia
21:30
UD Los Garres
Oberliga Group 12 »
Wed 13 Dec
19:30
Düsseldorf-West
19:30
Speldorf
National Third Division Group 2 »
Wed 13 Dec
14:00
Philippos
14:00
Langadas
Wed 13 Dec
14:00
Kilkisiakos
14:00
Pierikos
Wed 13 Dec
14:00
Edessaikos
14:00
Iraklis
Wed 13 Dec
14:00
Kardias
14:00
Almopos Aridaia
Wed 13 Dec
14:00
AE Karitsa
14:00
Kampaniakos Chalastra
Wed 13 Dec
14:00
Makedonikos
14:00
M. Alexandros Trikala
Wed 13 Dec
14:00
Agrotikos Asteras
14:00
Naoussa
Non League Div One Group 2 »
Wed 13 Dec
20:45
Thamesmead Town
20:45
Guernsey
Wed 13 Dec
20:45
Cray Wanderers
20:45
Sittingbourne
Super Liga »
CFA 2 Group 5 »
Wed 13 Dec
20:00
Metz II
20:00
Amnéville
Cup Albania »
Wed 13 Dec
13:00
Kukësi
13:00
Erzeni Shijak
Wed 13 Dec
13:00
Skënderbeu
13:00
Besëlidhja Lezhë
Wed 13 Dec
13:00
Teuta Durrës
13:00
Kamza
Wed 13 Dec
13:00
Vllaznia Shkodër
13:00
KF Tirana
Wed 13 Dec
13:00
Partizani Tirana
13:00
Pogradeci
Wed 13 Dec
13:00
Luftëtari
13:00
Bylis Ballsh
Wed 13 Dec
13:00
Laçi
13:00
Lushnja
Wed 13 Dec
13:00
Flamurtari Vlorë
13:00
Turbina Cërrik
Premier League »
Wed 13 Dec
16:00
Al-Masry
16:00
El Dakhleya
Wed 13 Dec
13:45
Talaea El-Gaish
13:45
El Raja
Wed 13 Dec
18:30
ENPPI
18:30
El-Entag El-Harby
Amistosos Selecciones Sub 19 »

Follow BeSoccer on Facebook