We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Premier League
Wed 24 May
Dinamo Minsk
2-2
Shakhtyor
Dnepr Mogilev
1-0
Dinamo Brest
Fri 26 May
FK Gorodeya
1-0
Neman Grodno
Krumkachy
2-0
Isloch
Vitebsk
1-0
BATE Borisov
Sat 27 May
Naftan Novopolotsk
0-1
Minsk
Slutsk
0-0
Slavia
Torpedo Zhodino
1-0
Gomel
Team / Points
1 Shakhtyor Salihorsk SHA 23
2 BATE Borisov BAT 20
3 Dinamo Minsk DNM 19
4 Slutsk FKS 18
5 Torpedo Zhodino TOR 18
6 Neman Grodno NEM 17
7 Dnepr Mogilev DNP 15
8 FK Gorodeya FKG 15
 
9 Vitebsk VIT 15
10 Gomel GOM 14
11 Krumkachy FKK 11
12 Dinamo Brest DIN 10
13 Minsk MIN 9
14 Slavia SLA 7
15 Isloch ISL 0
16 Naftan Novopolotsk NAF 0
1. Division
Sat 27 May
Zorka-BDU
2-1
Osipovichy
Khimik Svetlogorsk
2-0
Tarpeda
FK Orsha
1-2
FC Slonim
Volna
4-2
FK Lida
Baranovichi
1-0
Belshina Bobruisk
FC Smorgon
0-0
Smolevichy
Granit
3-1
Luch Minsk
Lokomotiv Gomel
3-0
Neman-Agro
Team / Points
1 Smolevichy SMO 19
2 Luch Minsk LMI 17
3 Granit Mikashevichi GRA 17
4 Lokomotiv Gomel GOM 15
5 Tarpeda TAR 12
6 Volna VOL 12
7 FK Orsha ORS 11
8 Belshina Bobruisk BEL 11
 
9 FC Slonim FCS 11
10 Khimik Svetlogorsk KHI 10
11 FC Smorgon FCS 9
12 FK Lida LID 8
13 Baranovichi BAR 8
14 Zorka-BDU ZOR 7
15 Neman-Agro NEM 6
16 Osipovichy OSI 4
2. League Belarus
Sat 27 May
Energosbyt-BSATU
0-2
Čist́
SDJuShOR-8
0-3
Kletsk
Yua-Stroy
2-0
SDJuShOR-3
SMI Autotrans
7-0
Lyuban
Victoria Maryina
2-3
Oshmyany
FK Uzda
1-4
Rechytsa
Molodechno
0-0
Dyushh-DSK
Team / Points
1 Yua-Stroy YUA 16
2 Kletsk KLE 15
3 Molodechno MOL 14
4 Čist́ CIS 12
5 SMI Autotrans AUT 11
6 Victoria Maryina VIM 8
7 FK Uzda FKU 7
 
