We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Group 1
Sat 27 May
Moto Club MA
21:00
Confiança
Sun 28 May
Salgueiro
01:00
Fortaleza EC
ASA Arapiraquense
21:00
Sampaio Correa FC
Botafogo PB
21:00
CSA
Mon 29 May
Remo
00:01
Cuiabá
Team / Points
1 CSA CSA 6
2 Confiança CON 6
3 Salgueiro SAL 3
4 Fortaleza EC FOR 3
5 Remo REM 3
 
6 Sampaio Correa FC SAM 3
7 ASA Arapiraquense ASA 3
8 Cuiabá CUI 1
9 Botafogo PB BOT 1
10 Moto Club MA MOT 0
Group 2
Sat 27 May
Joinville
00:01
Tupi
Tombense
20:30
Mogi Mirim
Bragantino
21:00
Ypiranga FC
São Bento
22:00
Macaé Esporte
Tue 30 May
Volta Redonda
00:01
Botafogo SP
Team / Points
1 Joinville JEC 4
2 Botafogo SP BOT 4
3 Ypiranga FC YPI 4
4 São Bento SAO 4
5 Volta Redonda VOL 3
 
6 Macaé Esporte MAC 3
7 Tombense TOM 1
8 Bragantino BRA 1
9 Tupi TUP 1
10 Mogi Mirim MOG 1
Série D Brazil
Sat 27 May
São Bernardo FC
20:00
Internacional SC
Bangu
20:00
Portuguesa
Boavista SC
20:30
Espirito Santo
EC São José
21:00
Metropolitano
Anápolis
21:00
Comercial MS
Luziânia
21:00
União
Desportiva
21:00
Villa Nova
Brusque
21:00
XV de Piracicaba
RB Brasil
22:00
Caldense
Altos
22:00
Cordino
SD Juazeirense
23:30
Sousa
Sun 28 May
São Paulo RS
20:00
Operário PR
Trabalhadores
21:00
Itumbiara
Audax São Paulo
21:00
Portuguesa RJ
Foz do Iguaçu
21:00
Novo Hamburgo
Sergipe
21:00
América RN
Murici
21:00
Jacobina
Maranhão
21:00
Ríver
Central SC
21:00
Coruripe
América PE
21:00
Parnahyba
Guarany de Sobral
21:00
Potiguar Mossoró
PSTC
22:00
Ituano
Fast Clube
22:00
SAO Raimundo EC
Santos AP
22:00
Tocantis Miracema
Campinense
22:00
Itabaiana
Globo
22:00
Guarani Juazeiro
7 de Setembro SM
22:00
Aparecidense
São Raimundo RR
23:00
Gênus
São Francisco PA
23:00
Rio Branco Acre
Gurupi
23:00
Baré EC
Mon 29 May
Real Ariquemes
00:01
Trem DC
Sinop FC
00:01
Ceilândia
Atlético Acreano
00:01
Princesa Solimões
Thu 01 Jun
Fluminense Feira
01:30
Atlético PE
Team / Points
3 Princesa Solimões PRI 3
15 Atlético Acreano ATL 3
42 Trem DC TDC 0
68 Real Ariquemes RDA 0
12 SAO Raimundo EC REC 3
35 Fast Clube FAS 1
38 Baré EC BAR 1
60 Gurupi GUR 0
14 Rio Branco Acre RIO 3
31 Gênus GEN 1
32 São Francisco PA FRA 1
40 São Raimundo RR SAO 0
7 Altos ALT 3
25 Cordino COR 3
55 Santos AP SAN 0
59 Tocantis Miracema TMI 0
17 Guarany de Sobral GUA 3
33 Maranhão MAR 1
36 Potiguar Mossoró POT 1
43 Ríver RIV 0
10 Parnahyba PAR 3
28 Guarani de Juazeiro GUA 3
56 América PE AME 0
62 Globo GLO 0
9 Sousa SOU 3
16 SD Juazeirense SDJ 3
41 Coruripe COR 0
63 Central SC CEN 0
1 Fluminense de Feira FLU 3
13 Atlético PE PER 3
39 Campinense CAM 0
65 Itabaiana ITA 0
2 América RN ARN 3
19 Jacobina JEC 3
 