8 Oshmyany OSH 6
9 Dyushh-DSK DYU 6
10 SDJuShOR-3 JUS 6
11 Rechytsa REC 5
12 SDJuShOR-8 SHO 4
13 Energosbyt-BSATU BSA 3
14 Lyuban LYU 3
Primera Division »
Tue 30 May
00:00 Finished
Estudiantes Plata
2 - 0
Unión Santa Fe INFO
Tue 30 May
02:15 Finished
Vélez Sarsfield
0 - 0
Quilmes INFO
Apertura Colombia »
Tue 30 May
00:30 Finished
Cortuluá
1 - 1
Once Caldas INFO
Brazilian Série A »
Tue 30 May
01:00 Finished
Chapecoense
2 - 0
Avaí INFO
Serie B Playoffs »
Tue 30 May
20:30
Perugia
20:30
Benevento
2. Liga - Play Offs »
Soccer League »
Tue 30 May
02:00 Playing 5'
Royal Toronto
0 - 0
Brantford Galaxy
Liga Bulgaria - Play Offs Europa League »
Tue 30 May
19:00 Postponed
Botev Plovdiv
19:00
Vereya
Divizia Nationala »
Tue 30 May
19:00
Sheriff
19:00
Dacia Chişinău
AFC Champions »
Tue 30 May
21:30
Al Hilal Riyadh
21:30
Esteghlal Khuzestan
Tue 30 May
21:00
Lekhwiya
21:00
Persepolis
Tue 30 May
12:00 Finished
Kawasaki Frontale
4 - 1
Muang Thong United INFO
Tue 30 May
12:00 Finished
Kashima Antlers
2 - 1
Guangzhou Evergrande INFO
Premier League »
Série C Brazil Group 2 »
Tue 30 May
00:00 Finished
Volta Redonda
2 - 0
Botafogo SP INFO
2. Division Group 2 »
Tue 30 May
15:30
FC Chelyabinsk
15:30
Syzran-2003
Tue 30 May
17:30
Volga-Olimpiyets
17:30
NoSta
Tue 30 May
16:00
Volga Ulyanovsk
16:00
KamAZ
Tue 30 May
17:00
Dinamo Kirov
17:00
Zenit Izhevsk
Meistriliiga »
Tue 30 May
19:15
Tulevik Viljandi
19:15
Tammeka
Tue 30 May
18:00
Pärnu Vaprus
18:00
Paide
Tue 30 May
19:00
Trans
19:00
Levadia
Tue 30 May
17:00
Tallinna Infonet
17:00
Kalju
Apertura Venezuela »
Tue 30 May
01:00 Finished
Monagas
3 - 1
Zamora FC INFO
Apertura Paraguay »
Tue 30 May
00:30 Finished
Dep. Capiatá
0 - 1
Independiente FBC INFO
Tue 30 May
01:10 Finished
Nacional Asunción
2 - 4
General Díaz INFO
AFC Cup »
Tue 30 May
14:30 Playing 20'
Home United
0 - 1
Global
Tue 30 May
22:00
Al-Wihdat
22:00
Al Wahda
Cup Uzbekistan »
Tue 30 May
15:00 Playing 1'
Metalourg
0 - 0
Kokand 1912
Tue 30 May
15:30
Nasaf
15:30
Pakhtakor
1a B Ap. Playoffs »
Tue 30 May
02:30 Finished
Deportivo Pereira
1 - 2
Cúcuta Deportivo INFO
Divizia A »
Cup Iceland »
Tue 30 May
21:15
ÍA Akranes
21:15
IF Grótta
PDL USA »
Tue 30 May
04:00 Finished
Portland Timbers
2 - 2
Lane United INFO
FFA Cup Australia »
3. HNL Croatia Group 2 »
Tue 30 May
17:30
Hajduk Split II
17:30
Jadran LP
ISL »
Tue 30 May
12:00 Finished
Persipura
3 - 1
Barito Putera INFO
Primera D Metro. »
Liga Leumit »
Tue 30 May
14:00 Playing 45'
Hapoel Nazareth I.
0 - 0
MS Kfar Kasem
1. Lyga »
Tue 30 May
16:00
Vilniaus Vytis
16:00
FK Tauras Taurage
Tue 30 May
17:30
Dziugas Telsiai
17:30
Trakai II
Tue 30 May
17:30
Silute
17:30
Utenis II
Tue 30 May
18:00
Pakruojis
18:00
Koralas Klaipeda
Tue 30 May
18:00
Stumbras II
18:00
Nevezis
Tue 30 May
20:00
Žalgiris 2
20:00
Ekranas Panevezys
Landesliga Group 4 »
Kakkonen Group 1 »
Tue 30 May
18:00
Kiffen
18:00
Legirus Inter
Argentinian Reserve League »
Tue 30 May
Postponed
Racing Club II
-
San Lorenzo II
Tue 30 May
20:00
Arsenal Sarandi
20:00
Lanús II
Tue 30 May
20:00
Vélez Sarsfield
20:00
Olimpo II
Cuarta Noruega Group 1 »
Tue 30 May
19:00
Østsiden
19:00
Odd III
Tue 30 May
19:00
Sprint-Jeløy
19:00
Strømsgodset II

Follow BeSoccer on Facebook