45 Sergipe SER 0
67 Murici MUR 0
8 Comercial MS COM 3
30 Ceilândia CEI 3
51 Anápolis ANA 0
61 Sinop FC SIN 0
11 União Rondonópolis URO 3
29 Luziânia LUZ 3
53 Aparecidense APA 0
64 7 de Setembro SM 7DE 0
4 Portuguesa RJ POR 3
27 Itumbiara ITU 3
47 Audax São Paulo AUD 0
66 UR Dos Trabalhadores URT 0
5 Bangu BAN 3
26 Portuguesa POR 3
52 Desportiva Ferroviária DES 0
58 Villa Nova VIL 0
6 Boavista SC BOA 3
34 RB Brasil RBB 1
37 Espirito Santo ESP 1
57 Caldense CAL 0
23 XV de Piracicaba XVD 3
24 Operário PR OPE 3
46 Brusque BRU 0
48 São Paulo RS SAO 0
20  São Bernardo FC SAO 3
22 Internacional SC INT 3
49 Foz do Iguaçu FOZ 0
54 Novo Hamburgo NOV 0
18 Ituano ITU 3
21 Metropolitano MET 3
44 EC São José ECS 0
50 PSTC PST 0
Campeonato Brasileiro Femenino
Wed 24 May
Osasco Audax Fem
3-3
Acadêmica
São Francisco
0-1
Iranduba Fem
Kindermann Fem
1-2
Corinthians Fem
São José Fem
0-0
Flamengo Fem
Ferroviária Fem
3-2
Foz Cataratas Fem
Vitória Fem
0-1
Ponte Preta Fem
Santos Fem
1-0
Rio Preto Fem
Thu 25 May
Grêmio Fem
20:00
Sport Recife Fem
Team / Points
1 Iranduba Fem IRA 36
2 Corinthians Fem COR 34
6 Kindermann Fem KIN 21
7 Osasco Audax Fem OAU 21
10 Sport Recife Fem SCR 15
13 São Francisco Fem SFR 7
14 Acadêmica Vitória Fem VDT 6
15 Grêmio Fem GRE 4
 
3 Santos Fem SAN 34
4 Rio Preto Fem RPR 31
5 Flamengo Fem RDF 22
8 Ferroviária Fem FER 17
9 Foz Cataratas Fem FOZ 16
11 São José Fem SAJ 15
12 Ponte Preta Fem POP 13
16 Vitória Fem VIT 2
Copa Libertadores Group 1 »
Copa Libertadores Group 3 »
Fri 26 May
00:30 Playing 55'
River Plate
0 - 2
Independiente Medellin
Fri 26 May
00:30 Playing 55'
CS Emelec
2 - 0
FBC Melgar
Copa Libertadores Group 8 »
Apertura Colombia »
Fri 26 May
02:45
Patriotas Boyacá
02:45
Envigado
Liga MX Finals - Clausura »
Segunda Division »
Fri 26 May
20:00
Levante
20:00
UCAM Murcia
Friendly »
Copa Argentina »
MLS »
Fri 26 May
02:30
Chicago Fire
02:30
FC Dallas
Chinese Super League »
Serie B Playoffs »
Fri 26 May
20:30
Carpi
20:30
Frosinone
2. Liga - Play Offs »
Romanian Liga I Group 2 »
1. HNL »
Fri 26 May
20:00
RNK Split
20:00
Osijek
Fri 26 May
20:00
Cibalia Vinkovci
20:00
Lokomotiva
Fri 26 May
18:00
NK Slaven Belupo
18:00
Hajduk Split
A PFG Group 5 »
Premier League Group 2 »
Torneo de Transición Bolivia »
Premier League »
Fri 26 May
18:00
Krumkachy
18:00
Isloch
Fri 26 May
19:00
Vitebsk
19:00
BATE Borisov
Fri 26 May
17:00
FK Gorodeya
17:00
Neman Grodno
Soccer League »
Premier League »
Fri 26 May
20:45
Bray Wanderers
20:45
Sligo Rovers
Fri 26 May
20:45
Cork City
20:45
Shamrock Rovers
Fri 26 May
20:45
Drogheda United
20:45
Derry City
Fri 26 May
20:45
Galway United
20:45
Bohemian FC
Fri 26 May
20:45
St Patrick's
20:45
Dundalk
Fri 26 May
21:00
Finn Harps
21:00
Limerick
Botola Pro »
PFL »
Fri 26 May
13:00
Mash'al
13:00
Obod
Fri 26 May
13:00
Metalourg
13:00
Nasaf
Fri 26 May
13:00
Pakhtakor
13:00
Sogdiana
Fri 26 May
13:00
Kokand 1912
13:00
Buxoro
Fri 26 May
13:00
Dinamo Samarqand
13:00
Qizilqum
Primera A 1 Phase »
Virsliga »
Fri 26 May
18:00
Babīte
18:00
FK Liepāja
1. Liga »
Fri 26 May
19:30
Wiener Neustadt
19:30
Wacker Innsbruck
Fri 26 May
19:30
Blau-Weiß Linz
19:30
Liefering
Fri 26 May
19:30
Wattens
19:30
Austria Lustenau
Fri 26 May
19:30
Horn
19:30
LASK Linz
Fri 26 May
19:30
Team für Wien
19:30
Kapfenberger SV
Oberliga Group 8 »
Fri 26 May
19:00
Eintracht Rheine
19:00
SC Hassel
Oberliga Group 10 »
Fri 26 May
19:00
Hennef 05
19:00
VfL Rheinbach
Fri 26 May
20:00
Inde Hahn
20:00
Wegberg-Beeck
Ligue 1 »
Fri 26 May
17:00
El Harrach
17:00
CS Constantine
Elite ONE »
Fri 26 May
16:30
Cotonsport
16:30
Unisport Bafang
3. Liga Czech Republic Group 2 »
Fri 26 May
18:00
Hanácká
18:00
Slovácko II
Liga III Group 1 »

Follow BeSoccer on Facebook